Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ръчна-настройка

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    ръчна-настройка

    как да си затегна ръчната спирачка (фиат пунто)

    #2
    и моята е за натегане

    Виж аз съм имал Москвич 21412 и станах монтьор сега има фиат пунто 1.1 и моята е за натягане Правих го пр имосквича по 2 начина единия сигурно може да стане и при нашите коли Дърпаш ръчната на 2 зъба да изщрака 2 пъти след това се завираш в канала и натягаш жилото там трябва да има една шпилка с 2 гайки една до друга колкото и да натягаш после като върнеш ще се получи празен ход затова преди това се дърпа на 2 зъба дано да е така и аз не съм влизал скоро под моя и несъм обръщал внимание И втория вариан ако подзад на барабаните има една пробка затворена с гумичка маха се гумичката колелото се вдига във въздуха с крик разбирасе пак дърпаш на 2 зъба предварително и въртиш с отверка да отвориш челюстите дано да е така така беше при Москича Успех

    Коментар


      #3
      Ми виж на лоста на ръчната трябва да има една гайка и оттам Поне на типото е така
      FIAT Tipo 1,4mi - EX
      Alfa Romeo 146ti - EX
      Alfa Romeo 156 2,4JTD

      Коментар


        #4
        На повечето коли отдолу на продължението на лоста има една, или две гайки в замисимост от изпълнението. Когато гайката е една системата е саморегулираща се и лесно. Когато са две е малко по-гадно, защото за двете задни гуми поотделно правиш регулирането! Но при равномерно износване на барабаните, бройш колко врътки правиш на едната гайка, после толкова и на другата.
        Frontera Sport, X20SE март 1998

        Коментар


          #5
          къде по точно се намират тези болтове аз на моята марея гледах и неможах да ги видя
          Fiat Marea 1,9TD100

          Коментар


            #6
            reiban написа:
            каде по точно се намират тези болтове аз на моята марея гледах и неможах да ги видя
            колега ти май първо трябва да направиш настройката от механизмите за саморегулиране отзад на челюстите, настрой ги така че барабана да влиза максимално трудно и тогава ако нямаш ръчна натягай от гайките на жилата като дръпнеш ръчната и ще ги видиш те са в основота на лоста на ръчната спирачка /поне на темпрата де/ПС нали обезвъздуши след като смени цилиндърчето, то няма връзка с ръчната де но все пак те подсещам
            TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
            UNO 1.0 FIRE

            Коментар


              #7
              Re: ръ4на-настроика

              mirkooo написа:
              как да си затегна ръ4ната спира4ка (фиат пунто)
              Директно от болта, който ще намериш, ако махнеш кожуха на самата ръчка.Ако кантарчето седи накриво там, значи нещо не е както трябва със механизма за саморегулация.
              Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
              Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

              Коментар


                #8
                мерси за отговорите сега ще проверя дали има такъв болт под кожуха, а за максимално трудното вкарване , така и направих проблема е обаче че барабанита имат малък ръб и ще трябва да ги карам на стругар да го махне.
                Fiat Marea 1,9TD100

                Коментар


                  #9
                  Погледни едно Балканче ... цялата система от жила е същата :D
                  Punto 2002 - смачкано

                  Коментар

                  Working...
                  X