Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос за изпарител/газова уредба ремонт?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Въпрос за изпарител/газова уредба ремонт?

    Какво означаваше когато антифриза мирише на гасИ какво се развиваше на изпаритела за да изтекат едни черни като масло боклуци от изпаритела.И каккви бяха признаците за наличието им

    #2
    На руския изпарител се развива онази врътка дето е най-отдолу на самия изпарител.Това го правех веднъж в годината.

    Коментар


      #3
      Ако има пробив в мембрана и газта се смесва с антифриза ,предполагам.
      Темпра 1.6-карб.-бързина на разумна цена.

      Коментар


        #4
        На BRC изпарителя пробката също е най-отдолу, но моята специално беше така запекла, че чак с "чирак" клещи успя да се развие. А какво изтеле от там, вервайте ми не е за разправяне.
        Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
        Fiat Linea 1.3 Multijet'08
        Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
        http://forum.fiat-bg.org

        Коментар


          #5
          zgabrovski написа:
          На BRC изпарителя пробката също е най-отдолу, но моята специално беше така запекла, че чак с "чирак" клещи успя да се развие. А какво изтеле от там, вервайте ми не е за разправяне.
          След колко време каране го направи това? Питам защото моята газова наближава да направи 4 месеца. Предполагам, че още е рано, но не е лошо да знам
          FIAT Tipo Completo S 1.4 i.e. 160EP55A 836A4.000
          ECU BOSCH 261 203 511; газова BRC

          Коментар


            #6
            zgabrovski написа:
            На BRC изпарителя пробката също е най-отдолу, но моята специално беше така запекла, че чак с "чирак" клещи успя да се развие. А какво изтеле от там, вервайте ми не е за разправяне.
            Как усети че ти се е задръстил изпаритела

            Коментар


              #7
              brat_John написа:
              zgabrovski написа:
              На BRC изпарителя пробката също е най-отдолу, но моята специално беше така запекла, че чак с "чирак" клещи успя да се развие. А какво изтеле от там, вервайте ми не е за разправяне.
              След колко време каране го направи това? Питам защото моята газова наближава да направи 4 месеца. Предполагам, че още е рано, но не е лошо да знам
              през 15-20 хил км може да източваш мизерията ей така за профилактика а може през по малък интервал всичко е на лична преценка др вариант е на всяка смяна на маслото за да не забравяш кога си правил процедурата
              TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
              UNO 1.0 FIRE

              Коментар


                #8
                gdd55 написа:
                zgabrovski написа:
                На BRC изпарителя пробката също е най-отдолу, но моята специално беше така запекла, че чак с "чирак" клещи успя да се развие. А какво изтеле от там, вервайте ми не е за разправяне.
                Как усети че ти се е задръстил изпаритела
                Никак, в смисъл се колата изобщо не вървеше добре на газ и лапаше като ламя, но така си беше от както съм я взел. Добре че попаднах на майстор, та той разви пробката и от там изтече една кофичка от кисело мляко с мизерия. Сега ми е казал че на всяка смяна на масло е добре да правя тая манипулация.
                Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
                Fiat Linea 1.3 Multijet'08
                Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
                http://forum.fiat-bg.org

                Коментар


                  #9
                  защо мирише казанчето

                  колега , никога не е късно за разяснения.Значи този мазгоч в изпаритела се натрупва от скапаните помпи на газ колонките.добрее да го източваш на топъл двигател, иначе спича.Когато се натрупа доста мембраната и се ограничава хода и започват проблемите. За миризмата в казанчето.., нее болка за умиралка, но веднага минаваи на бензин и в сервиза да ти сменят водната мембрана, или уплатнителните гумички на подгряващите тръбички вътре в изпаритела.Лошото е ако и на бензин го прави това,но тогава ще ти изхвърли водата още на първия километър, не че сега не ти загрява.Един съвет - ако имаш съмнения, даи на контакт или задеистваи газовия клапан принудително,/пусни му + /,ако в казанчето излизат мехурчета, ясна е раборара, мембрана.

                  Коментар

                  Working...
                  X