Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

JTD-масло

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    JTD-масло

    Чудя се какво масло да му сложа на моето JTD
    Alfa Romeo 146 JTD

    #2
    Не си ли пише на самия автомобил??
    FIAT Marea 1.9 JTD HLX

    Коментар


      #3
      Ти с какво си стария собственик е карал с някакво италианско 15.30лв литъра но му забравих името
      Alfa Romeo 146 JTD

      Коментар


        #4
        Selenia WR-Turbo Diesel добро ли е
        Alfa Romeo 146 JTD

        Коментар


          #5
          Според мен даже е препоръчителноИмат официално представителство у нас и следят да не се появи менте на пазараА и доколкото знам от ФИАТ го препоръчват
          Fiat Brava 1.9TD.100кс.1998г

          Коментар


            #6
            Да, със Selenia Turbo Diesel, така е и отбелязано на автомобила. Цената когато го сменях маслото беше 11лв/литъра.В книжката към автомобила маркират, че освен Selenia TD може да се използва и Selenia Gold (10W-40).Аз лично предпочетох Selenia TD, а и такова ми препоръчаха...
            FIAT Marea 1.9 JTD HLX

            Коментар


              #7
              И аз такова наливам вече за втори път и нямам никакви грижи. :D
              Alfa Romeo 166 2,4 JTD
              Lancia Y

              Коментар


                #8
                perlsite написа:
                Да, със Selenia Turbo Diesel, така е и отбелязано на автомобила. Цената когато го сменях маслото беше 11лв/литъра.В книжката към автомобила маркират, че освен Selenia TD може да се използва и Selenia Gold (10W-40).Аз лично предпочетох Selenia TD, а и такова ми препоръчаха...
                Уточнявам,че говорим относно масла за дизелови двигатели!Единственото нещо, което малко ме смущава в SELENIA TURBODIESEL 10W/40 ,че е с експлоатационно ниво по API CD.В момента почти няма съвременно полусинтетично масло с такова ниско ниво по API.CA,CB,CD,CE.CF,CG... мисля, че отидоха до CH.От италианските масла също уважавам AGIP и ЕRG.Успех в избора!
                SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

                Коментар


                  #9
                  Да? Цитирах това което е написано в книжката, а на всички май е ясно, че JTD е дизелов двигател Книжката е от 99-та година и там на 1-во място при избора фигурира Selenia TD, кето ме навява, че в TD версията има нещо което го прави по-подходящо от Gold-а за JTD двигателите, а защо му е по-нисък класът.. може би точно заради специфичните добавки които са точно за по-добрата работа на JTD-то... това разбира се са само мои догадки...Edit: Сега като преглеждам книжката никъде не виждам и следа от Selenia Gold така, че минаваме на първоначалния вариант: само и единствено Selenia Turbo Diesel Edit 2: Цената на Selenia TD и Selenia Gold е еднаква в магазина, което е още по-странно
                  FIAT Marea 1.9 JTD HLX

                  Коментар


                    #10
                    Re: JTD-масло

                    ABARTH написа:
                    Чудя се какво масло да му сложа на моето JTD
                    Маслото което се препорьчва за JTD-моторите е SELENIA WR 5W40! Маслото може да се използва при температура на вьздуха от -30 до +40 градуса. Препорьчителна смяна - 10 000км.За дизелите без турбо, смяната е на 20 000км. Това е маслото с което JTD-моторите излизат от заводите на ФИАТ!

                    Коментар


                      #11
                      Re: JTD-масло

                      hit-ko написа:
                      ABARTH написа:
                      Чудя се какво масло да му сложа на моето JTD
                      Маслото което се препорьчва за JTD-моторите е SELENIA WR 5W40! Маслото може да се използва при температура на вьздуха от -30 до +40 градуса. Препорьчителна смяна - 10 000км.За дизелите без турбо, смяната е на 20 000км. Това е маслото с което JTD-моторите излизат от заводите на ФИАТ!
                      hit-ko, какво имаш в предвид, че се препоръчва WR 5W40? В моята книжка, а и на самият автомобил е посочено TD 10W40...Edit: Видях в нет-а на няколко италиански сайта, че препоръчват SELENIA WR 5W40 за JTD... само въпроса е защо FIAT не са го отбелязали на автомобила и/или в книжката? Може би е съвсем ново маслото?
                      FIAT Marea 1.9 JTD HLX

                      Коментар


                        #12
                        От моята книжка дават СЕЛЕНИЯ WR ДИЗЕЛ ДА СЕ ИЗПОЛЗВА само при температури под МИНУС 15 или 20 градуса(мързи ме да слизам до колата).Имам някакво усещане,че маслото е също ПОЛУСИНТЕТИЧНО и Фиат ГО ПРЕПОРЪЧВАТ за по-ниски температури.А не е напълно синтетично масло, като примерно ELF, NESTE ( да не се бърка с NESTLE), YACCO,... "Кастроли" напълно синтетични не се предлагат в търговската мрежа, а само във фирмите вносителки и поддържащи гаранция... така, че всеки да си прави изводите и сметката, но имам чувството, че е доста трудно сега да се избере добро масло.А на разни маркетингови трикове лично аз не вярвам.Примерно: Рено препоръчва ELF,Пежо ESSO,Ситроен Total (като последните са с едни мотори), Фиат SELENIA... и т.н.Всеки да си избира и гледа моторчето.Примерно Реното дето го кара сина ми е карано само с AGIP и ELF...като от AGIP е определено по-доволен.И последно, чух, че Дачиите произвеждани в Румъния били заводски зареждани с "ПРИСТА"?! Yellow_Flash_Colorz_PDT_09 Yellow_Flash_Colorz_PDT_24 Yellow_Flash_Colorz_PDT_07
                        SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

                        Коментар


                          #13
                          Значи маслото СеленияTD и Селения(10w-40)не са пълна синтетика така ли
                          Alfa Romeo 146 JTD

                          Коментар


                            #14
                            ABARTH написа:
                            Значи маслото СеленияTD и Селения(10w-40)не са пълна синтетика така ли
                            Да, те са полусинтетични масла.В сайта им пише,че са с две синтетични и една минерална база.
                            SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

                            Коментар


                              #15
                              Благодаря за информацията колеги :D
                              Alfa Romeo 146 JTD

                              Коментар

                              Working...
                              X