Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Максимален размер гуми ?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Максимален размер гуми ?

    Здр. колеги искам да попитам има ли някой представа какъв максимален размер гуми мога да сложа на Темпрата?Става въпрос за височина пр.185/75/14 или 175/80/14 или нещо такова с цел повдигане на колата .Кой размер ще влезе без да опира ?
    TEMPRA 1.6 i.e. SX

    #2
    на твоята 185/70/14 ще ти е достатъчно, даже ще ти дойдат в повече. с това умряло двигателче... (извинявай).
    "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
    Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
    Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

    Коментар


      #3
      Вчера пробвах 175/80/14 не влиза изобщо огромна беше.Ще пробвам и 185/70/14 да видим там какво ще е положението.Мерси за съвета колега
      TEMPRA 1.6 i.e. SX

      Коментар


        #4
        Ето ги стандартните и алтернативните размери за всички модификации.Гледам, че 175-65-14 и 185-60-14 са максималните размери, но ти си преценяваш http://www.avtogumi.bg/oscommerce/ad...pra/marka/FIAT

        Коментар


          #5
          Да гледал съм ги по каталог какви дават само,че мойта цел е да повдигна колата малко с по-високи гуми и също да не изправям джанти всеки месец заради ’’хубавите’’ ни пътища.
          TEMPRA 1.6 i.e. SX

          Коментар


            #6
            andrew написа:
            Да гледал съм ги по каталог какви дават само,че мойта цел е да повдигна колата малко с по-високи гуми и също да не изправям джанти всеки месец заради ’’хубавите’’ ни пътища.

            Коментар


              #7
              аз отпред в момента съм на 175/70 14-ка. и няма проблеми. но по добре е 185/60 или 65хем по стабилна ще е , и ако имаш лети джанти по-готино ще изглежда.даже обмислям варианта да си купувам 15-ки джанти, и там вече 195/50 или 55 , (само че лев да има ) кажи какви гуми си купил все пак ... поздрави !
              Citroen Xsara 1.9 TD 90 hp

              ex - Fiat Tempra 1.6 i.e. 75 hp

              Коментар


                #8
                От летите джанти вече почти съм се отказал.Тези от снимката (аватара) станаха на осморки и сега си карам с железните.Иначе гуми още не съм купил ама като купя ще кажа,даже може и да си сложа летите джанти на по-високи гуми
                TEMPRA 1.6 i.e. SX

                Коментар


                  #9
                  за PUNTO 1

                  аз съм сложил на пунтото 185 60 14 и нямам никакви проблеми при твърдо препоръчани 165 65 13
                  Прикачени файлове

                  Коментар


                    #10
                    Re: Максимален размер гуми ?

                    andrew написа:
                    Здр. колеги искам да попитам има ли някой представа какъв максимален размер гуми мога да сложа на Темпрата?Става въпрос за височина пр.185/75/14 или 175/80/14 или нещо такова с цел повдигане на колата .Кой размер ще влезе без да опира ?
                    Колега сложи каквито гуми дават по книжка защото от по големите се променя и разхода и километража ще започне да лъже ето тук дават какъв размер гуми трябва за типо и темпра http://tipo.hit.bg/tipoteh.html Успех
                    Теоритиците си лаят, голфа си върви!

                    Коментар

                    Working...
                    X