Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Смяна на масло, Какво ?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Смяна на масло, Какво ?

    Налага се да сменям масло дойде му времето. Препоръчайте ми масло за 1.2 16В 80к.с Пунто мк2. До сега бях с Лубрика. Замислям се за Shell Helix но незнам какво кажете ми и за тези полу синтетични, синтетични кое е по добре общо взето всичко. Благодаря предварително.
    www.puntopower.com
    FIAT Punto 1.2 16V Sporting

    #2
    "Преди да пуснете нова тема се убедете, че го правите в правилния раздел. Не дублирайте теми - използвате търсачката на форума."
    Frontera Sport, X20SE март 1998

    Коментар


      #3
      В раздел "Консумативи" ще намериш отговор на въпроса си.
      SEAT Leon Cupra 300
      Triumph Street Triple 765 R

      Коментар


        #4
        Аз предлагам да налееш моторно масло!10W40 полусинтетика.Пък най-точно можеш да видиш в книжката на колата производителият какво предписва.Един съвет - не купувай масло с марка на бензионостация (Шел, ОМВ, Лукойл, и т.н.). Не купувай и немско MANNOL.

        Коментар


          #5
          Ако не ти гори масло колата, може да инвестираш и в по-скъпо масло...отплаща се!
          Honda Accord 1.8 115к.с. 96г.
          Honda Civic 1.5 90к.с. 93г.
          FIAT Marea 115 '99 1.8 113hP 182.A2.000
          Powered by Total & Fobos LPG

          Коментар


            #6
            Ами не ми гори масло все още какво прпоръчвате
            www.puntopower.com
            FIAT Punto 1.2 16V Sporting

            Коментар


              #7
              fanatiliano написа:
              Ами не ми гори масло все още какво прпоръчвате
              Yacco VX1000 5W40 - 100% синтетика, Sport, Longlife
              SEAT Leon Cupra 300
              Triumph Street Triple 765 R

              Коментар


                #8
                "инвестицията" в скъпо масло е по-скоро харчене на париколко ще карате тези коли100 годин или
                Фиат Мареа 1,8 16В, 1999г

                Коментар


                  #9
                  Чел съм в АутоБилд, че масло 5В40 сваля разхода с около 3%, а прикаране на къси разстояния и повече.Иначе и аз си карам със Селениа 20К.
                  Ex Fiat 126P
                  Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC 1989
                  Ex Fiat Bravo 1.6 16V 1997
                  Alfa Romeo 147 1.6 TS
                  Не ми работи буква Б на лаптопа, изпи 1 бира. Затова я пиша с 6.

                  Коментар


                    #10
                    Аз съм много доволен от SELENIA GOLD. Винаги гледам да е нещо средно като цена. Колега не забравяй че все пак колата която караш не с мощността на болид от формула 1 и е над 10 г. (Извинявай ако не е така :D )
                    FIAT Punto 1.6ELX 90hp. 94 г.

                    Коментар


                      #11
                      Re: Смяна на масло, Какво ?

                      fanatiliano написа:
                      Налага се да сменям масло дойде му времето. Препоръчайте ми масло за 1.2 16В 80к.с Пунто мк2. До сега бях с Лубрика. Замислям се за Shell Helix но незнам какво кажете ми и за тези полу синтетични, синтетични кое е по добре общо взето всичко. Благодаря предварително.
                      Завода производител препочъчва Селения. Вече можеш сам да избереш между Селения Голд и Селения 20К. Според мен щом не ти харчи масло, спокойно може да сложиш 20К. 2 туби по 2 литра трябва да си купиш за смяната. Вместимостта на смазочната система е около 3.8 л ако се не лъжа. Ако имаш интерес пиши ми едно л.с. да ти дам ценички. Лек и успешен ден!
                      ex. Fiat Marea 1.6 16V
                      ex. Lancia Dedra SW 2.0 16V
                      Lancia Kappa 2.0 VIS

                      Коментар


                        #12
                        цените на Селения са височкина парите на 20К са намира пълна синтетика на YACCOне са много популярни в БГ, но има достатъчно инфо в нетав началото си мислех че е някаква куче марка, но като прочетох размислихнай-вероятно след гаранция ще си карам колата с такова...VX 1703 5W40 За колегата с пунтото:Пълна синтетика VX 600 R 5W40 (удължен интервал)- 16,40 за литърПълна синтетика VX 600 5W40 15,40 за литърПолусинтетика VX 500 R 10W40 (удължен интервал) - 14,30 за литърПолусинтетика VX 500 10W40 - 13,00 за литърПолусинтетика VX 300 10W40 - 11,90 за литър
                        2015 Renault Megane Expression GT
                        2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                        Всичко за FIAT Bravo 2007

                        Коментар


                          #13
                          Колега, количката си ти е новичка, и независимо от мнението "Абе, колко ще си карате колите си", доброто масло като 5w40 спомага за по-лесното развъртане на двигателя, дкоато е студен. Особенно зимата ще усетиш разликата, ако си бил с 10w40. Да не говорим за икономията на гориво, поради по-малкото съпротивление пкоето ще ти дава зимата.Така , че не се връзвай на 10w40! И колата ти ще върви еднакво добре и с различно от SELENIA масло. По-добре позлвай известни производители на масла като ESSO, MOBIL, CASTROL, защото те си имат и собствени рафинерии и не се съобразяват сцената на базовото масло, имат си и лаборатории , съответно ползват съвременни присадки (почистващи, птротивозадирни и тем подобни).....
                          FIAT Punto '94, 1.1 Petrol

                          Коментар


                            #14
                            Sev написа:
                            цените на Селения са височкина парите на 20К са намира пълна синтетика на YACCOПълна синтетика VX 600 R 5W40 (удължен интервал)- 16,40 за литърПълна синтетика VX 600 5W40 15,40 за литърПолусинтетика VX 500 R 10W40 (удължен интервал) - 14,30 за литърПолусинтетика VX 500 10W40 - 13,00 за литърПолусинтетика VX 300 10W40 - 11,90 за литър
                            Може и аз да се ориентирам към това масло, Селениа 20К е 16лв.
                            Ex Fiat 126P
                            Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC 1989
                            Ex Fiat Bravo 1.6 16V 1997
                            Alfa Romeo 147 1.6 TS
                            Не ми работи буква Б на лаптопа, изпи 1 бира. Затова я пиша с 6.

                            Коментар


                              #15
                              trace написа:
                              Може и аз да се ориентирам към това масло, Селениа 20К е 16лв.
                              VX 1703 , VX 600 R, VX 600 (подредени по цени и качества) от пълните синтетики отговарят на АСЕА А3 (това е стандарта на който отговаря и Selenia 20K for Alfa Romeo ) и Алфичката ти ще ги хареса...също и VX 500 R, VX 500 и VX 300 от полусинтетикитеhttp://www.yacco-bulgaria.com/pricel...0pricelist.pdf
                              2015 Renault Megane Expression GT
                              2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                              Всичко за FIAT Bravo 2007

                              Коментар

                              Working...
                              X