Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Мембрани на изпаритела-смяна?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Мембрани на изпаритела-смяна?

    Би ли ми подсказал някой колега,как да преценя дали мембраните на изпаритела са за смяна?
    Темпра 1.6-карб.-бързина на разумна цена.

    #2
    просто колата не върви на газ, когато се скъса мембрана, но дали са за смяна, най-добре го отвори и ги провери ако са се втвърдили много мембраните сменяй и тва е.иначе не можеш да разбереш доколко са остарели по външни признаци. работата е за 20 минути свалянето и слагането. поне аз за толкова действам
    Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
    Fiat Bravo'97 1,6 16v
    Fiat Tempra'91 1,6 mono

    Коментар


      #3
      Искам само да добажя ако има също просмукана точка пак е за смяна

      Коментар


        #4
        има смрад на газ,изпарителя не се регулира , голям разход......като ги сменяш обърни внимание на клапанчетата на високото и ниско налягане ,задължително се сменят,а леглата се зачистват при нужда с малко шкурка.обикновено клапанчетата първи здават багажа, а мембраните се втвърдяват и губят еластичност,ако имаш скъсана ,купувай един комплект от магазина и сменяай смело всичко гумено,като го рециклираш ще ти падне и разход и колата ще върви добре
        типо 1.4 карбуратор вечеCNG(бившо)
        хюндай акцент 1.5 CNG
        киа каренс +метан

        Коментар


          #5
          Да ,понамирисва на газ.А къде продават истински части за изпарител?
          Темпра 1.6-карб.-бързина на разумна цена.

          Коментар


            #6
            не те съветвам сам да сменяш мембрани за сефте какъв е изпарителя

            Коментар


              #7
              Yellow_Flash_Colorz_PDT_23 е защо пък да не с ги сменя сам, какво му е сложното, сменял съм си ги сам винаги, и на електрически и на вакуумен, не че има някакво значение. елементарно закачаш разни ламаринки и тва е. внимавай да не иагубиш пружината на оборотите и стягай добре капаците да не изтича
              Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
              Fiat Bravo'97 1,6 16v
              Fiat Tempra'91 1,6 mono

              Коментар


                #8
                подкрепям колегите които те карат да опиташ да ремонтираш сам,ама прочети малко иформация по въпроса,като знаеш какъв е принципа,тогава ще знаеш какво да очакваш че има вътре,и евентуални повреди и тнт.мое мнение е че уредба с изпарител освен че е по ефтина ,е ремонтопригодна от всякъдеот газов инжекцион,а разхода е сходен,май само резачкането на инжекциона било по добродемек вървежа...конкретно ако понимаеш руски търси в руските страници редуктор,ще намериш полезни неща
                типо 1.4 карбуратор вечеCNG(бившо)
                хюндай акцент 1.5 CNG
                киа каренс +метан

                Коментар


                  #9
                  Изпаритела е Ловато-миникид.Руския ми е доста понятен.
                  Темпра 1.6-карб.-бързина на разумна цена.

                  Коментар


                    #10
                    Разтърси се надолу по темите бях пуснал една книга "Автомобилни газови двигатели" - прочети я , има и принципни схеми на доста изпарители , както и методи за диагностика , настройка...
                    Газови уредби , монтаж , диагностика , ремонти на бензинови двигатели , ауспуси...
                    София , Горубляне ,ул. Самоковско Шосе 1 (срещу ОМВ на автоборсите) 978-20-82 973-67-24 0877-27-20-21

                    Коментар

                    Working...
                    X