Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Къде да си направя качествен газ-анализ в София?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Къде да си направя качествен газ-анализ в София?

    Повече ме интересува в частта от центъра в посока Пловдив(т.е. Младост,Слатина,Дружба и т.н.)Дори в големите студове при смесено каране разхода ми беше 8,5/100км.Обаче възд.филтър ми беше за смяна-смених го и си викам-"я да отида на един газ анализ".И хайде в София газ комерс.Какво правиха,що правиха-незнам-два пъти я засекох на по 100 км-близо 11/100 разход,отидох оня ден пак при тях и им обясних че разхода ми е висок,пак я барнаха-сега вече разхода е близо 13/100.Всеки ден минавам близо по 100 км. (с около 20 км. граско) по абсолютно един и същ маршрут,и зареждам на една и съща газостанция,от една и съща колонка-Лукойл след караулката в посока Пловдив.
    SKODA 105L '78
    PUNTO 1.2 MPI ELX '94
    FIAT 126p '89
    TEMPRA 1.6 i.e.SX '91
    GRANDE PUNTO 1.2 '06

    #2
    Когато един отбор играе добре-в него смени не се правят!
    VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
    VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
    VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
    VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
    Нека Силата на бъде с Нас...

    Коментар


      #3
      иди там където са ти я правили преди да гори 8,5 а другия момент е на същата фирма /като този който си сменил/ ли е въздушния филтър щото има много калпави филтри които вдигат разхода ,ФИЛТРОН например е такъв
      TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
      UNO 1.0 FIRE

      Коментар


        #4
        Филтъра си е ОК,не е Филтрон-аз съм традиционалист и винаги си купувам всичко от едно и също място.А за ниския разход аз си я бях нагласял еи така на слух,ама нали уж на компютър е по добре!
        SKODA 105L '78
        PUNTO 1.2 MPI ELX '94
        FIAT 126p '89
        TEMPRA 1.6 i.e.SX '91
        GRANDE PUNTO 1.2 '06

        Коментар


          #5
          честно казано и аз когато си я нагласям сам на ухо ми дава най нисък разход , така че може би тва е най добрия вариант особено пък и щом си го правил и друг път
          TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
          UNO 1.0 FIRE

          Коментар


            #6
            stef написа:
            честно казано и аз когато си я нагласям сам на ухо ми дава най нисък разход , така че може би тва е най добрия вариант особено пък и щом си го правил и друг път
            И при мен е така!!! При мен майстора доста я беше скопил та процедирах по следния начин: Отпусках по половин оборот отначало, а после по четвърт оборот от тройника докато тръгна както ми харесва! В момента 7.2-7.5 извънградско при скорост между 90-120, но през повечето време - 100-110.
            VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
            VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
            VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
            VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
            Нека Силата на бъде с Нас...

            Коментар

            Working...
            X