Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Бензин, газ или спирт

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Бензин, газ или спирт

    някой може ли да ми каже освен т.н. присадки какво да сложа на нафтата че да не замръзва и да "обере" водата примесена с горивото -спирт- калъв и от къде? газ- същото и бензин какъв ?

    #2
    ре

    Виждал съм едни метални цедки / много финни метални мрежички / , които може да се запоят в/у фуния и си наливаш. Мрежата задържа водата, която е в бензина за дизела незнам
    Punto 55 SX

    Коментар


      #3
      Re: ре

      mentor написа:
      ... Мрежата задържа водата, която е в бензина за дизела незнам
      Че то така и дупка в морето може да се направи! :D
      VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
      VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
      VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
      VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
      Нека Силата на бъде с Нас...

      Коментар


        #4
        Re: ре

        mentor написа:
        Виждал съм едни метални цедки / много финни метални мрежички / , които може да се запоят в/у фуния и си наливаш. Мрежата задържа водата, която е в бензина за дизела незнам
        с тия цедки нестааа, дадох 10 кинта за неква обира, но само накрая?! спирт или газ? никой ли незнае?

        Коментар


          #5
          В книжката на Ауди 80 пише, че може да се смесва нафта с бензин 1:10-15. И аз се интересувам възможно ли е и на Брава ТД100 да се смеси нафта и бензин, или това е опасно само за JTD.

          Коментар


            #6
            kuki написа:
            В книжката на Ауди 80 пише, че може да се смесва нафта с бензин 1:10-15. И аз се интересувам възможно ли е и на Брава ТД100 да се смеси нафта и бензин, или това е опасно само за JTD.
            Ауди 80, не е Брава :D виж дали пише нещо в книжкатаиначе и аз съм виждал в книжка на 190 Д за добавяне на бензиндаже при температури под -25 съотошението беше 1:1тук колегите сипват на служебните коли бензин, газ и добавки но особен ефект нямапросто нафтата не е добра
            2015 Renault Megane Expression GT
            2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
            Всичко за FIAT Bravo 2007

            Коментар


              #7
              миналата зима един бус(мерцедес дизел (стар модел)) идва на бензиностанцията на петрол в к.поляна и сипва 20 литра 92 на 40 литра нафта и ни е момчето където работи там гледаме като изтребители ама си запали и си тръгна като пич

              Коментар


                #8
                gaz

                ако се сипе бензин какво става? замръзва при по-ниска Темп.? щото нали бензина не се смесва с водата? или трябва да е някакъв спирт който да поеме водата и да понижи точката на замръзване и да изгори без да има проблемация за дизела, защото тия октани и цетани като се смесят нема ли да му се прецака нещо?

                Коментар


                  #9
                  В моята книжка (JTD) такова нещо като добавяне на бензин/газ/спирт няма... така, че не го и правете.. Има добавки, които пак са на петролна основа, но са проектирани и са в съотношения подходящи за комънрейл двигатели. Аз лично бих се въздържал да слагам бензин и на TD, но вече всеки собственик си носи кръста за своите действия.
                  FIAT Marea 1.9 JTD HLX

                  Коментар


                    #10
                    perlsite написа:
                    В моята книжка (JTD) такова нещо като добавяне на бензин/газ/спирт няма... така, че не го и правете.. Има добавки, които пак са на петролна основа, но са проектирани и са в съотношения подходящи за комънрейл двигатели. Аз лично бих се въздържал да слагам бензин и на TD, но вече всеки собственик си носи кръста за своите действия.
                    да би трябвало да има нещо такова, но на 40 л. нафта алпин от ОМВ дето замръзва съм сложил една добавка Кастрол от 15 кинта за 500 л., неква от ШЕЛ за 8.90 лв. само против замръзване -изсипах я в 5 литра нафта пак от ШЕЛ и нея я налях + неква за обиране водата в горивната с/ма за 3.80 и още за 15 кинта нафта от ПЕТРОЛ и тази сутрин отново немога да запаля както преди?????????????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! сега ще мръдна до прованса, че да я изгоря и веч съм вдигнал ръце от управници и управия............................затова питам кви да ги ръгам, че да има Файда

                    Коментар


                      #11
                      За дизела не знам, но на бензина му слагам 10% спирт за горене, миналата година един приятел обаче слагаше спирт на Опел 1.6 Дизел, щото му беше замръзнал резервоара от долу и катто разклатиш колата се чуваше как стрърже леда по резервоара, май нещете така се оправиха но не съм сигурен! Утре ще го питам. Но става въпрос за чист дизел а не за комън рейл!
                      Lancia Kappa 2.4 JTD 99`
                      Uno 75 1.5i.e.8V 88`

                      Коментар


                        #12
                        По принцип водата можеш да размесиш със чист спирт, но нямам никаква представа как ще се отрази спирта на дизеловия двигател
                        FIAT Tipo Completo S 1.4 i.e. 160EP55A 836A4.000
                        ECU BOSCH 261 203 511; газова BRC

                        Коментар


                          #13
                          Добре сега чуйте и мен

                          Макар да съм от скоро в във форума дано да помогна.Спирт за горене се добавя за разтваряне на водата която става на топчета лед и запушва тръбопроводи.После бензина се добавя за да не става нафтата на бозза защото така става с нашата хубава нафта при под -10 градуса.И на последно място място държа да добавя,че дизеловия двигател е много горивен и изобщо не му пречи да гори каквото му налеете.Може някой да се смее но е така.така,че не се притеснявйте да долеете малко бензин и спирт няма да си прецакате моторите това са предрасъдъци на бедния изстрадал българин който се сеща да си долее нещо в дизела когато сутрин колата го остави да си хваща градския транспорт или да го дърпат и да му дават ток.
                          Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                          Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                          Коментар


                            #14
                            И пак за вас

                            Защо един път годишно не си развиете пробките на резервоарите да си източите с извинение лайната или пък направо не ги смъкнете за промивка.Това е положението за да искаш от един автомобил трябва да го глезиш и поддържаш.Днес налях Хелиос дизел невероятно е на 10 км промяна чак аз не вярвам ще видим утре сутрин очаквам около -12 в карлово как ще запали.Не че досега не пали но ще го усетя.
                            Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                            Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                            Коментар


                              #15
                              brat_John написа:
                              По принцип водата можеш да размесиш със чист спирт, но нямам никаква представа как ще се отрази спирта на дизеловия двигател
                              Спиртът и дизелът са две субстанции обречени на вечна раздяла, те просто се с различни тегла и по различно време си минават през системата.Какво може да стане тогава само господ казва.А, бензинът, универсалният РАЗТВОРИТЕЛ, с него няма проблеми.Той се смесва с различни съотношения, но С Л Я Т Н А Т А Н А Ф Т А!!!!!Вие от къде можете да бъдете сигурни, че сте с лятна нафта.Едва тогава когато системата ви замръзне.....и парафинът се ВТЪРДИ. А ТОГАВА НАИСТИНА бензинът не може да ви помогне.Бензина се налива преди да се образуват парафинените кристалчета в дизеловото гориво, всяка последваща употреба е БЕЗПОЛЕЗНА.Цялата хватка с бензина е валидна, ако си имате 5-10 тонно резервоарче в двора и сте сигурни, че юли или август сте го заредили до горе с нафта и си карате с нея декември-февруари! Всички други упражнения са абсолютно безполезни, разходоемки и форумонатоварващи! Просто си внимавайте къде зареждате, слагайте си от скъпият дизел и слагайте по някоя -друга добавка ПРЕДИ ЗАРЕЖДАНЕТО!!! А, не си забравяйте и КАСОВАТА БЕЛЕЖКА!!!Като станат после лайната и стигнете до гаранции, застрахователи и съд да имате доказателство.СПОЛАЙ ВИ!!!
                              SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

                              Коментар

                              Working...
                              X