Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво съм сменил по колата

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Какво съм сменил по колата

    Здравейте,ФИАТ маниаци.Мисля че ще е много полезно класифицирано по модели,двигатели и години на ползване да опишеме какво сме сменили по колите си и какви проблеми сме имали(и колко са стрували частите)Може да споделиме и колко ни харчат колите и колко жените

    #2
    dodosan виж консултацииЖена ми е като V12 смуче яко градско; , а от колата съм много доволен!!!
    Почиствам пътни знаци.

    Коментар


      #3
      уточнение

      Имах в предвид всичко да е малко по класифицираномодел /година /двигател /километри/ ремонти /цена-части/ съвети /ще е хитро и адски полезно ако модераторите го вкарат по някакъв начин и след това резултатите се обработват статистически-например50%от водните помпи на Типо се скапват през 3 години(примерно) и човек си прави сметка и си държи една в багажника))Да докажеме че сме по интелигентни от голфаджиите.Така и няма да се пише по едно нещо 100 пъти,а ще може да се класифицира всичко.

      Коментар


        #4
        Аз си имам едно тевтерче в джапката и винаги в него си отбелязвам какво сменям датата и годината.Есента на миналата година като си продавах Фиата Уно новия собственик едно младо момче остана възхитено от това че може да види какво и кога съм сменил откакто съм го купил през 1993г.И в двете коли които имам сега също имам такива тевтерчета и също отбелязвам всяка подменена част деня месеца и годината.А то времето лети и бързо се забравя кога какво сме сменяли.
        Фиат Панда 1.2 2006година
        Синджира си идва ,а козата я няма...

        Коментар


          #5
          Г-н Коцев, това с тефтерчето ми хареса. И аз ще си направя такова!!!!!А при мен колата харчи повече от жената... странно. (ама като си избирах жена гледах да е стисната )

          Коментар


            #6
            FIAT TEMPRA SX, 09.1990, двигател 1.4 карбуратор 159А2000, 200 000 км. Сменени при покупката преди 3 години консумативи - масла и ремъци, след това редовно на 10 000 масло, маслен и въздушен филтър, 2 пъти предни накладки....и един термостат срещу 32 кинта :D

            Коментар


              #7
              Мито, има ли някоя останала помпа, която не си сменил? :D Всичко в кръга на шегата, разбира се - просто ми се ’набиха в очи’ помпите Моето съм го написал доста подробно тук:http://hardwarebg.com/forum/showthre...t=%F2%E8%EF%EE
              Alles in Ordnung

              Коментар


                #8
                аз пък си записвам на едно файлче в WORD какво си правя по колата - все като тефтерче е ама мразя разни хартии...

                Коментар


                  #9
                  здравейте, аз си пиша всичко в едно файлче на EXCEL, имам си дати километри цени и т. н. , хубавото на excel-a е че програмата сама събира похарчените суми и като напиша в една кутиика на колко е километража в момента, в една друга кутиика ми излиза колко ми струва километър, в момента е на 9.25 стотинки, много е но очаквам да спада защото като я купих имах много неща за сменяване и сега трябва повече каране и ще намалява сумата- в нея влизат ремонти и консумативи (консумативите са около 6.00ст/км) - изминал съм над 30000кмкато прибавя и приблизително 15ст/км бензин (грубо е сметнато при разход градско 10/100км и цена 1.50 за литър) излиза че се возя за 24 ст на километър - все пак съм под цената на такситата
                  FIAT Stilo 1.4 16V
                  FIAT Bravo 1.6 16V (преди)

                  Коментар


                    #10
                    Ха - чак сега забелязах, че съм пропуснал ’к’-то от името ти - Sorry за което
                    Alles in Ordnung

                    Коментар


                      #11
                      toni написа:
                      здравейте, аз си пиша всичко в едно файлче на EXCEL, имам си дати километри цени и т. н. , хубавото на excel-a е че програмата сама събира похарчените суми и като напиша в една кутиика на колко е километража в момента, в една друга кутиика ми излиза колко ми струва километър, в момента е на 9.25 стотинки, много е но очаквам да спада защото като я купих имах много неща за сменяване и сега трябва повече каране и ще намалява сумата- в нея влизат ремонти и консумативи (консумативите са около 6.00ст/км) - изминал съм над 30000кмкато прибавя и приблизително 15ст/км бензин (грубо е сметнато при разход градско 10/100км и цена 1.50 за литър) излиза че се возя за 24 ст на километър - все пак съм под цената на такситата
                      a включваш ли в тези сметки цената на самата кола, пътен данък, гражданска застраховка, автокаско, винетки, автомивки, платен паркинг....? Май на мене за сега ми излиза по-скъпо от такси :D Е, не че съм тръгнал да се отказвам от личен автомобил де... т’ва само така да става приказаката...
                      Alfa 156 1.8 TS 16V 144hp
                      --- в сърцето завинаги... ---
                      Fiat Tipo 1.4 DGT karb. 78hp

                      Коментар


                        #12
                        Това че си ги пишете в компютъра е хубаво но тръпката е друга когато отидеш при майстор и си извадиш тефтерчето и веднага можеш да му кажеш ей това е сменено еди кога си ей това пък еди кога си е друго защото нямаш в момента комп при теб в колата.Пък и ако не дай боже нещо стане с компа то губиш цялата информация а тъй когато чакаш съпругата ти да напазарува а тиси си в колата отваряш джапката и си преглеждаш какво си правил и кога отново трябва пак да сменяш нещо.Пък нали ви и казах какво голямо впечатление направих на момчето като му продадох колата и той разгледа тевтера и знае какво е сменяно по дати и години от 1993г
                        Фиат Панда 1.2 2006година
                        Синджира си идва ,а козата я няма...

                        Коментар


                          #13
                          От септември 04 досега имам близо 20000 км - сменил съм един маншон и днес тампон на носач......циците на чистачките не ги броя.....БТВ смених си късите светлини с дългите - сега на къси ми светят дълги и обратно....и съм много доволен.....
                          Alfa 156 2.0 TS
                          Alfa 156 20VTurbo
                          Fiat Coupe 2.0 20VTurbo
                          Locost TF1 3.0V6

                          Коментар


                            #14
                            Какъв е смисалът да сменяш късите с дълги? нещо не те разбрах От снимката ти виждам че твойте фарове малко се отличават от мойте- на мойте стъклата са прозрачни-/мисля, че така се казваще/ и на късите има лупи- при тебе така ли е?
                            FIAT MAREA - 1997г 1.6 16V elx

                            Коментар


                              #15
                              Фиат Темпра 1991г. 1.6 карбуратор 159А3000 158 000 км.От ноември 2003 до момента:сменени:стартер на втория месец/новия беше в комплект с колата, аз само го монтирах/накладки предни комплект - юли 2004г. 27 лева-пълен боклук, на Шипка се стопиха, педала стана мек и едвам спирах...не помня марката, купих ги от едно "блоково" магазинче срещу хотел ХемусЗадни такива, доставени от колегата Мариобг - с комбинация от шлайфане на барабана и ремонт на ръчната-супер доволен и от ръчната и от феродото - всичко ми излезе около 35 лв.Дистрибуторна капачка - преди една седмица, за сега нямам оплаквания. 15 лева /Дружба 2 - "Ем комплект"/Предстоящи събития:Заден капак и десен стоп- след "среща" на колата с едно дърво пред блока на Мариобг в Троян...не е фатално, но мястото на удара е такова, че няма как да се изчука...чакам лятото, за да сложа новия капак и да се боядиса..."Реглаж" на предна броня-виси леко след "случайна среща" в дупето на едно фиатче тип баничарка на орлов мост, заради бързащ пешеходец-самоубиец...Нови джанти в комплект с летни гуми - има още време....Та това е, общо взето съм супер доволен, тук не включвам грижите около консумативите-масла, ремъци и най-голямата ми болка-АГУ-то....В най общ смисъл, особенно на фона на стария ми автомобил, който гореше повече масло от бензин, смятам че Темприте са си супер колички, стига да си ги гледаш, галиш, глезиш, да се отнасяш внимателно, с финес, нежност.......както подобава на една дама.

                              Коментар

                              Working...
                              X