Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Бързо загряване на бравото :?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Бързо загряване на бравото :?

    Здравейте колеги Бравото ми загрява изкл. бързо.... въпроса е , че перката на радиатора не се вкл при запален двигател или когато се вкл. то е много рядко .. когато я изгася нямаше проблем.. до днес.. Както си карах ~ 15-20 min градско .. бул. България - Люлин и при пристигането си виждам пара от капака :о .. отварям и антифриза ври... бях сиг. 2-3 чертички под червеното .. перката хич не се включи .след час/час и нещо поех да се прибирам .. 7-8км.. тамън като стигах вече почти бях на червено :о .. от какво може да се дължи.. отделно ми миришеше на газ под капака.. и се чуваше едно свистене се 1 от загрятия антифриз , но не идваше оттам, а от маркучите за газовата.. някаква идея нещо термостат обезвъздушаване някой датчик .. перката си върти , но се 1 прави контакт когато поиска :д ...

    #2
    Има и други иконки освен тази. А по темата - има един резистор за бавната степен долу вдясно на радиатора, провери, често създава проблеми - клемите му, кабелните обувки. Успех.

    Коментар


      #3
      Колата ти е изчислена да не влиза стрелката в червеното както и да я караш- кажи като прегрее какво става в разширителния съд- има ли балончета.
      Brava 1.2 16V 82 к.с. 2000г.

      Коментар


        #4
        докато намериш проблема като я караш пускай парното или климатика. така по бавно загрява

        Коментар


          #5
          КИМИ написа:
          Колата ти е изчислена да не влиза стрелката в червеното както и да я караш- кажи като прегрее какво става в разширителния съд- има ли балончета.
          има та.. кипи ... Оги.. утре сутрин , че вече е мн . тъмно ще видя да потърся нейде натам... Отделно сега като я припалих / беше загасена на газ / .. запали мн трудно и държеше изкл . ниски обороти... още малко и ще загасне.. ама пуста глава .. дадох газ.. Ще я карам и на диагностика.. имам чувството , че електрониката нещо не е в ред.

          Коментар


            #6
            Дано да не си я прегрял че кофти работа.Реленцето което включва перката се намира пред радиатора в една като кутийка - черна.Сменял съм го че ми е правило проблеми а и един път вече му бяха нагоряли крачетата - провери го.Всяко подминаване на стрелката на средата не е добре т.е. в топлото време най много е стигала на 2 чертички над средата но това което описваш си е сериозно загряване което не се е получавало при мен.Мислил съм си да си изведа в купето ключ за пускане на перката ръчно , както ми е на служебната кола , но не го направих а май е щяло да спаси положението в задръстването.Стискам палци да няма повреда че мотора е чисто нов!

            Коментар


              #7
              npace написа:
              Дано да не си я прегрял че кофти работа.Реленцето което включва перката се намира пред радиатора в една като кутийка - черна.Сменял съм го че ми е правило проблеми а и един път вече му бяха нагоряли крачетата - провери го.Всяко подминаване на стрелката на средата не е добре т.е. в топлото време най много е стигала на 2 чертички над средата но това което описваш си е сериозно загряване което не се е получавало при мен.Мислил съм си да си изведа в купето ключ за пускане на перката ръчно , както ми е на служебната кола , но не го направих а май е щяло да спаси положението в задръстването.Стискам палци да няма повреда че мотора е чисто нов!
              утре сутрин на чичо доктор , но перката хич не вкл.. дано е релето , че от тая работа нямам време да мръдна и да се оправя .

              Коментар


                #8
                Термостата беше.. и в момента е пробит сми.. отворен и всичко е ок.. 1-2 черти под средата ... но наесен живи и здрави ще тр. да си купувам нов .. 90лв

                Коментар


                  #9
                  колега намери 90 лв щом казваш,че е толкова и го купи,не си играй и не прави глупости!
                  ex.Мареа ТД100

                  Коментар


                    #10
                    Искаш да кажеш, че не е отварял ли? Кофти сценарии действително. То така излиза, че перката взема температурата от големия кръг, щом не ти се е включвала.
                    The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
                    Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
                    Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

                    Коментар


                      #11
                      silversony написа:
                      Термостата беше.. и в момента е пробит сми.. отворен и всичко е ок.. 1-2 черти под средата ... но наесен живи и здрави ще тр. да си купувам нов .. 90лв
                      Мамичката му мръсна дадох 82 кинта за него.Казаха ми че е BEHR и наистина беше такъв но явно е оказал дефект.Кажи поне има ли лоши последствия от загряването?Погледни и релето че ми е правило мизерии след като заредих климатика и започнах да го използвам миналото лято.Провери го наистина тва реле че не е кой знае колко пари а е много важна част за този двигател.Кутийката в която седи тва реле е закачена на радиатора.Всяко качване на стрелката за температурата на втората чертичка над средата при Фиат си е знак че има нещо.

                      Коментар


                        #12
                        paralesa написа:
                        колега намери 90 лв щом казваш,че е толкова и го купи,не си играй и не прави глупости!
                        Без термостат (т.е. отворен) седи на 2 чертички под средата а извън града на 1 или 2 над студеното.Като взех бравото термостата му беше избягал.Лятото не е проблем да кара с отворен термостат!

                        Коментар


                          #13
                          И в крайна сметка, имали някакви последствия от загряването на мотора?Някакви проблеми?Защото, това където е влезнало в червеното е много лошо!

                          Коментар


                            #14
                            PB 5976 BC написа:
                            И в крайна сметка, имали някакви последствия от загряването на мотора?Някакви проблеми?Защото, това където е влезнало в червеното е много лошо!
                            за момента никакви .

                            Коментар


                              #15
                              silversony написа:
                              PB 5976 BC написа:
                              И в крайна сметка, имали някакви последствия от загряването на мотора?Някакви проблеми?Защото, това където е влезнало в червеното е много лошо!
                              за момента никакви .
                              Радваме се А какъв е тоя разход 17/100 дето си го писал?На мен градско над 14 не ми е правила , кво правиш ти бре човек само в червеното ли я караш?

                              Коментар

                              Working...
                              X