Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Моля за съвет за маслото на фиатчето ми

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Моля за съвет за маслото на фиатчето ми

    Привер Искам да ви помоля за помощ , защото се чудя какво масло да сложа на пунтото ми То е 1.1 двигател - бензин ( карам го предимно на газ) и до сега съм карал с кастрол 15W40 . Ако можете да ми кажете масло което да слагам и цена г/д . ПС: Гледах Селения Голд , но точна цена не можах да видя На мен ще ми е необходимо 3-4 литра масло Мерси
    Grande Punto 1.3 75 hp
    Croma 1.9 Multijet 150 hp

    #2
    Колега в самия раздел "Консумативи" има много теми по въпроса. Ето една от тях: http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=45977

    Коментар


      #3
      Пак ли за маслото Тази тема се "дъвче" толкова пъти вече...
      Фиат Мареа Уикенд 1.6 16В спортни валове , оригинален италиански софтуер,всмукателни колектори ф52, дросел ф68, генерация ф60,инжектори незнайни. Резултат - 16.670 сек 400м.

      Коментар


        #4
        Atanas71 написа:
        Пак ли за маслото Тази тема се "дъвче" толкова пъти вече...
        Повторението е майка на знанието!
        SEAT Leon Cupra 300
        Triumph Street Triple 765 R

        Коментар


          #5
          Re: Моля за съвет за маслото на фиатчето ми

          staik написа:
          Привер Искам да ви помоля за помощ , защото се чудя какво масло да сложа на пунтото ми То е 1.1 двигател - бензин ( карам го предимно на газ) и до сега съм карал с кастрол 15W40 . Ако можете да ми кажете масло което да слагам и цена г/д . ПС: Гледах Селения Голд , но точна цена не можах да видя На мен ще ми е необходимо 3-4 литра масло Мерси
          Щом караш на газ значи маслото за твоя Пунтак е Selenia VS GAS- цена около 9 лв/литър.
          ex. Fiat Marea 1.6 16V
          ex. Lancia Dedra SW 2.0 16V
          Lancia Kappa 2.0 VIS

          Коментар


            #6
            каквото и да сложиш все същата работаважното е да не е менте
            Фиат Мареа 1,8 16В, 1999г

            Коментар


              #7
              А защо си ползвал масло с вискозитет 15W40 при условие че производителя ти препоръчва 10W40, само защото е по-евтино ли ?
              Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
              Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

              Коментар


                #8
                Ми не . Защото съм чувал , че за по старите коли от 10 години е по-добре да е 15W . Не съм много компетентен отностно маслата и за това питам Иначе бих си купил вече
                Grande Punto 1.3 75 hp
                Croma 1.9 Multijet 150 hp

                Коментар


                  #9
                  Въобще не Ти е проблем да си караш с масло 10W40 стига да е добро като марка, дори Аз смятам при предстоящата Ми скорошна смяна да използвам 5W40 макар и на ОМВ.
                  Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
                  Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

                  Коментар


                    #10
                    Лично моя баща ми казва да слагам някакво масло без значение марка дори и ОМВ . Аз за това се колебая дали да е най-обикновенно или СЕЛЕНИЯ ГОЛД .
                    Grande Punto 1.3 75 hp
                    Croma 1.9 Multijet 150 hp

                    Коментар


                      #11
                      staik написа:
                      Лично моя баща ми казва да слагам някакво масло без значение марка дори и ОМВ . Аз за това се колебая дали да е най-обикновенно или СЕЛЕНИЯ ГОЛД .
                      Въобще не се ангажирам с това да те обърквам каква марка масло да слагаш, но по-добре сложи Селения Голд пред това да слагаш каквото и да е.
                      Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
                      Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

                      Коментар


                        #12
                        ESSO 15W40 аз карам с такова и съм много доволен
                        Купи си ФИАТ ДА НЕ ТЕ Е ЯД

                        Коментар


                          #13
                          ESSO 15W40 аз карам с такова и съм много доволен
                          Купи си ФИАТ ДА НЕ ТЕ Е ЯД

                          Коментар


                            #14
                            vlade написа:
                            ESSO 15W40 аз карам с такова и съм много доволен
                            Това на каква кола го сипваш, понеже като цяло нашите мотори им се препоръчва масло с вискозитет 10W40 а аз дори ще пробвам сега с ОМВ Биксол 5W40.
                            Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
                            Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

                            Коментар


                              #15
                              Сипвай Селениа и стига си гадал Така и неразбрах какво означава израза на някои колеги "..много съм доволен.." Ако не е доворен определен колега какво означава че е блокирал мотора ли.
                              Фиат Мареа Уикенд 1.6 16В спортни валове , оригинален италиански софтуер,всмукателни колектори ф52, дросел ф68, генерация ф60,инжектори незнайни. Резултат - 16.670 сек 400м.

                              Коментар

                              Working...
                              X