Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Работи ли коректно термостата

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Работи ли коректно термостата

    След като разреших проблема при мен, написах това за да може който се чуди по-бързо да се ориентира.Вариантите са няколко:- постоянно отворен термостат (1);- по-рано отварящ термостат (2);- грешно показание на датчика на таблото (3);- комбинация 1+3 или 2+3.За случаи 2 , 3 и 4 трябва да е сигурно, че може да се вярва на уреда на таблото.Но затова човек се сеща след като смени термостата и се оказва че пак показанието не е около 90 градуса.За датчика аз направих следния опит: измерих температурата на въздуха, затоплящ купето. Беше 77 градуса, а уреда беше на около 2/3 от скалата. И по прости сметки +10 +15 градуса реших, че всичко е о.к. и показанието не е вярно.1. Постоянно отворен термостат - това май е най-често срещания случай. Може да се установи по следния начин:- при студен двигател палим автомобила и чакаме двигателя да почне да загрява;- пипаме тръбата от термостата към радиатора;- ако всичко е наред не би трябвало тръбата да започне да се стопля през първите минути;- ако се затопли почти веднага - термостата стои отворен.2. По-рано отварящ термостат:- също като точка 1;- следим при какво показание на уреда тръбата към радиатора започва да се затопля;- ако няма проблеми би трябвало да е малко преди или на средата на скалата.3. Правим си някъкво измерване - примерно както аз измерих температурата на въздуха.4. Това вече е доста трудно. Но ако стрелката се
    2015 Renault Megane Expression GT
    2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
    Всичко за FIAT Bravo 2007

    #2
    За случай 1 да попитам първите минути 5-6 ли означава или 15-тина? Щото на мен тръбата почва да се затопля чак когато и температурата на таблото се покачи. А това става за повече от 10 мин. Това първите минути ли са?
    Bravo 1.6 16v

    Коментар


      #3
      ако е постоянно отворен много бързо ще се затоплищом са над 10 минути означава, че не стои отворенако се съмняваш за работата му може да отваря по-рано или показанието на уреда да не е точно
      2015 Renault Megane Expression GT
      2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
      Всичко за FIAT Bravo 2007

      Коментар


        #4
        По принцип мисля, че работи идеално - температурата постоянно е на средата, а като я мине перката веднага включва.Съмнява ме само това, че като карам извънградско стрелката не спада само с 1-2 черти под средата, а 3, почти 4.
        Bravo 1.6 16v

        Коментар


          #5
          chris написа:
          По принцип мисля, че работи идеално - температурата постоянно е на средата, а като я мине перката веднага включва.Съмнява ме само това, че като карам извънградско стрелката не спада само с 1-2 черти под средата, а 3, почти 4.
          дамалко е странноне би трябвало да играе толкова много
          2015 Renault Megane Expression GT
          2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
          Всичко за FIAT Bravo 2007

          Коментар


            #6
            Еми не знам защо е така, а в града температурата си е идеална. Само дето в задръстване веднага я качва малко повече и пуска перката. А иначе искам да видя на топло време как ще се държи извън града - може тогава стрелката да спада точно 2 черти под средата. Ако и тогава отива по-надолу значи май ще го сменям!
            Bravo 1.6 16v

            Коментар


              #7
              другото за което се сещам е , че може да отваря както си трябвано след това да не затваря коректнов града не се усеща, но навън с по-висока скорост температурата пада
              2015 Renault Megane Expression GT
              2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
              Всичко за FIAT Bravo 2007

              Коментар


                #8
                sev написа:
                другото за което се сещам е , че може да отваря както си трябвано след това да не затваря коректнов града не се усеща, но навън с по-висока скорост температурата пада
                налегнали са ме съмнения че при мен е точно така
                TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
                UNO 1.0 FIRE

                Коментар


                  #9
                  може да имаш късмет и да ти сменя само елемента, без целия корпусгледах в каталога на BEHR, но за 1,8 има 4 термостатаhttp://www.edponline.com/btti_new/default.aspx?strMrcDesc=FIAT%20(I)&strMod=255&strM odDes=TEMPRA%20-%20Berlina%20e%20Station%20Wagon&intStPg=12нещо не ми се получи с линк-а :D
                  2015 Renault Megane Expression GT
                  2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                  Всичко за FIAT Bravo 2007

                  Коментар


                    #10
                    sev написа:
                    може да имаш късмет и да ти сменя само елемента, без целия корпусгледах в каталога на BEHR, но за 1,8 има 4 термостатаhttp://www.edponline.com/btti_new/default.aspx?strMrcDesc=FIAT%20(I)&strMod=255&strM odDes=TEMPRA%20-%20Berlina%20e%20Station%20Wagon&intStPg=12нещо не ми се получи с линк-а :D
                    да само елемента ми се сменя правил съм го вече веднъж /преди около година/ колкото и да не ми се искаше сложих на фирмата VERNET /друг не успях да намеря заляли са пазара с тези ментета/ и така още веднъж ме се затвърди мнението че термостатите на тази фирма са много зле Yellow_Flash_Colorz_PDT_21
                    TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
                    UNO 1.0 FIRE

                    Коментар


                      #11
                      не знам защо, но един приятел скоро си купуваше термостати в магазина без да питат му дадоха Vernet, но той си поиска BEHRестествено че имаше и цената беше същатазащо ги пробутват тия френски термостати не знам
                      2015 Renault Megane Expression GT
                      2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                      Всичко за FIAT Bravo 2007

                      Коментар


                        #12
                        stef написа:
                        sev написа:
                        другото за което се сещам е , че може да отваря както си трябвано след това да не затваря коректнов града не се усеща, но навън с по-висока скорост температурата пада
                        налегнали са ме съмнения че при мен е точно така
                        Абе мисля, че не е толкова фатално и така да си караме. Сега пък да се набутваме за смяна на термостат при положение, че въобще не е сигурно, че е прецакан... Е, във Ванто Трейд естествено ще кажат: Оооооо сменяй веднага, положението е сериозно
                        Bravo 1.6 16v

                        Коментар


                          #13
                          chris написа:
                          stef написа:
                          sev написа:
                          другото за което се сещам е , че може да отваря както си трябвано след това да не затваря коректнов града не се усеща, но навън с по-висока скорост температурата пада
                          налегнали са ме съмнения че при мен е точно така
                          Абе мисля, че не е толкова фатално и така да си караме. Сега пък да се набутваме за смяна на термостат при положение, че въобще не е сигурно, че е прецакан... Е, във Ванто Трейд естествено ще кажат: Оооооо сменяй веднага, положението е сериозно
                          сега лятото няма да го сменя със сигурност но за зимата най вероятно ще го направя
                          TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
                          UNO 1.0 FIRE

                          Коментар


                            #14
                            фалшиви термостати в м-н в ПЛОВДИВ!!!

                            КУПИХ СИ ТЕРМОСТАТ ОТ М-Н "FIAT-IVECO" НА КРЪСТОВИЩЕТО НА БУЛ"ИЗТОЧЕН" И БУЛ"МАРИЯ ЛУИЗА" И МОГА СЪС СЪЖАЛЕНИЕ ДА ВИ СПОДЕЛЯ ЧЕ СЛЕД 4 МЕСЕЦА НОРМАЛНА РАБОТА ВЕЧЕ СЕ СКАПА ТЕРМОСТАТА И ЩЕ ТРЯБВА ДА ГО СМЕНЯМ ЗАЩОТО ПОЧНА ДА ОТВАРЯ НА 70 ГРАДУСА.ВИЕ ПРЕЦЕНЕТЕ ДАЛИ ЩЕ СИ КУПИТЕ ОТ ТАМ!!!!!!От точка 1.6. от правилника..........Не трябва да се използват главни букви - постването с главни букви се приема като ВИКАНЕ - ПОВИШЕН ТОНAlexius

                            Коментар


                              #15
                              Извинявам се!!!

                              Извинявам се, наистина не бях прочел точно правилата и просто исках да може да видят всички това, от което аз съм изпатил. Наистина - купих си термостат от магазин "Фиат-Ивеко" на кръстовището на бул. "Мария Луиза" и бул. "Източен" в Пловдив и след като го сложих, всичко беше наред. Уви, това трая само 4 месеца. След този толкова дълъг период термостатът започна да отваря на 70 градуса и сега се налага наново да си купувам друг и да го сменям. На всичкото отгоре в същия този магазин ми предлагат пак да си купя от тях нов, на цена 22 лв., при положение, че надругаде хубавите такива, поне по моя информация, са около 30-35 лв. Веднъж вече се подлъгах да си купя по-евтиния от тях, втори път такава грешка няма да допусна. Впоследствие разбрах, че същият магазин работи предимно с турски авто-части, така че правете си сметката къде и какво купувате!!!

                              Коментар

                              Working...
                              X