Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

губя антифриз

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    губя антифриз

    Видимо никъде по системата поне във видимата част няма пропуски ,обачеее за около седмица изчезва около 100-200 гр.Когато съм изгасил двигателя и отворя преливника нивото леко се вдига ,което говори че има налягане в системата. Кво става незнам.
    BRAVA 1.6 16V

    #2
    Според мене не ти се вдига нивото като отвориш капачката.Ако двигателя е бил горещ, то течността е под налягане. Налягането служи за да може течността да се нагрее до повече градуси преди да кипне и да направи мехури.Като отвинтиш капачката, налягането пада и течността ти кипва, като може дори да те залее. За това на капачката пише DO NOT OPEN TILL HOT!Такъв малък теч от 100-200 грама на сдмица се открива много трудно. Защото може да тече докато работи двигателя, по малко и се изпарява. А ти като спреш да гледаш - няма никой.Като спреш налягането в системата пада и теча спира.Бих те посъветвал да си доливаш редовно, да не отваряш капачката докато е горещо, ако по-нататък теча се увеличи вече имаш повече шансове да го намериш. Все пак, контролно вземи една отвертка и си позатегни скобите по маркучите. Ама внимателно да не скъсаш резба.
    Tipo, 1,8 DOHC, 105 hp

    Коментар


      #3
      при тези минусови температури антифриза се свива, то това му е хубавото де. за това при загряла кола ти показва по-високо ниво - тогава се разширява. възможно е и водата в антифриза да се е изпарила. наблюдавай нивото при топъл двигател и при нужда доливай само антифриз концентрат.
      TEMPRA 2.0 i.e. SW Suite 159A6046

      Коментар


        #4
        Аз имах същия проблем.За около месец изчезваше целия антифриз в разширителния съд.Видимо никъде не течеше,а като спра колата от никъде не капе.Теча се оказа от радиатора и то от такова място,където изобщо няма видимост.Всъщност сълзеше слабо.Разбрах го едва когато застудя и при спрян загрят двигател се появиха изпарения от въпросното място.Разредих максимално антифриза-колкото позволява околната температура,и сложих добавка на Лики-Моли.Сега няма проблеми.Пробвах преди това една американска добавка,но не свърши работа.Имай в предвид ,че антифриза е много агресивен ,когато е концентрат,така, че ако ти е наранен радиатора,разреждай го максимално!
        Fiat Croma 1.9 MultiJet 120 hp

        Коментар


          #5
          На другата ми кола Мерцедеса имах подобен проблем и то само през студения период когато се наложи да пусна парно.Забелязах го като я вкарам в гаража и после имам петно отдоло и трябва да доливам течност.Тъй като явно това става откъм крановете за парното или самото парно а пък да достигна до тях е много трудно то взех друго решение.Разхлабих капачката на резервоарчето откъдето се налива антифриза за да може охладителната система да не е под налягане и капането спря.Просто при загрят двигател и затворена капачка налягането е доста високо и някъде от съединенията избива.Питах много майстори едни казват че системата трябва да бъде под налягане други пък не но истината е че от миналата есен карам така и нямам проблем.
          Фиат Панда 1.2 2006година
          Синджира си идва ,а козата я няма...

          Коментар


            #6
            А аз съм чувал че капачката на разширителното казанче има нещо като клапан който поддържа точно определено налягане.И когато налягането нарастне изпуска.Но не съм сигурен в това.

            Коментар


              #7
              mark72 написа:
              А аз съм чувал че капачката на разширителното казанче има нещо като клапан който поддържа точно определено налягане.И когато налягането нарастне изпуска.Но не съм сигурен в това.
              Само че на Фиат това не съм го виждал. Виждал съм го на Опел, но понякога тоя клапан прави бели. Иначе е добро решение.
              Tipo, 1,8 DOHC, 105 hp

              Коментар


                #8
                Теоретично не би трябвало да има някакъв проблем, ако системата за охлаждане не работи под налягане, т.е. вариянта с леко отвиване на капачката върши работа, стига да не ти изпадне някъде и да останеш съвсем без такава... Един колега си беше направил една дупчица 1-2мм на пластмасовото капаче на разширителния съд за да не му избиват гумените съединеня, и единствения проблем, който констатира за 2-3 години експлуатация беше, че на месец му се налагаше да долива по около 400-500мл. вода (антифриз) защотото колкото и да е малко отверстието през него водата се изпарява.
                Alfa 156 1.8 TS 16V 144hp
                --- в сърцето завинаги... ---
                Fiat Tipo 1.4 DGT karb. 78hp

                Коментар


                  #9
                  Налягане на охладителната течност

                  Проверих в Autodata 2004 CD2 - там пише:Service checks and adjustmentsNotes Specified valueValve clearance -INLET mm 0,40±0,05 coldValve clearance -EXHAUST mm 0,50±0,05 coldOil pressure bar/rpm 4,6/4000Radiator cap bar 0,98Thermostat opens °C 80-84 0,98 bar - за мен означава вакуум а за вас? Та за това не трябва да се отваря капачката на разшир. съд докато работи двигателя ... поне така аз мисля а вие?
                  Tempra 1.6 i.e. S Lybra 1.8 vvt lx 088 9 242 369

                  Коментар


                    #10

                    Коментар


                      #11
                      "mariobg написа:
                      Ами отвий си капачката и я погледни отдолу! Ще видиш че в самата капачка има клапан и пружинката му се вижда също.
                      Ти ме разби. Сега остава и да има клапан!Ама и аз какво се чудя, все още не знам кой кой е под капака, в необходимата яснота, така че никак няма да се очудя ако под капачката има клапан. Само че кой да ти гледа под капачката ...Малко е като вица дето една мадама отишла в магазин за авто части и казала "имате ли част номер 7I0?"
                      Tipo, 1,8 DOHC, 105 hp

                      Коментар


                        #12

                        Коментар


                          #13
                          Ето ме пак отново.Всички автомобили произведени след 1990 година имат на капачките си този клапан.Сина ми има Сеат Толедо дизел и миналата година я смени защото клапана не отваряше и му избиваха съединениянта.Там варианта да се разхлаби капачката не става защото по думите на баш майстори щяла да глътне въздух системата когато истине двигателя и може да е верно защото в казанчето му влизаха няколко маркучета.Казано по просто тоя клапан когато е затворен и антифриза започне да истива той се свива и щом клапана е затворен то в казанчето не може да влезе въздух от вънка и да попадне в охладителната система.При мерцедеса ми също имам клапан на капачката но реших да не го пробивам а само я разхлабих на половин оборот а пък тя е така направена че няма възможност да падне по пътя.Друго нещо казанчето е с два маркуча единия на дъното и отива към водната помпа а другия се намира най отгоре и отива в главата на двигателя. Така че при тоя случай няма опасност от глътване на въздух .Термостата си работи добре и не пуска течност към казанчето докато не загрее достатъчно.Понеже миналата зима карах така мислех това лято да разглобя парното но накрая взех решение да карам така без да си създавам главоболия. Нека колегата да пробва и тоя вариант и да види като подава газ дали ще му прокапе и ако при разхлабена капачка не капи да не си създава допълнителни главоболия.
                          Фиат Панда 1.2 2006година
                          Синджира си идва ,а козата я няма...

                          Коментар

                          Working...
                          X