Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

смяна на масло на Seicento

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    смяна на масло на Seicento

    Може и да задавам тъпи въпроси, обаче, понеже съм жена :D и понеже за първи път ще сменям маслото на моята каляска, имам нужда от малка консултация! Та колата е Fiat Seicento 2001 1.1 S и нямам представа колко масло ще ми е необходимо. Ако някой има представа, моля да каже! Yellow_Flash_Colorz_PDT_05

    #2
    Разгледай книжките, сигурно са на италиански, но все ще разбереш. Предполагам че около 4 литра ще ти трябват, но туби по 4 няма, така че 5 минимум, ако няма да го взимаш наливно де. По-важно е какъв трябва да е вискозитета. Питай в сервиза, предполагам че няма да го сменяш сама.

    Коментар


      #3
      ООО, със сигурност няма да го сменям сама, защото ще оплескам нещо!

      Коментар


        #4
        Sesil написа:
        ООО, със сигурност няма да го сменям сама, защото ще оплескам нещо!
        Еми тогава най-добре си го вземи маслото от сервиза, поне първия път, не вярвам да ти сложат няк’во квото не трябва.

        Коментар


          #5
          the_shadow написа:
          туби по 4 няма, така че 5 минимум
          Ходи се прегледай!
          --Старата ръжда любов не хваща!--
          156 sportwagon 1,9 jtd 115
          ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

          Коментар


            #6
            Re: смяна на масло на Seicento

            Sesil написа:
            Може и да задавам тъпи въпроси, обаче, понеже съм жена :D и понеже за първи път ще сменям маслото на моята каляска, имам нужда от малка консултация! Та колата е Fiat Seicento 2001 1.1 S и нямам представа колко масло ще ми е необходимо. Ако някой има представа, моля да каже! Yellow_Flash_Colorz_PDT_05
            Не съм сигурен със точност, но би трябвало да събира 3,5л. твоето двигателче. Взимаш си две туби Селения по 2л. всяка и си ОК.
            --Старата ръжда любов не хваща!--
            156 sportwagon 1,9 jtd 115
            ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

            Коментар


              #7
              Re: смяна на масло на Seicento

              van_dal написа:
              Sesil написа:
              Може и да задавам тъпи въпроси, обаче, понеже съм жена :D и понеже за първи път ще сменям маслото на моята каляска, имам нужда от малка консултация! Та колата е Fiat Seicento 2001 1.1 S и нямам представа колко масло ще ми е необходимо. Ако някой има представа, моля да каже! Yellow_Flash_Colorz_PDT_05
              Не съм сигурен със точност, но би трябвало да събира 3,5л. твоето двигателче. Взимаш си две туби Селения по 2л. всяка и си ОК.
              AutoData-та казва 3,5л 10W40 полусинтетично или пълна синтетика за Fiat Seicento 2001 1.1 Sporting/Abarth
              Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

              Коментар


                #8
                Силве, подкрепям напълно горния пост - и на мен AutoData-та така ми каза
                ex '96 Bravа 1.6 16V LPG

                Коментар


                  #9
                  Благодаря!

                  Коментар


                    #10
                    абе колеги сори за тъпиъ въпрос но тази въшка да сабира толкова моито пунто събира 2,700,800 грама 1,2 а това да не е с двигателна камион
                    Фиат Пунто 1.2 8в 60 кончета

                    Коментар


                      #11
                      bboyd написа:
                      абе колеги сори за тъпиъ въпрос но тази въшка да сабира толкова моито пунто събира 2,700,800 грама 1,2 а това да не е с двигателна камион
                      Само да добавя че и моита събира 3.5л. масълце,колега да не е за промиване твойта,тука наскоро четохв някоя тема за този проблем!
                      Fiat Multipla 1.6 16v BiPower 03:Lancia Delta3 1.6 16v 120 multijet

                      Коментар


                        #12
                        ами колега толкова си пише в книгите а и на щеката се вижда до каде е http://storage.fiat-bg.org/Books/Pun...o_Rus/p181.jpg
                        Фиат Пунто 1.2 8в 60 кончета

                        Коментар


                          #13
                          Колеги, дайте едно ръководство за Фиат Seicento

                          Коментар


                            #14
                            3,86литра събира този двигател.
                            Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

                            Коментар


                              #15
                              manual

                              ето тук има http://instrukcje.fiat.pl/index.php/.../Manuals/Fiat/
                              КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                              Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                              http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                              Коментар

                              Working...
                              X