Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

3D Fiat Stilo 1.9 MultiJet Ревю

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    3D Fiat Stilo 1.9 MultiJet Ревю

    Преди време обещах ревю на 3D Fiat Stilo 1.9 MultiJet, придружено със снимки.Ето го Външен вид.На външен вид Стилото, лично на мен, ми прилича на едно добро и яко бойно торпедо, готово да излети във всеки един момент с подходящата скорост. С характерните си ’хълбоци’ и леко хлътналия преден капак, спортния му вид е разкошен. Като добавим и типичното за италианската дизайнерска школа излъчване, колата е просто разкошна на вид.Интериор.За удобството на италианските коли няма да говоря въобще. В 3D Fiat Stlio 1.9 MultiJet обаче място има само за шофьора и пътника. Ако искате да поберете приятели, познати или каквото там обикновено искате да поберете в нормална кола, ще Ви се наложи малко да се постесните. Това е така, защото в този италиански звяр, основно е мислено за 2-ма човека (шофьора и пътника до него). За тях е кажи речи цялото място. Не че няма място и отзад, но не е достатъчно. Седалките са супер удобни, има достатъчно място за краката, а централния подлакътник е ужасно удобен. Седалката на водача може да се мърда в 2 дименсии (напред-назад, нагоре-надолу). Има си и стандартна врътка за положението на облегалката.Бордно табло.В типичен италиански дизайн таблото е едно добро продължение на външния вид. И ако външния вид на колата е подчертано спортен и адреналино-повдигащ, то поне на мен таблото ми действа успокояващо с червения си нюанс. Тъй като професията ми е свързана с компютрите, то информацията подавана на таблото за мен е даже недостатъчна. Има си лампичка за всичко . Борд компютъра се прави на умен, и поне тези дни ми казва, че има сняг . Преди запалване на колата се прави рутинен чек на абсолютно всичко. Ако компютъра намери нещо, то изплюва текстово съобщение, придружено с кратък звуков сигнал. Фабричната аудио система е много яка. CD и радио. Фабричните 6 колони осигуряват достатъчно качествен звук. Аудио системата е закачена по някакъв начин за компютъра на колата. По време на шофиране, на трип компютъра имате информация за това какво слушате.Колата е снабдена с климатик за студено, който по разбираеми причини не съм тествал през зимата Парното духа доста добре (в сравнение с Типо-то например). На 15-та минута средно, колата е загряла доста добре (около 70 градуса).Поведение в града.3D Fiat Stlio 1.9 MultiJet е фабрично снабден с DUALDRIVE усилвател за волана, който специално за градски условия е още по-усилен . Втория усилвател се нарича CITY, а бутона му за включване се намира до скоростния лост. Удобството е огромно, особенно при паркиране. Колата е достатъчно умна, изклювайки CITY режима при достигане на 40 км/ч. Колкото по-висока е скоростта, толкова по-твърд става волана. Колата набира скорост много бързо, и определено излизайки на Цариградско шосе можете спокойно да се включите в най-лявата лента много бързо, изпреварвайки всякакви Голфо-ве, Пежа и други такива . На база изминатото разстояние до момента (450 км) колата ми дава 6,7 л/100 км.Поведение извън града.До този момент имам впечатления единствено от едно пътуване (234 км). Колата е изключително стабилна на пътя. Скороста не се усеща. Без абсолютно никакъв проблем поддържа 120 км/ч. С тази скорост ми даде разход 5.2 л/100 км. На няколко пъти ми се наложи да вдигам по-висока скорост (изпреварвания основно, и единия път да натрия носа на някакъв нещастник с голф, който ме изпревари отдясно). Колата набира изкючително бързо и стабилно, оставяйки впечатление за ускорение на МиГ 29. Смелостта ми стигна до 160 км/ч. Все пак е чисто нова и не исках да я зоря Чистачките мият изключително добре. Вероятно заради новите стъкла Двигателя не се чува в купето. Няма тракания, скърцания и всякакви други глупости, така характерни за Тъпо-то . Когато преминава през неравности не друса Забележки.За тази цена можеха да сложат серийно климатроник.
    Прикачени файлове
    Analog Man...

    #2
    Понеже софтуера на форума дава само до 3 снимки в тема, тук ще добавя още снимки.
    Прикачени файлове
    Analog Man...

    Коментар


      #3
      И още две - последно.Надявам се ревю-то да послужи добре на всички колебаещи се какво да си купят
      Прикачени файлове
      Analog Man...

      Коментар


        #4
        Искам и аз такъв дизел!Само за сведение Мерцедес С200 ЦДИ 116кс. при 120 средна скорост дава 4.8 а при 190 дава 6.8Малко по-малък е разхода ама за сметка на парите които даваш от начало!Е ама не е италианска красавица!ИСКАМ ТАЗИ КОЛА МОЖЕ ЛИ?
        A20DTH ЖТД ама не баш
        1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
        Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

        Коментар


          #5
          Колега, ти току-що предопредели покупката ми на кола.Само че аз ще си търся по-дългата база - с 5 врата а може даже и комби - като семеен човек.Само дето ще почакам 5-6 години
          Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
          Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
          ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

          Коментар


            #6
            Yavor написа:
            Колега, ти току-що предопредели покупката ми на кола.Само че аз ще си търся по-дългата база - с 5 врата а може даже и комби - като семеен човек.Само дето ще почакам 5-6 години
            И аз съм семеен, но на база това че още нямаме деца (дай боже скоро), и това че до 5-тата година на чавето не му трябва собствена врата(че даже и по нататък), решихме че 3-те врати ни пасват идеално на 30-те и няколко лазарника Само за сведение 5 вратото Стило е съвсем малко по дълго (10 см) и малко по-високо (5 см).
            Analog Man...

            Коментар


              #7
              страхотно...много добра статийка...за сега само добри отзиви от Стило :P Има още една темичка ако искаш пиши и там...Аз бих искал да те попитам..колко кончета е двигателя, също така допълнителните екстри към базовия вариант само ЦДто и климатика ли е в смисъл ти само тях ли си избрал или има и още неща :P ако има ще те помоля да ги споделиш, а и ако може цената и ако е на изплащане до колко очакваш да ти излезе :P :P миси предварително :D

              Alfa Romeo 155 1.8 8v MY Sport 95'
              Alfa Romeo 155 T.SPARK 2.0 8V 92' & Браво 1.6 98'
              Добло 02' 1.9 D- ех
              Добло 06' 1.3 Mjet -ех

              Коментар


                #8
                VFTI написа:
                страхотно...много добра статийка...за сега само добри отзиви от Стило :P Има още една темичка ако искаш пиши и там...Аз бих искал да те попитам..колко кончета е двигателя, също така допълнителните екстри към базовия вариант само ЦДто и климатика ли е в смисъл ти само тях ли си избрал или има и още неща :P ако има ще те помоля да ги споделиш, а и ако може цената и ако е на изплащане до колко очакваш да ти излезе :P :P миси предварително :D
                Колата е с двигател 1.9 MultiJет 115 к.с. Оборудването за тази кола е Динамик, което ще рече - ЦД, климатик, подлакътник, 2 еърбега допълнително.Към тази кола поръчах и боя металик, ляти джанти 16" и заден спойлер.Цената е стандартната, която си пише на сайта. Оскъпяването е с 6.5 % за 5 години. Най-подробна информация можеш да получиш в Ауто Италия.
                Analog Man...

                Коментар

                Working...
                X