Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Темпра плиусове и минуси???

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Темпра плиусове и минуси???

    кажете нещо за плиусовете и минусите на ФИАТ ТЕМПРА? кой двигател е за предпочитане,колко реално харчи, пъргава ли е,дизеловите варианти добри ли са,колко струва турбото и на колко километра се скапва,ако имате Темпра какво и се е скапало и дали е по добър вариант от ТИПО или Ланчия Дедра? Предварително благодаря

    #2
    Има много ПЛИУСУВИ И МАЛКО МИНУСЧИТА
    Почиствам пътни знаци.

    Коментар


      #3
      Карал съм малко 1.8 много прилично се движи колата, но разхода не можеше да се приеме за скромен - градско стигаше 11 - 11,5
      Почиствам пътни знаци.

      Коментар


        #4
        Двигател

        1.4, много добро качество, по-хубаво от Типо, защото е 2 години по-нов модела иии...Абе като разгледаш Типо и Темпра една до друга...Ще видиш :P :P :P
        Yellow_Flash_Colorz_PDT_45 Fiat Тempra 09.1990г. 159А2.000 Yellow_Flash_Colorz_PDT_45

        КУПУВАМ: Теглич за Темпра
        КУПУВАМ: Халогени за Фиат Темпра...
        КУПУВАМ: Спортен волан

        http://www.tempra-clube.hit.bg
        http://www.tempras.myfreebb.com

        Коментар


          #5
          имам темпра 2.0 комби, вече четвърта година. за мен е добра. проблемите са като при всички останали марки коли. ремъци, наклатки, свещи, 1 заден лагер с главина, 1 шарнир с носач. най-много проблеми имам с машинките за централното на вратите. сменил съм поне 6. има и един проблем на бензин с прекъсване и забиване на мотора при подаване на газта, но се успокоих, че всеки трети във форума го има. основно карам на газ. разхода е 11-11.5 градско, дълго 9.5 л. харесвам си я колицата, а и като я взех беше само на 7 г.
          TEMPRA 2.0 i.e. SW Suite 159A6046

          Коментар


            #6


            проблема ти май е от една джаджа койато е на карбуратора-автоматичен смукач или регулатор на подаването на бензин-струва кум 200лева и се скапва(не напълно на 2-3 години) мислиа че е това.(Сори че написах ПЛЮС така ама си биах изгубил Ю-то

            Коментар


              #7
              Re:

              dodosan написа:
              (Сори че написах ПЛЮС така ама си биах изгубил Ю-то
              Няма страшно Веселото да става!!!
              Почиствам пътни знаци.

              Коментар


                #8
                Дизел- НЕ !!! Бензин 1,6 или 1,8

                Коментар


                  #9
                  защо не дизел?

                  а защо не дизел-имаш ли лични впечатления-казват че харчи много малко.а 1,9турбо и сравнително пъргава...

                  Коментар


                    #10
                    Имам Темпра 1.8i от няколко месеца (вече 4-ти). Засега само плюсове мога да кажа - комфортна, пъргава, удобна, сравнително евтина подръжка... Единствено разходът малко идва в повечко, но затова пък има АГУ. Карал съм и 1.6, има голяма разлика в пъргавината (все пак е с 18 коня повече).За сравнение с Типо - определено Темпрата води - по удобства, по качество... Виж за Дедрата, нещата са на кантар. Двигателите ( и повечето агрегати) са едни и същи, разходът също. Екстрите също са идентични (все пак зависи от модификацията). По повечето сайтове пишат, че Ланча били с по-качествена изработка, правят се само в Италия, докато Темприте се произвеждат в доста страни - Италия, Турция, Египет. С комшията (с Дедра) често спорим по съседски (на маса ) чия кола е по-добра... така и не стигаме до еднозначен отговор... :D

                    Коментар


                      #11
                      Моята Темпра SX я имам от 3 години и през това време съм врътнал 45 000 километра без да съм имал каквито и да е проблеми, сега колицата е на 200 000 вече, но се държи като младенец. През това време съм сменял стриктно консумативите, а и бившия събственик явно е правил това навреме. Хубава, голяма, удобна, комфортна, с голям багажник и на всичко отгоре много икономична - около 8 на сто градско на газ, зимата стига до 9 - няма да я продавам и не я хваля. Двигателя е 1.4 карбуратор - 159А2000, малък минус е по-слабата динамика иначе се държи перфектно. При -20 си палеше спокойно на газ, знам критиките, че се скапвал изпарителя, но при цена на ремонтния комплект от 21 лв. това май не е голям проблем :D

                      Коментар


                        #12
                        10Х

                        Благодаря за информацията-май-ще си взема ТемпричкаНавихте ме.Другия вариант ми беше Пунто,но съм 120кг и не знам дали ще се сместяДано след няколко години да подкараме и новата Крома!!!

                        Коментар


                          #13
                          а така

                          наи-добрия мотор на Темпра според мен е 1.6 карбуратор ,а за Пунто не си и помисляи щом си 120кг нямаш побиране вътре
                          -------------------------------
                          0898506763

                          Коментар


                            #14
                            bereta написа:
                            имам темпра 2.0 комби, вече четвърта година. за мен е добра. проблемите са като при всички останали марки коли. ремъци, наклатки, свещи, 1 заден лагер с главина, 1 шарнир с носач. най-много проблеми имам с машинките за централното на вратите. сменил съм поне 6. има и един проблем на бензин с прекъсване и забиване на мотора при подаване на газта, но се успокоих, че всеки трети във форума го има. основно карам на газ. разхода е 11-11.5 градско, дълго 9.5 л. харесвам си я колицата, а и като я взех беше само на 7 г.
                            Малко извън темата, но що се отнася до машинките скапват ти се толкова често вероятни защото си взимаш ментяци. в CONRAD има добри машинки.

                            Коментар


                              #15
                              а за турбо дизел 1.9 какво ще кажете?
                              ФИАТ ТЕМПРА 1.9TD

                              Коментар

                              Working...
                              X