Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос за масло IGAT ( I.G.A.T.)

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Въпрос за масло IGAT ( I.G.A.T.)

    Предлага се едно масло IGAT. Води се немско. някой ползвал ли го е , и какви отзиви имате за него ?
    FIAT Punto '94, 1.1 Petrol

    #2
    Чувал съм отзиви при това само лоши, нямам доверие на някакви абсолютно нечувани марки особено що се отнася за нещо толкова важно както двигателното масло.
    Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
    Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

    Коментар


      #3
      Igat

      Масло Igat e качествено масло.Произвежда се от немския концерн Rowe,който е достатъчно реномиран. Аз лично сипвам на другите ми коли Igat 10 w 40 или 15 w 40. Няма никакъв проблем.Погрешно е мнението ,че трябва да се гледа марката.Гледай спецификациите. В Европа има няколко рафинерии които произвеждат масло.Големите фирми просто си купуват продукт и си слагат някакви добавки. Аз лично могат да ти гарантиран,че примерно Igat 10 w 40 e със същите качества като дву- или трикратно по-скъпи масла!
      Моля,пишете малко по-грамотно...

      Коментар


        #4
        Въпрос на избор, не съм казал че непременно трябва да караш с Кастрол Магнетик да речем ама ще ме прощаваш това масло въобще не ми вдъхва доверие.Друг е въпроса че немците не се славят с особено качествени масла.
        Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
        Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

        Коментар


          #5
          За това масло не знам, но избягвайте MANNOL (швабско), писах и в другата тема. На 7 000 км пробег беше станало по-гадно от Селения на 13 000 пробег. Личен опит!П.П. В сервиза, в който сменях Селения на 13 000 км, монтьора не ми вярваше, че източва такова чисто масло с такъв пробег от двигател.

          Коментар


            #6
            масла

            100 % съм на мнение ,че Alfa и Fiat трябва да се карат само със Selenia. Ама въобще ни си помислям за разни Кастроли,Елфове и т.н......
            Моля,пишете малко по-грамотно...

            Коментар


              #7
              Питам за това масло, защото съм го ползвал . Но, забелязах, че си остава светло дори и на 10 хил, километра пробег. А , знам , че когато маслото работи добре, то измиване нечистотиите по двигателя и почернява. Излиза, че не мие. А, това е лошо. Много лошо ! Всичкият нагар, и продукти от горене остават вътре !Сега карам с CASTROL 5w40 (аз не си и помислям за друг вискозитет), и почерня още на 2 000 км...А, това че се произвежда т ROWE не мисля , че е гаранция за качество. защо тогава се предлага само в Азиатски страни ? И помежду другото в България? Според официалният сайт.
              FIAT Punto '94, 1.1 Petrol

              Коментар


                #8
                Като купих колата преди година и сложих Мобил Сепер С 10W40 и още на 1500-2000км.маслото започна да потъмнява смятам че това е добър атестат за качеството Му.На следващата смяна съм решил да сложа обаче liqui moly MOS2 - LEICHTLAUF 10 W-40 HD
                Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
                Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

                Коментар


                  #9
                  масла

                  Е аз чак толкова не мога да се изкажа дали потъмняването на маслото е фактор,сигурно ,не знам.... Но аз работя във фирма за авточасти и го продаваме много.Има редовни клиенти с Пасати ,BMW-та и т.н,коли след 2000 г. и си го ползват редовно... Но на Фиатчето ,както казах,си го карам със Selenia. Сипвай на Фиата Selenia и не се занимавай с глупости :D
                  Моля,пишете малко по-грамотно...

                  Коментар


                    #10
                    Re: масла

                    alex_sn1 написа:
                    Е аз чак толкова не мога да се изкажа дали потъмняването на маслото е фактор,сигурно ,не знам.... Но аз работя във фирма за авточасти и го продаваме много.Има редовни клиенти с Пасати ,BMW-та и т.н,коли след 2000 г. и си го ползват редовно... Но на Фиатчето ,както казах,си го карам със Selenia. Сипвай на Фиата Selenia и не се занимавай с глупости :D
                    Не благодаря.
                    Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
                    Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

                    Коментар


                      #11
                      масло

                      Какво, за Selenia-та ли???
                      Моля,пишете малко по-грамотно...

                      Коментар


                        #12
                        Re: масло

                        alex_sn1 написа:
                        Какво, за Selenia-та ли???
                        Да точно за нея, сигурно сега ще започнеш да ме убеждаваш че щом завода производител я препоръчва и т.н. но все пак не благодаря ще се въздържа от използването И.
                        Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
                        Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

                        Коментар


                          #13
                          масла

                          Не знам на какво се базира негативната ти оценка. Според мен Selenia е едно от най -качествените масла. А ти знаеш ,че 12-клапановия мотор е по-специфичен от към мазане и според мен най-добре би се чувствал със Selenia,ама ти си знаеш...
                          Моля,пишете малко по-грамотно...

                          Коментар


                            #14
                            Че 12-клапановия мотор е по-специфичен от към мазане знам но Аз взех превантивни мерки и си смених прословутите гумички на маслената магистрала макар че моите не бяха мръднали все още така че докато колата е в мен смятам че няма да имам проблеми стига да използвам качествени масла и филтри на утвърдени производители пък дори и те да не са Selenia.Благодаря за препоръките все пак .
                            Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
                            Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

                            Коментар


                              #15
                              хайде де , никой ли няма опит или мнение с това масло ? Освен колегата, който е пристрастен щото работи в ЕВРО 07, и има интерес да го хвали ...
                              FIAT Punto '94, 1.1 Petrol

                              Коментар

                              Working...
                              X