Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво масло ? Mobil 10w40 от Метро ?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Какво масло ? Mobil 10w40 от Метро ?

    Колеги, чувам че маслото Mobil Super S Turbo Diesel в метро не било качествено! - 10в40 не било полусинтетично, а минерално!!! нищо че на тубата пишело, че е полусинтетично! Вярно ли е това ? Мнения? А и цената му е доста по ниска от другите места на които се продава ?
    Купувам стари мотоциклети производство преди 1950г.(всякакви, с липси и др.) - л.с. за контакти.

    #2
    От Метро само салам и хляб (може и да пропускам нещо, но се съмнявам)

    Коментар


      #3
      Мобил разправят било много трудно да се намери оригинал.То с кое ли не е така де ...
      F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

      Коментар


        #4
        Аз съм купувал от там,обаче Валволин и съм доволен от него.А храни никога повече от тамл.
        ex. punto elx 1.2i
        Lancia Libra 1.6

        Коментар


          #5
          Може малко крайно да прозвучи но не храни НИЩО не бих купил от там.Това е верига зареждаща само нискокачесвени и морално остаряли стоки само за хора с фирмички да си теглят в последствие ДДС-то.
          Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
          Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

          Коментар


            #6
            Нямам преки впечатления от това масло, това, което ще споделя е резултат от ровене из нета.Маслото наистина е на Мобил, НО е специална серия, която се произвежда специално за Метро (може би и затова името му е Special S ), даже на сайта на Мобил не са чували за него. Предполага се, че са му спестени добавки, които се слагат на "нормалните" масла на Мобил.Струва ли си човек да го купи? Зависи от автомобила, на който ще се слага, ако е на повече от 15 години, аз не бих се замислил.

            Коментар


              #7
              В МЕТРО маслото е менте. Не случайно е на половин цена от в магазините за авто части и консмативи! Карайте си със Селения бе хора! Едно че е препоръчително, второ че няма ментета и трето че е добро!
              Fiat Coupe 2.0 20V 98g. Pininfarina

              Къде отиваш ти, може би?

              Коментар


                #8
                Аз се пре**ах да го купя това същото. ГОЛЯМА ГРЕШКА. Както бях писал и в друга тема - започна да ми изчезва маслото по пръчката след 1000 км само. Мисля, че изгаря щото течове нямам. Старото масло Тутела 5В-40 го карах 10 000 км. и за цялото това време изгори 200-300 грама само. Голяма минавка е Мобил С, дето е от Метро. Ама кво да правя, набутах се. Ще изчакам и след зимата ще сменям още преди да направи 5000 км пробег. Така съм решил. Дано няма сериозни поражения върху двигателя и турбото.
                Fiat Bravo TD 100, 1998 г.
                Ауди 80 1.6, 101 кс, 1994 г.

                Коментар

                Working...
                X