Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проверихте ли си климатиците?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проверихте ли си климатиците?

    Често споделям от горчивия си опит , и сега е така.Блокира ми помпресора на климатика,при това в движение.Наложи се да отрежа ремъка който задвижва компресора за да мога да продължа ,на всичкото отгоре и без хидравлика защото движението за нея е от климатика.Равносметката след като разглобих компресора е следната:Тотално сасипан,само корпуса и задния капак с клапаните евентуално могат да влязат в работа някъде.Вътре си е сухо без никакви следи от масло.По- лошото е че да се възтанови климатика сумата е доста солена.Трябва ми нов(Годен) компресор,зареждане с фреон и масло и т.н. И всичко това е от немърливост защото човек като разбира малко от коли се отпуска и на собствената си не обръща внимание.Поне да издаваше някакъв шум или нещо което да ми направи впечетление. Защо ви пиша тези мои патила? Ами ако е възможно да предпазя някой от това .После като се загледа то и в ауто дата пише колко и какво масло се сипва,навсичкото отгоре има и от къде,но е желателно да се направи от хора които подържат климатици.Накарайте ги не само да добавят фреон ами и да сипят масло ,иначе ще е в пъти по-скъпо . Поздрави!!!

    #2
    Абе и при мен има едно леко присвирване при гасене на мотораи ,мисля ,че е от тампон на д-ля,щото преди да я взема колата пратих един Разбирач да я види и той ми каза ,че 1 тампон си е заминал.Ама този звук при гасене на двиг. ме дразни и си мисля,че е нешо друго Да не би да е от КЛИМАТРОНИКА /нещо лабав ремък и т.н. ма ми присвирва и когато не е включен климатроника/
    FIAT MAREA WEEKEND 1.9 JTD 2002 81kw ELX 110 катърчета FIAT TEMPRA SX 1.6i.e.cat 1991 тънка пиличка,която не е мирисала бензин от 2005 г.

    Коментар


      #3
      Доста странно наистина. Климатика като не е включен, не се върти оста на компресора, а само шайбата. Тоест ако блокира компресора и се изключи от бутона, не би било редно да не се върти шайбата с ремъка. Като сменях лагера на тая шайба, с напътствията на едни приятели които се занимават с климатици, установих че оста на компресора се върти само ако съединителят му е зацепен под въздействието на електромагнита. Как се е случило това нямам идея, наистина. И още нещо- в инструкцийтре пише че в компресорното тяло трябва да има, забравих колко точно но около 200- 300гр масло. Никъде обаче не пише как да измерим нивото му вътре за да е ясно колко трябва да се налее! Някой ако има идея да сподели.
      Fiat Marea TD100

      Коментар


        #4
        Сега в неделя ще го проверявам моя. Всяка година по това време го качвам на проверка но съвсеемм малко дозареждат газ, да не кажа никак. Но масло досега не са ми сипвали
        "Тревата расте, птичките летят, вълните галят пясъка. Аз пребивам хора."

        ЕХ Fiat Bravo 1.9 JTD Abarth tuning, chip tunning VRPerfomance, 10.1999
        Lancia Lybra 2.4 JTD, 140HP++, 2002, ASR,ABS,8 air,BOSE

        Коментар


          #5
          Много кофти случка е станала колега, аз мислех да пропускам профилактиката това лято понеже ми е първото с тази кола,но май определено ще отида.Съжалявам за аварията, дано и други като мен си вземат поука
          Fiat Marea Weekend 1.9 JTD 105 2000
          Lancia Lybra 1.9 JTD 115 2002

          Коментар


            #6
            iuly_vn написа:
            Доста странно наистина. Климатика като не е включен, не се върти оста на компресора, а само шайбата. Тоест ако блокира компресора и се изключи от бутона, не би било редно да не се върти шайбата с ремъка. Като сменях лагера на тая шайба, с напътствията на едни приятели които се занимават с климатици, установих че оста на компресора се върти само ако съединителят му е зацепен под въздействието на електромагнита. Как се е случило това нямам идея, наистина. И още нещо- в инструкцийтре пише че в компресорното тяло трябва да има, забравих колко точно но около 200- 300гр масло. Никъде обаче не пише как да измерим нивото му вътре за да е ясно колко трябва да се налее! Някой ако има идея да сподели.
            Мми не пише как да го измериш, защото маслото (за всяка кола е описано колко и какво масло и е необходимо) се добавя заедно с фреона при пълненето на системата, т.е. без необходимото оборудване за автоклиматици няма как да го направиш-нито измерването, нито допълването!

            Коментар


              #7
              iuly_vn написа:
              Доста странно наистина. Климатика като не е включен, не се върти оста на компресора, а само шайбата. Тоест ако блокира компресора и се изключи от бутона, не би било редно да не се върти шайбата с ремъка.
              Същото щях да пиша и аз.В момента Мареата и Бравото са без климатик.На Мареата е за смяна осево уплътнение на компресора ,а на Бравото не знам може би същото.
              Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
              Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

              Коментар


                #8
                Моят го проверих вчера с помощта на колегата crush ( http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=43198 )Оказа се пълен и правеше 7-8 градуса на изхода.

                Коментар


                  #9
                  Кажете къде си пълните климатиците. Не разбирам от климатици, но според мен няма как маслото да изчезне от системата.Фреона може да се изпари, но маслото не.
                  04/2000 Fiat Brava 1.9 JTD 105+

                  Коментар


                    #10
                    Зависи от къде е течът. Ако е по ниско няма никакъв проблем освен фреона да загубиш и маслото.Аз ходих при този колега - http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=43198 По точно той дойде при мен ... но така и не успях да видя как се зарежда защото моят се оказа пълен.Странно защо тази тема е в "Дизелови двигатели" Бензиновите нямат ли климатици ?Ще я преместя ...

                    Коментар


                      #11
                      В Понеделник правих пълна профилактика и доливане на Фреон и за сега всичко е 6+ .
                      Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
                      Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

                      Коментар


                        #12
                        Лошото тепърва предстои.Трябват средства и то не малко.Аз също нямам обяснение как се е стигнало до там без да се разбере.Наистина и на майтап не е имало нещо което да подскаже проблем.Чувал съм и съм разглобявал и други които стържат на умирачка но не блокират.Моя от раз без предопреждения.Виншния лагер го няма(заминал тотално) вътре счупена едната била на едно от буталата,съответно този възел е неизползваем,от високата температура се е стопила и изолацията на включвателя с две думи няма го и него абе изобщо пълно поражение. Дайте някой лев за проверка,ако се налага дозареждане помолете ги да проверят къде е пропуска,искайте и масло за да не берете мойте ядове.Към днешна дата компресора струва колкото колата.Разбира се че ще изляза от положение някак си но урока е по важен за всички. Успех и безаварийна!!!

                        Коментар


                          #13
                          Моя го заредих в петък. Като го пусна и намирисва леко на масло в купето.
                          Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

                          Коментар


                            #14
                            Да уточня някои неща да ги имате предвид Маслото и фреонът са съвсем отделни неща, но в процеса на работа на климатика тези двете се "смесват" ( разтварят едно друго ), особено при безкартерните системи. Така че независимо къде ви е пропускът, маслото се губи заедно с фреона. Е, при пропуските на различни места се губи с различна скорост, разбира се. Но това не означава, че маслото изчезва цялото ако изпусне целия фреон. Зависи пропуските на изпарителната или кондензиращата тръба са. Наличието на добро мазане може да се познае приблизително с манометри, но само и единствено най-точно става с машина, която изсмуква всичко през кондензиращата тръба и "рециклира" фреона ( отделя го от маслото ) и съответно се вижда количеството и на двете. Макар че и тази машина не може 100% да покаже с точност нещата. Най-сигурното е да се източи маслото през пробката на компресора, да се сипе ново и да се зареди наново. Но тази манипулация лично аз я правя рядко и то при климатици, които не могат да достигнат необходимото налягане и необходимата температура в купето.
                            www.CarProfi-BG.com
                            Самонастройващ се газов инжекцион по OBD II.
                            Зареждане и ремонт на автоклиматици.
                            Най-атрактивните цени в София!

                            Коментар


                              #15
                              Ще използвам темата, за да попитам.При проверка на климатика ми от мой приятел, нямам представа дали разбира или не, каза ми че налягането е добро и изходната температура била приемлива.Въпреки, че не съм много съгласен с него, приех нещата така.Въпроса ми е за друго.Когато разви ... не знам как се казва, пластмасовото капаче ми обърна внимание, че леко изпуска фреон системата.Това само при пуснат климатик ли ще се наблюдава, когато има налягане или малко по малко ще си изтече фреона и така.Та искам съвет от вас.Да отида ли да ми изпразнят цялата система, да ми сменят вентила сега и всичко да ми е наред или да изчакам да изтече фреона съвсем и при следващото пълнене да ми сменят вентила.Искам да ми отговорите съобразно сигурността на системата и комфорта при пътуване, парите не са ми в повече, но искам всичко да е наред и ще отида на сервиз, ако смятате че е наложително.
                              .:: Just because I am unique does not mean I am useful ::.
                              www.cyxap.com

                              Коментар

                              Working...
                              X