Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с парното на Типо

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с парното на Типо

    Здравейте колеги.Преди няколко месеца дъщеря ми непропусна възможноста да уцели една много симпатична дупка на подбалканския път и оттогава парното спря да работи.Сменях термостат , кранче , обезвъздушаване , но резутат никакъв. Та въпроса ми еследният понеже входящият и изходящият маркуч са топли ,възможно лие да са паднали, някакви клапи вътре в самото парно и дане позволяват топлия въздух да премине към въздуховодите. Ще Ви бъда благодарен ако някой е имал такъв проблем даго сподели.
    FIAT UNO 1.1 -50к.с АГУ-LOVATO
    FIAT TIPO 1.4 -78к.с АГУ-LOVATO
    FIAT MAREA WEEKEND 1.6 16V-103к.с АГУ-LOVATO
    HONDA CR-V -147 к.с. ГИ- SIMGAS

    #2
    Като въртиш врътката топло студено има ли някакво съпротивление или се върти сравнително трудно? Махни кората (пластмасовия капак) под волана и после после и тази на парното. И после погледни като въртиш съответната врътка дали се мести едно жило и към него има една система която отваря и затваря кранчето, което е закрепено към радиатора!
    ||El Paso Performance|| Мойте обяви ||
    // Fiat Tipo 5-door 1.4 SOHC // Fiat Tipo 1.6 DOHC 3-door Trackday project // Lancia Dedra HF Turbo // Fiat Tempra SW 4x4 //

    Коментар


      #3
      Кранчето съм го оставил отворено и дори откачих жилото.Водата преминава през парното ,но на всякъде духа почтистудено.И двата маркуча са много-горещи Проблема стана при удара в дупката.Неме питай как се разхвърля всичко в най-големите студове.Затова търся помощдокато е топло,защото на зима почти сигуно Типото щего предадат на мен :D :D :D :D
      FIAT UNO 1.1 -50к.с АГУ-LOVATO
      FIAT TIPO 1.4 -78к.с АГУ-LOVATO
      FIAT MAREA WEEKEND 1.6 16V-103к.с АГУ-LOVATO
      HONDA CR-V -147 к.с. ГИ- SIMGAS

      Коментар


        #4
        Проблема е някъде в клапите или в откачени жила, за контролирането им! Или пък е счупена някоя щипка и се движат "насвободно"!Аз се опасявам, че клапата за "студено-топло" е застанала в положение "студено" и не се контролира от врътката!

        Коментар


          #5
          Щом си откачил жилото и си "отворил" кранчето, значи самото кранче се е развалило. Тоест ръчката отвън му се върти, обаче самото кранче вътре не! Байпасирай парното, т.е. сложи един маркуч от термостата към тръбата на водната помпа (да не забравиш да долееш антифриз, че изтича известно количестово) и после свали самото кранче и го подмени!! За съжаление не се продават оригинални на Valeo, и аз вече си иимам за 2ри път проблем с това кранче, защото BIRTH-а е доста зле, ама друг вариант няма... :/
          ||El Paso Performance|| Мойте обяви ||
          // Fiat Tipo 5-door 1.4 SOHC // Fiat Tipo 1.6 DOHC 3-door Trackday project // Lancia Dedra HF Turbo // Fiat Tempra SW 4x4 //

          Коментар

          Working...
          X