Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

С Fiat Bravo-1,8, 1997г. 173 000 км. до Марсилия и обратно

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    С Fiat Bravo-1,8, 1997г. 173 000 км. до Марсилия и обратно

    Никой да не казва лоша дума за Фиат.:D Аз бях до Марсилия- 1925 км. от врата до врата, без проблеми.Връщането също. Средна скорост 140 км-след Ниш по магистралите. Тръгнахме с жена ми в 6,30 от София след гласуването за Б. Брисов с багаж в който доминираше пълната дискография на Цепелин, Кис и Ролинг Стоунс. Пътят е най лош у.....нас. След Калотина сърбите са оправили пътищата през тунелите-12 на брой но малки до Ниш. Не сме слизали от колата по границите-учтиви митничари-факт. Само при влизането в Сърбия ни искаха паспортите и ги сканираха, на другите граници показваш личните карти. Вечерта спахме в Триест и на другият ден в 13.00 бяхме в Марсилия. Пътищата особено в Италия и Франция, супер от Венеция до Милано 4-лентова магистрала нова. Бензинът малко над 1 евро на литър. Пътните такси излизат около 80 евро в едната посока, но си плащат пътя.Всичко обозначено, табели,указания на асфалта ,е няма как да се загубиш. Спазват се знаците и това е. В Италия влизаш-взимаш си тикет на бариерата и чак като излезеш от страната, може и след 2-3 дни плащаш. Граница между Италия и Франция-посока Ница, практически няма. Между два тунела се вижда една табела с името Франция и европейското знаме-това е. Вижте маршрута-думата ми беше за колата. Сигурна, бърза,среден разход-7/100 км. Само ни беше малко топло, че нямаме климатик но се ядва. На всеки 20-30 км. има бензиностанции с кафенета и правят страшно капучино-истинско, особено в Италия, но също в Словения и Хърватска 2-2,4 евро чашката, но те държи свеж 5-6 часа.По път не се яде много, така, че с по 3 домашни сандвича и бутилка кола и минерална вода ,спокойно се изкарва. Видях много коли вечер след полунощ да дремват на крайпътните паркинги за по 3-4 часа без проблем успоредно с камиони-тирове.Тоалетни безплатни Има хотели и мотели край пътя-средна цена 50 евро особено около Триест и Венеция. От сега като ми каже някой за кола го пресичам, че има два вида коли-поддържани и кочини. Факт. Преди път, мой приятел техник я погледна-смених маслото в двигателя и нищо повече. Ремъците ми са на 4 години, акомулатор на 4 също, спирачки на 2. и на приемливи километри посочени за смяната им.Това е-ако някой пътува-лек път.

    #2
    Дай малко снимки да видим, звучи добре.

    Коментар

    Working...
    X