Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ужас!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Ужас!

    http://news.netinfo.bg/?tid=40&oid=845879 Явно някой добър майстор се е постарал. Yellow_Flash_Colorz_PDT_37
    Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
    Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

    #2
    Да не дава Господ никому!!!
    VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
    VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
    VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
    VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
    Нека Силата на бъде с Нас...

    Коментар


      #3
      лоша работа, ама единствения начин да изпусне газ в купето е да не е сложен онзи големия маркуч на винтила, който отвежда тези гадости навън.
      Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
      Fiat Bravo'97 1,6 16v
      Fiat Tempra'91 1,6 mono

      Коментар


        #4
        И аз мисля по този начин,обаче в БГ е пълно с такива монтажи!На старата кола бутилката беше без този капак и маркуч за отвеждане на газта.....Просто така я бяха монтирали! Yellow_Flash_Colorz_PDT_45
        Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
        Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

        Коментар


          #5
          При метановите уредби изводите за зареждане нямат нищо общо с тези на уредбите за пропан-бутан. Явно е имало изпускане от някъде. Извода за зареждане се намира отпред при двигателя и по една дълга тръба (под цялата кола) отива в бутилката.Но ужаса си е ужас Да пази Господ!!!
          FIAT Tipo Completo S 1.4 i.e. 160EP55A 836A4.000
          ECU BOSCH 261 203 511; газова BRC

          Коментар


            #6
            Mitko написа:
            Ако се разтърсите из форума ще видите моите мнения за алтернативните горива За мен проблема с газовата уредба се решава като махнеш газовата Yellow_Flash_Colorz_PDT_08
            Е сега може вече да се заформи як спор.И аз мислех точно като тебе до мига в който се "престраших" да монтирам газова на старото Пунто преди 3 години. От тогава вече съм върл фен на газта, но с едно уточнение - на кадърно поставената, от добър майстор газова. А най - вече на газовия инжекцион - там вече компромиси няма, всичко си е както го пише по книгите, използва си се ECU, следят се датчици, регулира се смес, абе с две думи пипната работа.Дори мечтата ми е някой ден да сложа Vialle, там се впръсква газ в течно състояние, но цената е ......Иначе жалко че човека е пострадал така, просто тия дето са му монтирали метана да ги хванеш и да ги утрепеш.
            Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
            Fiat Linea 1.3 Multijet'08
            Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
            http://forum.fiat-bg.org

            Коментар


              #7
              Абсолютно!Проблема обаче е че често се доверяваме на съмнителни "майстори", не изискваме никакви документи за извършения ремонт и после в съда не може да докажеш нищо.Но в тоя случай има и друг вариант - отиваш с няколко приятели и
              Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
              Fiat Linea 1.3 Multijet'08
              Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
              http://forum.fiat-bg.org

              Коментар


                #8
                признавам си, че даже не съм виждал метанова уредба и не забелязах в началото, че пише за метан в статията. но по принцип /специално за митко/ газовата уредба е най-сигурното нещо в колата/не бързай да се смееш/, бутилката е така изчислена, че да може да издържи толкова силен удар, при който така или иначе няма шанс за оцелели, тя тогава може да поддаде. ти си интелгентен човек и знаеш, че тази цилидрична форма в комбинация със закаленения метериал, от който е направена бутилката е много здраво нещо. иначе всеки, който е противник на алтернативните горива като стане някой такъв инцидент и после го изтъква, а те си стават дори и да няма алтернативно гориво. и на безин коли се палят в движение, при удар и т.н. не бързайте със заключенията, всичко е възможно, може и сам да си я е слагал човека, кой знае
                Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                Fiat Bravo'97 1,6 16v
                Fiat Tempra'91 1,6 mono

                Коментар


                  #9
                  pakumba84 написа:
                  лоша работа, ама единствения начин да изпусне газ в купето е да не е сложен онзи големия маркуч на винтила, който отвежда тези гадости навън.
                  И на мойта не ми бяха сложили такъв маркуч, после като я карах в един друг сервиз ми казаха че трябва да има и ми сложиха.

                  Коментар


                    #10
                    До колкото съм чел от по-стари постове Mitko е върл противник на газовите уредби, въпреки че е бил собственик на такава, но заради проблеми я е изхвърлил в реката и от тогава нищо не може да го накара да погледне такава, така че споровете са излишни
                    FIAT Tipo Completo S 1.4 i.e. 160EP55A 836A4.000
                    ECU BOSCH 261 203 511; газова BRC

                    Коментар


                      #11
                      mvmrik написа:
                      pakumba84 написа:
                      лоша работа, ама единствения начин да изпусне газ в купето е да не е сложен онзи големия маркуч на винтила, който отвежда тези гадости навън.
                      И на мойта не ми бяха сложили такъв маркуч, после като я карах в един друг сервиз ми казаха че трябва да има и ми сложиха.
                      Къде точно се намира този маркуч?Аз на моята не съм се заглеждал дали има,а трябва!!!
                      SKODA 105L '78
                      PUNTO 1.2 MPI ELX '94
                      FIAT 126p '89
                      TEMPRA 1.6 i.e.SX '91
                      GRANDE PUNTO 1.2 '06

                      Коментар


                        #12
                        Моля обяснете как да провериме дали са ни сложили такъв маркуч, та ако го няма да тичаме да слегаме за да не се получи от Fiat fire -Fiat explosion хахах
                        The world belongs to those who dare to be first

                        Коментар


                          #13
                          2fast написа:
                          Моля обяснете как да провериме дали са ни сложили такъв маркуч, та ако го няма да тичаме да слегаме за да не се получи от Fiat fire -Fiat explosion хахах
                          отзад при бутилката, където е винтила (една кръгла кутия, то друго няма на газовата бутилка) и където показва поплавъка колко е пълна. на тази кръгла кътия трябва да има капак, който да е затворен с врътката. отстрани трябва да излизат две неща-1. тръбичката за газта, която отива при изпарителя отпред, възможно е да е сложена в някаква шлауфка, маркуч 2. другия извод е точно маркуча, който отвежда газта навън. обикновено е с една такава обшивка, все едно е направен от плат, а отвътре си е гумен. този маркуч трябва да отива някъде по калник или отдолу, зависи как е наравено и оттам да има дупка да излиза изтеклата газ. това е направено ако случайно клапана/сачмата/ не затваря добре и изпуска по малко газ, да не стане бум след една нощ като се качиш в колата и палнеш цигара.
                          Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                          Fiat Bravo'97 1,6 16v
                          Fiat Tempra'91 1,6 mono

                          Коментар

                          Working...
                          X