Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как се сменят крушките на централната конзола - Брава/Браво!

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Как се сменят крушките на централната конзола - Брава/Браво!

    Поне един път в месеца някой се интересува, как да смени крушките, които осветяват "врътките" за парното (климатика). Затова реших да опиша подробно операцията тук и да е в полза на нуждаещите се (какъвто бях аз преди някой да ми каже как става)! За съжаление крушките не са в самите "врътки", а на панел под централната конзола. Всички винтове са шестограми, но не се сещам за номера.1. Извадете оргиналното стерео, както е показано тук - http://www.fiat-bg.org/forum/viewtopic.php?t=5922. Издърпайте средната врътка, тази за вентилатора. Под нея един има винт (схема 1).3. В двата края на панела с копчетата за халогени, светлини за мъгла и т.н. има малки пластмасови капачета които се вадят, като се подпъхне под тях тънка, права отверка. Под всяко от тях има по един винт.4. Отворете пепелника. Погледнете в долния край на конзолата. Там също има два винта.5. Под изваденият касетофон също има четири винта. Развивате и тях, и готово!На схема 2 съм означил с червено местата на всички винтове. А на схема 3 са позициите не двете крушки, които осветяват всички "врътки". Крушките са 1.2W от малките балонки, но не мога да ви цитирам точно модела. И, както винаги казвам, купете си хували крушки, а не ментета за по 50 стотинки. Операцията не е от най-бързите така, че се подсигурете с качествени крушки за да не я извършвате често! И още един съвет... направо купете две крушки и като смените изгорялата, сменете и другата. Ако имате питане, давайте! Успех! P.S. Забравих да допълня, че накрая конзолата "увисва" на кабела към копчето за аварийките. Изтеглете куплунга, ако не се лъжа трябваше да се натисне леко преди да го изтеглите.
    Прикачени файлове
    Frontera Sport, X20SE март 1998
Working...
X