Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Колко въздух

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Колко въздух

    От сервиза за метан. уредби ме съветват да намаля диаметъра на отвора на плочката, с което да се обогати сместта въздух/метан. Прогнозата е, по-добра работа на метан. Има ли истина в това и дали на бензин няма да има чувствителна загуба на мощност(пъргавина). Сега диаметъра е 35мм, а ми препоръчват 30мм. Ако знаете някои особености по настройката кажете. Системата е Ланди Ренцо с редуктор, не инжекцион.
    Lancia Kappa, 2.0 20V, 155 k. с., бензин/метан

    #2
    аз запушвам така на уното /то е на газ ,а не на метан и на всичкото отгоре карбуратор/ върви по добре, но и разхода се качва малко, а доколкото знам на инекционите системи такова запушване ще влоши работата на бензин ,според мен недей да правиш нищо /особено ако уредбата е слагана в италия/ че в бг аман от разбирачи
    TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
    UNO 1.0 FIRE

    Коментар


      #3
      За мене, нужда от запушване има при два случая: 1. Лоша настройка на тройника или малко сечение на маркучите (дълги маркучи от тройника до смесителя).2. Лошо подбран смесителна плочка. Или дефектна такава.И в двата случая е по-добре да се отстрани проблема а не да се запушва въздуха. Въобще такова запушване е еквивалентно на смукача на бензин - добре е когато е студено но никой не иска да кара на смукач постоянно.
      Fiat Ritmo 105TC
      1600cc 105к.с.

      Коментар


        #4
        Дифузьора на плочката е ОГРОМЕН - това е дифузьор за пропан-бутан , не за метан! За метан може да се сложи дори 28 ,а не 30 - от пъргавината на бензин ще губиш в оборотите над 4-5000.
        Газови уредби , монтаж , диагностика , ремонти на бензинови двигатели , ауспуси...
        София , Горубляне ,ул. Самоковско Шосе 1 (срещу ОМВ на автоборсите) 978-20-82 973-67-24 0877-27-20-21

        Коментар

        Working...
        X