Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Зимни гуми

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Зимни гуми

    Здравейте колеги Скоро си закупих Фиат Брава но гумите са пълни галоши. Поради ред проблеми и смяна на консумативи останах почти без пари, а зимата не мога да карам с тези гуми. Какво бихте ми препоръчали като гуми да са евтинички и какво ви е мнението за втората употреба и регенерата? Сегашните ми гуми са 185/60/R14
    Fiat Brava ELX 1,6 16V + газ 103 HP

    #2
    За нови бих ти препоръчал тези: http://www.avtogumi.bg/oscommerce/zi...60-p-1317.html , но не знам защо искаш зимни.Като гледам си от Русе и знаеш, че зимите в последно време не са толкова студени и снежни. Едва ли се събират общо 2 месеца с температури под 7 градуса и много сняг. Ако нямаш възможност за двата вида по-добре си вземи летни-има модели с добро сцепление през зимата, докато зимните при влажно и мокро време хич не държат. За втора употреба гледай ДОТ-а и грайфера. Има много читави гуми свалени от нововнесени коли, които се продават втора ръка.

    Коментар


      #3
      Въх - доживях ! :D Как може да твърдиш, че зимата може спокойно да кара със летни гуми ?! Аз , че съм от Варна , не смея да карам с летни (пробвал съм го този вариант), а ти го буташ в тротоарите....Качеството на зимните гуми не с епроявяват само при сняг. Всичко зависи от температурата на асфалта. А, зимата е много по-различна от лятото. Затова трябва зимни гуми. Състава им едруг, и съответно спирането , тръгването , стабилността... А за Русе , мога да твърдя , че си е направо задължитено ! Учил съм там, и знам какви поледици стават без да вали сняг.Колега, по-добре търси втора употреба , ако няма да минаваш много километри - все пак тук колегата е прав, че зимата се скъси много , и няма да е оправдано да затваряш мнгоо пари. но все пак гледай годината на производство - не трябва да е по-стара от 2 години.
      FIAT Punto '94, 1.1 Petrol

      Коментар


        #4
        еми евтинките са ясни- сава, корморан, барум, тигър, дебица... по около 80 лв броя. регенерат е абсурдно, а дали 2 ръка само ти можеш да го прецениш оп финансовото си състояние, знаеш кое е по-доброто
        Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
        Fiat Bravo'97 1,6 16v
        Fiat Tempra'91 1,6 mono

        Коментар


          #5
          Има и среден вариант за мека зима http://www.margel.info/lang_bg/tire.php?id=279 Нали за това са всесезоните гуми.Размер 185/65/14 беше на 120лв. преди 2-3 месеца в гуми "Европа"
          FIAT FORUM BULGARIA
          Ракията е над политиката

          Видео от Италфест 2011

          Коментар


            #6
            От тези евтинките, Дебица зимна е супер гума. Карал съм доста с такава и през каквито места ме е прекарвала....нямам думи
            Fiat Bravo 1.9JTD 1999

            Коментар


              #7
              И аз съм за Debica. Много качествена гума е. Аз карам зимата с Debica Frigo 2 .Смея да твърдя ,че по-нищо не отстъпва на по-реномираните марки. По-добре ,колега,събери 350 лв. ама знай , че поне 4 сезона няма да имаш грижи... Според мен 350 лв. за 4 сезона е нищо,като се има предвид важността на гумите!!!
              Моля,пишете малко по-грамотно...

              Коментар


                #8
                Колега търси си 175/65/14 зимни, хем са и по-тънки пари сравнение с 185/60/14 а и на сняга са по-добри по-тесните гуми.
                Фиат Крома 1.9 16v+
                Фиат Браво 1.6 16v
                Фиат Мареа 1.6 16v

                Коментар


                  #9
                  [quote="YAROSHKH"]Въх - доживях ! :D Как може да твърдиш, че зимата може спокойно да кара със летни гуми ?! Аз , че съм от Варна , не смея да карам с летни (пробвал съм го този вариант), а ти го буташ в тротоарите....=quoteЗависи от това какви летни гуми караш. Има такива, които според тестовете на TIRE TEST за поведение на влажно и мокро са много по-добри от някой зимни модели. А зимата не е само сняг и лед, а и много мокър сняг и мокра настилка. Аз карам с Бриджстоун Туранца Ер 300 http://www.reifendirekt.de/review/15...entestcom.html . Ако искаш виж какъв грип дават за мокро и сняг/ wet, snow/, а после виж на някой от зимните какво поведение дават за сухо и мокро - убийствено слабо! А от поста на колегата разбрах, че иска едни гуми да ползва целогодишно. Е как тези безканални зимни гуми ще го държат пролетта, лятото, есента и по-голяма част от зимата на горещ асфалт, влажно и мокро, а ако трябва да спре внезапно - директно в насрещното или в колата пред него? Мисля, че е по-разумен компромис летни за целогодишни, отколкото зимни за целогодишни, всесезонни не съм карал - не знам как е!

                  Коментар


                    #10
                    krasio_79bs написа:
                    Има и среден вариант за мека зима http://www.margel.info/lang_bg/tire.php?id=279 Нали за това са всесезоните гуми.Размер 185/65/14 беше на 120лв. преди 2-3 месеца в гуми "Европа"
                    Има 2 бр точно такива с около 5мм.грайфер На едната има малък балон.Ако са ти само са закърпиш положението до зимата ще са ти идеални.Ако се интересуваш пиши ми ЛС
                    И да знаете!!!За всичко е виновна твърдата вода

                    Коментар


                      #11
                      Ами тези с които взех колата ще ме изкарат още 1-2 месеца нямат мн грайфер и са доста изгорели и нацепени, но ми се иска да си взема зимни гуми които да карам и за напред следващите зими, а на пролет ако не събера пари занови ще взема втора ръка летни, въпроса е че към момента имам около 200 лв и повече от около 50-100 лв горница няма да събера до зимата така че искам нещо в 300 лв да се вмъкна
                      Fiat Brava ELX 1,6 16V + газ 103 HP

                      Коментар


                        #12
                        Аа, RUDI , ако поставяш така нещата - НЯКОЙ летни срещу НЯКОИ зимни - прав си. Но аз не говоря за долното качество на гумите. Аз говоря по принци за ГУМИ. Разни тайвански пластмасови и китайски от суров каучук не ги смятам. Най-добрият вариант наистина са всезезонни и много внимателно каране през двата сезона.... От опит знам, че сред всесезонните , най-добри са VREDESTEIN и сега си сложих едни, макар и да ги ползвам за лятото , някакви руски. Били по лиценз на VREDESTEIN също. Много добре се държаха и зимата. Само на сняг малко куцаха, но пък аз и не съм излизал извън града. А в града си чистеха.
                        FIAT Punto '94, 1.1 Petrol

                        Коментар


                          #13
                          Аз съм със Сава и мога да кажа, че са много добри, на служебните е с Дебица, също стават, за зимни говоря. Вредещайн зимни не съм карал, но летните са си направо вредни(щайн) държат се като гол охлюв на лед.
                          --Старата ръжда любов не хваща!--
                          156 sportwagon 1,9 jtd 115
                          ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

                          Коментар


                            #14
                            van_dal написа:
                            Аз съм със Сава и мога да кажа, че са много добри, на служебните е с Дебица, също стават, за зимни говоря. Вредещайн зимни не съм карал, но летните са си направо вредни(щайн) държат се като гол охлюв на лед.
                            Колега за кой по-точно модел имаш впечетления(за летния Вредщайн)?
                            FIAT FORUM BULGARIA
                            Ракията е над политиката

                            Видео от Италфест 2011

                            Коментар


                              #15
                              Не отричам известното предимство на зимните гуми, но за мен ако не сменяш всеки сезон гуми, значи да караш достатъчно че да ги износваш не си заслужава. При пробег 10-15 хил. км. годишно не мисля че си заслужава. Също гуми втора употреба не си купувам. За голям сняг, не разчистен път решението е само едно - вериги. Това са вече 7 зими от както съм шофьор и наистина доста изминати километри. Не може да разчиташ на някаква си гума.Ето и една снимка от тази зима, която мисля че достатъчно ясно показва къде върви колата без проблеми. На снимката съм показал и с какви гуми е и пак казвам, че не отричам че зимната гума има известно предимство пред гуми с подобна шарка на моите, не говорим за баш летни гуми дето няман никакъв грайфер дет се вика.
                              Прикачени файлове
                              Fiat Punto ELX 1.9 JTD 80 к.с.
                              Fiat Brava SX 1.4 12V - много хубава кола беше

                              Коментар

                              Working...
                              X