Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Bosch Silver S5 цена?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Bosch Silver S5 цена?

    Колеги вече е време за нов акумулатор насочил съм се към Bosch Silver S5 54Ah. Моя е тотално сгънал, мерих клетките - 5 броя по 1.25, едната 1.20 и до там. Въпроса ми е къде мислите, че ще е по-евтин тоя акумулатор на Практикер или в Киров Бош? Питам защото колата повече от 2-3 пъти може и да не запали и няма как да обикалям
    Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

    #2
    Re: Bosch Silver S5 цена?

    spark написа:
    Колеги вече е време за нов акумулатор насочил съм се към Bosch Silver S5 54Ah. Моя е тотално сгънал, мерих клетките - 5 броя по 1.25, едната 1.20 и до там. Въпроса ми е къде мислите, че ще е по-евтин тоя акумулатор на Практикер или в Киров Бош? Питам защото колата повече от 2-3 пъти може и да не запали и няма как да обикалям
    Купих ГИГАВАТ по лиценз на БОШ,доволен съм ,а и е по евтин от БОШ
    Marea HLX 147ps

    Коментар


      #3
      To по тая логика да купи каквото намери, все някой ще е доволен. Ти от какво точно си доволен? Ако от това че преди 6 месеца си купил акумулатора и досега работи нормално, това не е сериозен аргумент. spark - ако не е тайна колко струва този акумулатор? Погледна ли какви са цените на акумулаторите, с които тези модели излизат от завода? 116 лева е 50-ампер-часовият exide excell, a 136 лева е 60 ач. Същият вносител продава 55ач "весна" за 107 лева, а подобна "Локса" е 113 лв. вносителя е www.didi94.com Паля жтд-то от година и половина с ексайд, като изключим това че имах проблеми с алтернатора, и зимата трябваше да го дозаредя, досега се държи нормално, а колегата Tornado пали ТД 100 от 2 години и нещо ако не се лъжа, пак с ексайд .

      Коментар


        #4
        ексайд са си отлична марка,но колегата си е избрал модел,затова няма нужда да му рекламираме други...конкретно отговор- Нямам добро мнение за практикер и точно обратното за Киров!!! Отивай при тях ако питаш мен...Практикер не знаят какво продават служителите им,камо ли да искаш помощ при покупката... при Киров ще ти кажат кой точно модел е за теб!!! Инъче има още едноп място от което купувахме за служебната кола и останах доволен както от обслужването така и купената стока (ексайд в интерес на истината) Магазина е един гараж на улица Възрожденска,отбивката от България преди пионерския дом(преди сладкарница неделя) Човека там се занимава специално с акумулатори,само и единствено с това!!!Такава точна информация за един акумулатор не съм видял досега!
        ex.Мареа ТД100

        Коментар


          #5
          Проблема е че заради изпарителя на метановата уредба мога да сложа най-много акумулатор с почти най-малкия размер, т.е. 207х175х190. При Exide най-мощния е 50Ah с 450 стартов ток Ca/Ca. В момента съм с Topla Ca/Ca 60Ah на 3.5 години. Колата се кара почти само градско, така че пак много е изкарал. Един приятел си купи преди няколко месеца такъв Бош само че 74Ан за около 180лв, така че този предполагам ще е около 150лв. Ca/Sb технология е пък и дават 3 години гаранция. Проблема не е в разлика 5-10лв в цената, но като ходихме с тоя приятел в различни магазини преди месеци имаше разлики в цените до 40лв на един и същ акумулатор.http://www.kirov.net/?cid=708&pid=2498
          Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

          Коментар


            #6
            155 кинта от Практикер, Бош Киров бяха решили да почиват по празниците. Заверка в АутоКом, момчетата бяха много любезни, 3г. гаранция и стария акумулатор за бекъп
            Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

            Коментар


              #7
              Това изглежда добър избор, въпреки че е необслужваем. Ще помисля още малко, защото искам да си е с видими капачки и да си го проверявам. Иначе гледам в магазин на монбат тука в града един 55 апмеров 480ЕУ май беше за 120 лева. Това дали ще изкара 3 години поне? Ама най-вероятно мисля да взема тоя бош дето предложи от аутоком.Bosch S5 Silver 54 Ah - 158лева. Bosch S4 Silver Asia 60 Ah L+ или от тия модели, че ги гледам ги има и без това Asia и L+ и са на цената на 54 апмеровия - 158 лева.Или един Монбат 60ah 118 лева.Иначе препоръка от кой сайт да ги закупя? Аутоком или акумулатори.бг?
              Fiat Bravo 1.8 16V 96'

              Коментар

              Working...
              X