Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос за разход

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Въпрос за разход

    Преди 2-3 месеца сложих газовата уредба и отначало я настрои един майстор само по слух, след което колата харчеше много. За 10 лева вървеше около 30 километра и газта свършваше, което както се сещате е бая голям разход. Искам да добавя че газовата уредба не е нова, а я взех от един приятел с Пасат. След това закарах колата в един сервиз, където се занимават само с газови уредби и я настроиха с компютър, човека оправи и подаването на газ и въздуха. Реших да засека колко ще харчи и напълних бутилката до горе. Тук трябва да отбележа че става въпрос само за градско каране в София и всеки ден ходя до работата ми, която е на 3 километра, така че повечето каране на колата е като я запаля сутрин и карам 3 километра, след това вечер също се прибирам по-същия начин, т.е. колата се кара повече студена. Та значи карал съм 133 километра и отново напълних бутилката за да видя колко литра газ са отишли за тия 133 километра. Бутилката събра 21 литра, което като го пресметнах излиза че колата ми е харчила 16 на 100. Искам да попитам това дали е нормално като се има предвид че е зима и колата се кара само на градско и то в повечето време не се оставя да загрее? Нормално ли е или трябва пак да я карам в сервиз? Естествено като се затопли времето ще я засека и тогава. А колко трябва да е горе-долу нормалния разход за тази кола при топло време за градско и извънградско?

    #2
    Аз мисля, че при описания начин на каране (3 км. само студена и при това зимата) посоченият разход е напълно нормален. Относно настройката "по слух" на "майстора" си мисля, че той би трябвало да е почти напълно глух!То тогава си имал разход над 30 на 100 - това да не е "Виетнамка"?
    VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
    VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
    VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
    VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
    Нека Силата на бъде с Нас...

    Коментар


      #3
      Да, точно около 30 на 100 беше разхода. След като се стопи снега ще пътувам на по-дълго разстояние - 150 километра и тогава вече ще я засека и на извън градско.

      Коментар


        #4
        Re: Въпрос за разход

        mvmrik написа:
        ... излиза че колата ми е харчила 16 на 100. Искам да попитам това дали е нормално като се има предвид че е зима и колата се кара само на градско и то в повечето време не се оставя да загрее? Нормално ли е или трябва пак да я карам в сервиз? Естествено като се затопли времето ще я засека и тогава. А колко трябва да е горе-долу нормалния разход за тази кола при топло време за градско и извънградско?
        Колега, все едно чета за разхода на моето Типо. Макар че газовата ми уредба е чисто нова, Ловато. Точно такъв ми е разхода през тази зима, само градско. А за дълъг път успях да я засеча 2-3 пъти още есента. Под 7.7/100 км не мога да сваля. И при мен колата е настройвана от майстора "на ухо". Така че много съм любопитен колко ще излезе при тебе на дълъг път. Като засечеш - сподели!
        FIAT Idea 1.9 Multijet 2004 г.
        FIAT Tipo 1.4i.e. 1995 г. - предишен. Служи вярно над 9 години!

        Коментар


          #5
          Re: Въпрос за разход

          stivst написа:
          mvmrik написа:
          ... излиза че колата ми е харчила 16 на 100. Искам да попитам това дали е нормално като се има предвид че е зима и колата се кара само на градско и то в повечето време не се оставя да загрее? Нормално ли е или трябва пак да я карам в сервиз? Естествено като се затопли времето ще я засека и тогава. А колко трябва да е горе-долу нормалния разход за тази кола при топло време за градско и извънградско?
          Колега, все едно чета за разхода на моето Типо. Макар че газовата ми уредба е чисто нова, Ловато. Точно такъв ми е разхода през тази зима, само градско. А за дълъг път успях да я засеча 2-3 пъти още есента. Под 7.7/100 км не мога да сваля. И при мен колата е настройвана от майстора "на ухо". Така че много съм любопитен колко ще излезе при тебе на дълъг път. Като засечеш - сподели!
          ОК, като я карам на дълъг път ще пиша в тая тема за разхода, макар че си мисля че твоята трябва да харчи по-малко, все пак е 1.4, а мойта е 1.6.

          Коментар


            #6
            Колега, mvmrik какъв ти е мотора? Моя е 835С1.000 ... и разхода ми грдско сега зимата при същото каране е 14-16 /100 лятото по точно края му - септември - октомври беше около 10-12 градско ... а извънградско 8.5 - 9 /100 при 110-120 макс. скорост и средна някъде около 95-100 ...
            Tempra 1.6 i.e. S Lybra 1.8 vvt lx 088 9 242 369

            Коментар


              #7
              Чесно казано не разбирам много и незнам какъв е точно мотора, от къде мога да видя?

              Коментар


                #8
                mvmrik написа:
                Чесно казано не разбирам много и незнам какъв е точно мотора, от къде мога да видя?
                Вдигаш капака и четеш какъв е мотора, пише го върху метална планка, която ще видиш малко втрани от десния фар на колата.

                Коментар


                  #9
                  Защо не пробваш от тройника да я "поудушиш" малко!!!
                  FIAT Tipo Completo S 1.4 i.e. 160EP55A 836A4.000
                  ECU BOSCH 261 203 511; газова BRC

                  Коментар


                    #10
                    brat_John написа:
                    Защо не пробваш от тройника да я "поудушиш" малко!!!
                    Ами лично аз не пробвам,защото колата си става "умрЕл кон".

                    Коментар


                      #11
                      Хм, започвам да се убеждавам в правотата на един приятел, който твърдеше, че разходът на гориво при сравнително еквивалентни скорости зависи само от масата на автомобила, а не от двигателя му. Моят например си харчи 15 +/- 1 литър газ при същите условия. Извънградско /аз не карам с под 160 км/ч/ разходът е 10.1.
                      Alles in Ordnung

                      Коментар


                        #12
                        Zaphod написа:
                        Извънградско /аз не карам с под 160 км/ч/ разходът е 10.1.
                        Честно казано по нашите пътища да караш с тази скорост ми прилича на опит за самоубийство.

                        Коментар


                          #13
                          Нищо по обнадеждаващо е и при мен!Темпра 1.6-карбуратор--15/100.Най-добри резултати в центровката на газовата постигнах сам.Завивах кранчето докато започне да не върви при загрял двигател/90гр./и след това върнах на около четвърт оборот.
                          Темпра 1.6-карб.-бързина на разумна цена.

                          Коментар


                            #14
                            mvmrik написа:
                            Чесно казано не разбирам много и незнам какъв е точно мотора, от къде мога да видя?
                            Дай един номер на купе и ще ти кажа .....
                            Tempra 1.6 i.e. S Lybra 1.8 vvt lx 088 9 242 369

                            Коментар


                              #15
                              Бутилката събра 21 литра, което като го пресметнах излиза че колата ми е харчила 16 на 100. Искам да попитам това дали е нормално като се има предвид че е зима и колата се кара само на градско и то в повечето време не се оставя да загрее? Нормално ли е или трябва пак да я карам в сервиз?Pri tozi razhod po-dobre karaite na benz. :D Sorry, no tozi comp nqma kirilica

                              Коментар

                              Working...
                              X