Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Пътен възел - Велико Търново

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Пътен възел - Велико Търново

    Здравейте!Последните ми наблюдения относно строящият се пътен възел в града на улица Магистрална показват, че е отворена много интересна част за преминаване по западното кръгово движение (от общо две, които са по план).Идвайки от Мола, или от западния възел можете да завъртите по кръга в обратна посока на движение, спрямо нормалната (подходът и изходът от кръга са двупосочни и доста тесни за такива цели), и да излезете на Габровски в посока автогарата и кръговото към улица 36-та.Забранено е, до колкото ми стана ясно, минаване през възела в посока изток-запад.От двете кръгови движения, през които ще се минава, западното от доста време е готово, както като път, така и като "съдържание" вътре в кръга.Забелязах, че и тротоарите около градинката са готови.По мои наблюдения се строи отсечката между двата кръга, а източният е в доста начална фаза.Ето и скорошна информация по въпроса:PS: забелязах една интересна схема-план на проекта с означения на предимствата, която бих се радвал да намеря в цифров вид.Най-важното, което ми стана ясно е, че в кръговете ще се влиза без предимство, както на 4-ти километър, но с лента по-тясно вътре.Ако някой случайно може да намери схемата, ще се радвам да я пусне тук.

    #2
    е сега вече си еба мамата...без светофар и само едната лента,нямам никакво намерение някмой да ме отнесе там,от тук нататък само по България
    ex.Мареа ТД100

    Коментар


      #3
      Очаквах да го изпипат и да го направят перфектно, а те ще си оставят рацете.Отсечката светофара на болницата посока ул.Краков ще бъде двупосочна. Затварят дясната лента по ул.Краков към светофара.Мястото вече има маркировка от 1-ви Май влиза в действие!

      Коментар


        #4
        coolboby написа:
        Очаквах да го изпипат и да го направят перфектно, а те ще си оставят рацете.Отсечката светофара на болницата посока ул.Краков ще бъде двупосочна. Затварят дясната лента по ул.Краков към светофара.Мястото вече има маркировка от 1-ви Май влиза в действие!
        аз очакваш да направят в началото детелина както на изхода за варна,да ама не ,оказа се,че ще осерат пейзажа с някакви кръгови. Ще си истинско приключение веротно да се включиш в 6 часа от второстепенния път на тия кръгови
        ex.Мареа ТД100

        Коментар


          #5
          Не, едва ли ще е 6 часа, мисля, че по схемата влизането от всички страни беше без предимство - от всички страни по равномерно един вид ще се влиза.Иначе за Краков още не мога да си го представя, утре на място ще проверя как е положеннието Тук по Черни връх е нещо подобно със стеснението, иначе.

          Коментар


            #6
            paralesa написа:
            е сега вече си еба мамата...без светофар и само едната лента,нямам никакво намерение някмой да ме отнесе там,от тук нататък само по България
            А това за България си го знаем от началото на ремонта, но не е работа да пренасочваме още трафик по нея чрез форума Има си официален обходен път

            Коментар


              #7
              не ти требе да минаваш утре от там,днес минах два пъти,първия още се правеше и беше кочина,разпилени мантинели,объркани шофьори и суетящи се работници,но инъче ако се абстрахираш всичко както досега...е да но на връщане вечерта вече бе направено и се връщах от магистрална към краков...е няма такъв калабалък!!! Първом няма НИКАКВИ ЗНАЦИ,дано сложат! Второ никой съответно не знае кой е с предимство(по пътя на логиката с предимство е пътя от магистрална към краков от там нататък правилото на дясно стоящия,но явно има хора мислещи другояче или са учили друг правилник...карам си смело,уж съм с предимство и един спира на 2 метра от мен,влязъл в кръстовището,а през това време друг ме изпреварва отдясно,как не се удариха,магия имаше някаква :D Абе общо взето според очакванията-ХАОС!!!
              ex.Мареа ТД100

              Коментар


                #8
                В Търново "шофьорите" масово не знаят правилата за движение в кръгово кръстовище. Има едно на Пишмана пред старческия дом, където всички влизат в кръговото, сякаш са с предимство. Карат по някакви неписани правила, че уж идват по главен път (няма знак) и не еб*ват знаците за кръгово. Освен някога там да е имало знаци за предимство и да карат всички по спомени
                Когда мне становится скучно, я отправляю сообщение на случайный номер: "Я спрятал тело... Что дальше?"

                Коментар


                  #9
                  simeon3000 написа:
                  В Търново "шофьорите" масово не знаят правилата за движение в кръгово кръстовище. Има едно на Пишмана пред старческия дом, където всички влизат в кръговото, сякаш са с предимство. Карат по някакви неписани правила, че уж идват по главен път (няма знак) и не еб*ват знаците за кръгово. Освен някога там да е имало знаци за предимство и да карат всички по спомени
                  Ако няма знак, се влиза с предимство, но се чака всеки следващ, който ще влиза през входовете, което съответства на правилото на дясностоящия. Има го в закона.Иначе новите два кръга на "нормални" кръгове, с даване на предимство при влизане.Дано го пуснат по-скоро този възел...

                  Коментар


                    #10
                    simeon3000 написа:
                    В Търново "шофьорите" масово не знаят правилата за движение в кръгово кръстовище. Има едно на Пишмана пред старческия дом, където всички влизат в кръговото, сякаш са с предимство. Карат по някакви неписани правила, че уж идват по главен път (няма знак) и не еб*ват знаците за кръгово. Освен някога там да е имало знаци за предимство и да карат всички по спомени
                    До скоро там знаци нямаше и не се водеше кръгово, просто е направено за обръщало на автобусите, сега вече заради натоварения трафик стана кръгово, но спор няма, че идиоти бол които си карат както си знаят. Логично няма смисъл да го има, защото през това кръгово от главния път се отклоняват автомобили към 3 блока, не е кой знае колко.
                    --Старата ръжда любов не хваща!--
                    156 sportwagon 1,9 jtd 115
                    ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

                    Коментар


                      #11
                      да повъзродя малко една позабравена тема,някой да има на идея тая шитня по строежа на възела кога ще приключи???Щото взе да ми писва за пишмана да минавам през зоната(дупки и селяни през сантиметър) или презкръстовището на оборище със софийския път,там пък шахтите високи една педя ,да не говорим за третия маршрут,през България и край метро,там откак минава софийския трафик пътя стана АДНяма ли най-сетне да приключи тая простотия,разкопаха всичко и дотам,май цялата лудост беше ,за да имат предтекст да си положат тръбите под пътя и после кво? Всичко разкопано,ситуация като след война,нямам думи,докога това? Някой има ли идея?
                      ex.Мареа ТД100

                      Коментар


                        #12
                        Наистина станаха големи задръствания, особено по улицата до детската градина в триъгълника, където минава София - Варна в момента.Абсурдно дълги са, защото завършват със стоп в източна посока.Иначе за пътния възел чух, че парите били насвършили и търсят още пари за завършването??!!Дано да не е вярно.

                        Коментар


                          #13
                          Аз когато трябва да мина от там, минавам улицата над Ем.Станев и по-лесно се включвам а и няма колони а и е не е на бабуни.

                          Коментар


                            #14
                            coolboby написа:
                            Аз когато трябва да мина от там, минавам улицата над Ем.Станев и по-лесно се включвам а и няма колони а и е не е на бабуни.
                            аз също къпя по Габровска(така се казва улицата),но не изтъпявам като има наспрели коли навсякъде казал съм на колегата като кара да минава по близо до така спрелиоте коли,имам си една дълга отверка под ръка и кося наред,да видиш после същите коли как ги гледам спрени на самия тротоар...ама не знаят,че там ходи жена ми с чифт ключове в ръка А инъче несериозно е това,че им свършили парите Е как почваш нещо,гласуваш му бюджет,които имаш под ръка и после изведнъж парите свършват,а резултата не е и наполовина,майната им ненаяла се,да им преседнат тия общински и европари
                            ex.Мареа ТД100

                            Коментар


                              #15
                              Чешмичката срещу Джеронимо струва реално 200 000лв. Дали са им 1 милион. остатъка сещай се къде е!Така ми каза един приятел, чиито баща е общ. съветник, колко е вярно не знам!

                              Коментар

                              Working...
                              X