Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Моля за информация за това, кой е най-качествения ангренажен

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Моля за информация за това, кой е най-качествения ангренажен

    ремък, а също така и ролка, които може да се намерят в България! Става дума за Фиат Пунто, двигател 1,2 , 44 кв., бензин, от 1999 г., първия моделСлед като един добър автомонтьор, мой познат, направи ремонт, когато двигателя, позагрее, почва да се чува ясен тънък виещ шум. Според автомонтьора, това идва от ангренажния ремък, който, явно, не е достатъчно качествен, и при затопляне се свивал и от това се появявал шумът, който, наистина, в началото, когато двигателят не е още загрял, както казах, го няма.

    #2
    Gates, Flennor, Dayco... който и да вземеш става. Аз съм с Flennor, т.е. репакеритан Gates - поне вероятността да е менте ще е по-малка.
    Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

    Коментар


      #3
      Да точно така това са трите марки Dayco, Flennor и Gates Аз съм с Flennor
      Теоритиците си лаят, голфа си върви!

      Коментар


        #4
        Re: Моля за информация за това, кой е най-качествения ангрен

        maycal написа:
        ремък, а също така и ролка, които може да се намерят в България! Става дума за Фиат Пунто, двигател 1,2 , 44 кв., бензин, от 1999 г., първия моделСлед като един добър автомонтьор, мой познат, направи ремонт, когато двигателя, позагрее, почва да се чува ясен тънък виещ шум. Според автомонтьора, това идва от ангренажния ремък, който, явно, не е достатъчно качествен, и при затопляне се свивал и от това се появявал шумът, който, наистина, в началото, когато двигателят не е още загрял, както казах, го няма.
        Колега не знам колко е компетентен майстора ти и няма да го коментирам. Доколкото знам при загряване материалът гума се отпуска, а не се свива. За да съм по-точен ремъците Дайко са произведени от материал EPDM (етилен, пропилен, бутадиен, мономери).Същото важи и за метала, от който ти е направена ролката. Така че едва ли може да говорим за свиване при топъл двигател. По-скоро проблемът е в ролката според мен щом се чува виене. Конкретно по питането ти: Дайко, Фленор или Гейтс- и трите марки са с високо качество и са добър избор. Ролката най-добре да е оригинална- струва около 25 лева.
        ex. Fiat Marea 1.6 16V
        ex. Lancia Dedra SW 2.0 16V
        Lancia Kappa 2.0 VIS

        Коментар


          #5
          Re: Моля за информация за това, кой е най-качествения ангрен

          packo84 написа:
          maycal написа:
          ремък, а също така и ролка, които може да се намерят в България! Става дума за Фиат Пунто, двигател 1,2 , 44 кв., бензин, от 1999 г., първия моделСлед като един добър автомонтьор, мой познат, направи ремонт, когато двигателя, позагрее, почва да се чува ясен тънък виещ шум. Според автомонтьора, това идва от ангренажния ремък, който, явно, не е достатъчно качествен, и при затопляне се свивал и от това се появявал шумът, който, наистина, в началото, когато двигателят не е още загрял, както казах, го няма.
          Колега не знам колко е компетентен майстора ти и няма да го коментирам. Доколкото знам при загряване материалът гума се отпуска, а не се свива. За да съм по-точен ремъците Дайко са произведени от материал EPDM (етилен, пропилен, бутадиен, мономери).Същото важи и за метала, от който ти е направена ролката. Така че едва ли може да говорим за свиване при топъл двигател. По-скоро проблемът е в ролката според мен щом се чува виене. Конкретно по питането ти: Дайко, Фленор или Гейтс- и трите марки са с високо качество и са добър избор. Ролката най-добре да е оригинална- струва около 25 лева.
          точно така, от ролката би трябвало да идва.
          Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
          Fiat Bravo'97 1,6 16v
          Fiat Tempra'91 1,6 mono

          Коментар


            #6
            Благодаря! И аз си мисля, че е доста вероятно да е от ролката. Може би ще взема комплект ролка и ремък от сервиза на "Вантотрейд"-общо 58 лв. Не са оригинални-май няма никъде такива, но са качествени, изглежда, и ремъкът е от една от изброените марки.

            Коментар


              #7
              maycal написа:
              Благодаря! И аз си мисля, че е доста вероятно да е от ролката. Може би ще взема комплект ролка и ремък от сервиза на "Вантотрейд"-общо 58 лв. Не са оригинални-май няма никъде такива, но са качествени, изглежда, и ремъкът е от една от изброените марки.
              Колега при мен ще ти излязат 37 лева някъде ремъка и ролката. Оригинална ролка и ремък Дайко. 0885 919 633; 02 925 00 89
              ex. Fiat Marea 1.6 16V
              ex. Lancia Dedra SW 2.0 16V
              Lancia Kappa 2.0 VIS

              Коментар


                #8
                packo84 написа:
                maycal написа:
                Благодаря! И аз си мисля, че е доста вероятно да е от ролката. Може би ще взема комплект ролка и ремък от сервиза на "Вантотрейд"-общо 58 лв. Не са оригинални-май няма никъде такива, но са качествени, изглежда, и ремъкът е от една от изброените марки.
                Колега при мен ще ти излязат 37 лева някъде ремъка и ролката. Оригинална ролка и ремък Дайко. 0885 919 633; 02 925 00 89
                Съжалявам, но вече ги купих! Благодаря за предложението, което, явно, е много добро!

                Коментар


                  #9
                  За ремък слагай Dayco и няма да съжаляваш.
                  Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
                  Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

                  Коментар


                    #10
                    maycal написа:
                    packo84 написа:
                    maycal написа:
                    Благодаря! И аз си мисля, че е доста вероятно да е от ролката. Може би ще взема комплект ролка и ремък от сервиза на "Вантотрейд"-общо 58 лв. Не са оригинални-май няма никъде такива, но са качествени, изглежда, и ремъкът е от една от изброените марки.
                    Колега при мен ще ти излязат 37 лева някъде ремъка и ролката. Оригинална ролка и ремък Дайко. 0885 919 633; 02 925 00 89
                    Съжалявам, но вече ги купих! Благодаря за предложението, което, явно, е много добро!
                    Жив и здрав да си Дано се реши проблема, а пък занапред ще знаеш, че има и добри оферти
                    ex. Fiat Marea 1.6 16V
                    ex. Lancia Dedra SW 2.0 16V
                    Lancia Kappa 2.0 VIS

                    Коментар

                    Working...
                    X