Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с MP3 плеъра, консумира много ток

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с MP3 плеъра, консумира много ток

    Колеги помагайте, че с сервизите само ме мотаят. Купих си MP3 player Daewoo всичко нормално работи си, но след около няколко месеца ми падна акумолатора точно в големите студове. Учудих се защото акумолатора ми е нов измерих го беше изтощен, но измерих и консумацията на ток на изключен двигател като единствените консуматори при това положение бяха алармата, която консумира много малко ток и касетофона в режим stand by с махнат панел, всички лампи в купето бяха изгасени. Оказа се, че като изключих захранването на плеара комсумацията ми падна драстично в рамките на нормалното около 15мА, но като включа захранването режим stand by със свален панел консумацията скача драстично на 105мА моето според мен не е нормално, и това е една от причините акумолатора да ми се скапва бързо, а да сменям акумолатор през няколко месеца не си е работа. А пък си е кофти без музика в колата а и плеара си ми е нов на на 3 месеца невярвам проблема да е в него, пък знаеш ли , но важното е че е в гаранция ако проблема е от него. Плеара ми го монтираха в Тояга за да ми важи гранцията, след като изникна проблема отидох пак там уж първо било нормално, после ми казаха че не е нормално да съм занесъл плеара w оторизиран гаранционен сервиз на Daewoo. Не знам какво да правя помагайте!! Ако някой е имал подобен проблем или знае решението на моя проблем моля за помощ ще се одблагодаря. Колата ми е Пунто1.1 94г.
    Punto 1.1S,55

    #2
    Ами ти май си открил проблема. Вероятно единствената възможност освен да е плейъра е някаква утечка около евробуксата или кабелите, което мисля е малко вероятно. Пробвай да му дадеш само захранване и маса и виж дали има такава консумация без да връзваш кабела за светлините. Аз лично не съм имал такъв проблем.
    "What shall it profit a man, if he should gain the whole world and lose his own soul"
    Кара любимата червена Brava 1,4 12V

    Коментар


      #3
      Гледах го за утечки, няма такива, вързан е правилно, то няма какво да се збърка, остава да пробвам твоето предложение.А нормално ли е само плеъра да дърпа 95мА, между другото освевн MP3 има USB port, i memory port.
      Punto 1.1S,55

      Коментар


        #4
        Исках да кажа memory card port
        Punto 1.1S,55

        Коментар


          #5
          Не знам... много ми се вижда. Как е свързан? Работи ли без да си на контакт?Иначе - има вероятност да е ликирал филтровия кондензатор на захранването вътре във плеъра. Обикновено има дросел и след него един голян кондензатор (4700-6800uF), най-често той е проблемен. Но ако е гаранционен плеъра не е желателно да го отваряш.Предлагам ти едно друго решение - свържи го наново. Дебелия жълт кабел за захранване, който обикновено е свързазан директно към 12V го свързваш през реле работещо само на контакт. На 12-те волта остави само кабела за паметта, да не ти губи станциите.Разбира се, с уговорката да си сигурен, че проблема е в плеъра.
          FIAT Tipo 1,4mi - EX
          Alfa Romeo 146ti - EX
          Alfa Romeo 156 2,4JTD

          Коментар


            #6
            колега,сигурно вече си решил проблема,но 100ма е нормална консумация.работя в сервиз за електроника и се занимавам с такива неща.предполагам че проблема е другаде.акумулатор или недозареждане.
            HONDA I-VTEC

            Коментар


              #7
              Ако си с 44 Ампер часа акумулатор при тая консумация теоритично трябва да се разреди за 440 часа напълно ти едва ли толкова дълго оставяш колата си в покои. Така че търси проблема другаде. Това че си с нов акумулатор не е гаранция че не може да дефектира имал съм много подбни случаи с акумулатори на по 3-4 месеца даже и маркови не само български

              Коментар


                #8
                Тя и при мен консумацията когато съм спрял всичко в колата е около 100 mA но го смятам за нормално, а и нямам проблем с акумолатора.
                PUNTO 1.1 94г.

                Коментар

                Working...
                X