Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос за Парното

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Въпрос за Парното

    Кажете дали парното на типото се спира въртенето на водата през него или просто въздука не минава през него когато врътката за топло студено на тъблото се сложи на синьо?
    A20DTH ЖТД ама не баш
    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

    #2
    Спира циркулацията на водата през радиаторчето и едновременно с това променя посоката на въздуха.

    Коментар


      #3
      На мен пък са ми казали че водата си върти и а само въздуха се мести от къде да го смуче и от къде да го прекарва ....Ама знам ли , никога не съм проверявал какво става наистина ....Аз съм пробвал следното, без парно, врътката на 0, другата врътка на синьо, загряването не стана по бързо. Което ме навежда на мисълта че правилно са ми казали.
      Tipo, 1,8 DOHC, 105 hp

      Коментар


        #4
        Uho е прав - врътката дърпа едно жило, което едновременно затваря едно кранче за водата /намира се на самото парно/ и сваля клапата за въздуха /разбира се, когато го сложиш на синьото - и обратно, когато е на червеното/
        Alles in Ordnung

        Коментар


          #5
          И аз съм 99.9% сигурен че спира хем от кранче да не върти, хем и клапа за въздух има!ФАКТ- когато завъртиш от червено на синьо започва веднага да духа студено-съответно радиаторчето неможе да изтине толкова бързо-съответно започва да духа от друго място-не през радиаторчето за парнотоНо аз имам изпарител(газова уредба) и когато го спрях (да духа на студено) лятото-(веднъж) ми замръзна изпарителя!!!!Много тъпо!!!!Той е вързан на първи кръг-въртящ през парното- съответно и водата през парното се спира да върти-не ми се вярва да е съвпадение самоЛогично ама е така най-вероятно-и когато го пуснах(врътката на топло и се размрази веднага)!Та единственото решение май е лятото на мах парното само където от венитлатора спираш и притока на въздух в купето (иначе предствяте ли си на 40С външна темп. какво би станало )Това според мен е много тъпо конструкторско решение-защо само струята да не се отклонява и да влиза не през радиаторчето!!!А и хем ще се върти по-голямо количесто вода и през голямите жеги няма да има проблеми(не че има ама..)
          A20DTH ЖТД ама не баш
          1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
          Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

          Коментар


            #6
            BO, просто тъпо са ти монтирали изпарителя. Аз също съм с газова уредба, но нямам такъв проблем. Малкият кръг не се затваря през парното - то е свързано успоредно на него. Просто отиди при тези дето са ти монтирали изпарителя и им тегли една българска. След това ги накараи да ти го монтират където му е мястото.

            Коментар


              #7
              това за изпарителя се оправя с два тройника, така че или през двигателя или през парното винаги да имаш топла вода на изпарителя. и на мен така ми я бяха монтирали. действително типо/темпра има кранче на парното за спиране на водата през радиатора. при мен имаше малка пукнатина и като загрееше почваше да сълзи антифриз от там. трябваха ми 2г. да открия този теч. освен това много често се чупи вътре и пластмасата която спира/пуска водата и все едно го няма. постаянно си минава топла вода, та добре че има и клапа за пътя на въздуха. иначе такива кранчета за по 15-17лв. има навсякъде.
              TEMPRA 2.0 i.e. SW Suite 159A6046

              Коментар


                #8
                Мислил съм го този вариант, но след съвети с хора и прочетени неща не съм го направил поради факта че колкото количесво вода да минава, другите 50% ако не и повече ще минават през "прякия" път преди парното и съответно парното ще духа по-слабичко(студено) ако не е вързано по този начин!
                A20DTH ЖТД ама не баш
                1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                Коментар


                  #9
                  Е то и ти си прав (BO)... ама само до някъде. Щото ако си с последователно вързан изпарител на парното и си във вариянта:а) първо парното, после изпарителя - влошваш работната температура на изпарителя, тъй като водата през парното се е охладила вече; - също ти трябва повече време за да достигне изпарителя до работна температура, защото водата се загрява постепенно и дори вече леко толпа ще изстива в парното; - както и ако имаш проблем с термостата (м/у другото термостатите не издават багажа изведнъж, а и по закона за всеобщата гадост това става зимата обикновено) тогава пък съвсем бавно и слабо ще ти се заграва изпарителя;б) първо изпарителя, после парното - в този случай пък зимата ще ти е по-слабо парното, т.е. това дето те плаши на паралелното връзване си го имаш и при този вариянт. Така че май паралелния е по- за предпочитане... така мисля аз де.А и не на последно място, факта че лятото не може (по-скоро безумно) да си пускаш вентилацията (нали съм прав?!) е много тъпо!
                  Alfa 156 1.8 TS 16V 144hp
                  --- в сърцето завинаги... ---
                  Fiat Tipo 1.4 DGT karb. 78hp

                  Коментар

                  Working...
                  X