Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ниска температура на двигателя

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Ниска температура на двигателя

    Здравейте, от няколко месеца имам Брава 1.4 Но като стана зима и падна температурата на въздуха ми се появи следния проблем. Като карам а над 90км.(и ниски обороти) и температурата на въздуха е около -10 градуса започва да ми пада температурата на двигателя(поне така ми показва стрелката на таблото) и достига почти 0 и парното спира да работи.Първоначално си мислих че е нещо от термостата, но в градкси условия се държи нормално. и антифриза е добре.Някои с повече опит може ли да ми даде съвет, какъв може да е проблема и какво да направя.Благодаря предварително

    #2
    Глей ся .....Сигурно термостата ти е се е заклещил в положение отворено.Забелязал ли си да ти загрява много бавно, не само в града, особено извънградско?Ако обаче термостата ти се е заклещил наскоро няма как да си забелязал това.Мярката е смяна на термостата.Имах същия проблем като тебе.Умните хора ме научиха как да го диагностицирам.Сутринта на студено палиш колата и слагаш ръка на маркуча който излиза от термостата и отива към радиатора. Ако след минута две започне да се стопля този маркуч - термостата е заклещен на отворено.Успех!
    Tipo, 1,8 DOHC, 105 hp

    Коментар

    Working...
    X