Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Обезшумяване на скърцането на пластмасите на Браво / Брава

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Обезшумяване на скърцането на пластмасите на Браво / Брава

    При застудяването на времето се оказа че Бравата започна да скърца неимоверно сутрин с което направо ме изваждаше от релси. След проведена диагностика констатирах следното:1. Скърцането се предизвикваше от местата, където има триене между отделните пластмаси по арматурното табло.2. Допълнително скърцане имаше и от страничните кори на вратите - направо ужасно при шофьорската ми врата.3. Имаше и поскръзване от шофьорската седалка, дори и припукване при раздвижване на тялото напред-начад.4. Отзад притропваха облегалките за глава на задната седалка - направо ужасно сутрин.5. Кората която покрива багажника въщо даваше своя принос.Ето и лечението което приложих с което шумовете не изчезнаха, но се намалиха до прилично ниво:1. С тънката човчица на шпрей WD-40 минах цялото арматурно табло в участъците където има контакти между различните пластмаси, включая около радиото, отстрани - където таблото контактува с купето, както и под предното стъкло. Особено внимание обърнах на лагеруването на пластмасовите решетки накрая на въздуховодите - при мен огромното скърцане беше именно от там, както и капачето на бущоните.2. Същата операция проведох и по 4-те врати, между кората и вратата, както и при лайсната която е при самото стъкло. Тук ефекта беше фамозен - всичкото скърцане изчезна.3. Демонтирах седалките и със същия шрей минах всички съединения и механизми. Скърцането и особено досадното пукане изчезнаха.4. Тука шпрея не помогна. Ядосах се и с помощта на силиконче направих подвижните облегалки за глава неподвижни. Тропането обаче изчезна.5. Тук проблема бе решен с помощта на дунапренени ленти за уплътняване на прозорци, които залепих по цялата дължина на контактната повъхност. Резултата бе че кората се уплътни и спря да приндръква из дупките.Допълнително пристегнах с отверка всички винтове, които държаха пластмасовите елементки - в купето и багажника, както и понапръзках със шпрейчето навсякъде, където пластмасата имаше допир с друга повърхност и при натискане се чуваше скърцане - например малката триъгълна пластмаска на задното стъкло, капачето на задния пепелник и изиобщо из цялата кола, където бе нужно.Някои колеги препоръчват и някакъв силиконов шпрей, който се продава в Метро. Аз лично работех с WD-40, защото такъв имах под ръка но вероятно и със силиконовия резултати ще бъдат подобни,а може би и по-добри.Пролетта и лятото са добро време човек да отдели един следобед за любимата си кола и да спре досадните скърцания.
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
    Fiat Linea 1.3 Multijet'08
    Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
    http://forum.fiat-bg.org

    #2
    ще го пробвам товазащото това скърцане разваля впечатлението от добрия иначе автомобилособено, ако някой предубеден за Фиат се качи да се повози
    2015 Renault Megane Expression GT
    2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
    Всичко за FIAT Bravo 2007

    Коментар


      #3
      ехааа. браво човече. на пролет ще извърша нужното, много е досадно скърцането и ми разваля кефа от перфектното иноче ХГТ
      SASTEZATEL

      Коментар

      Working...
      X