Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Колко бензим имам?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Колко бензим имам?

    Аз си карам на Газ.Държа си половин резервоар пълен (по принцип).Като пътувах за нова година реших да покарам малко на бензин и си налях като за 20лвТа резервоара трябваше да е към 3/4 пълен!!В първия момент ми показа чи имам 1 чертичка (аз съм с дигитално тъбло-първите 2 чертички са разделени на още 2 малки-ако сте виждали знаете за какво става на въпрос)И постепенно се дигна до толкова -3/4 колкото трябваше да имам!!!Е да ама като си изхабих пак до половината-една чертичка под половината, започнаха странните работи!!!Та вече ми играе много показанието-понякога си е на половината понякога на 1/4 а понякога дори изчезва и все едно и грам бензин нямам!!! и дори светка лампичката на бензина-много ме дразни!!!Е най-вероятно е от подплавъка който си изменя съпротивлението в резервоара!Искам да знам дали това може да се оправи-някой разглабял ли го е, или трябва нов директно?И много ли е трудоемко като време и усилия?Имам литература ама търся личен опит с това!
    A20DTH ЖТД ама не баш
    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

    #2
    И аз се интересувах за същото - говорих с няколко "майстори", всички бяха единодушни, че при всички Типо/Темпра е така и няма оправия - при мен, като изгасне и последната /малка/ чертичка, имам около 10 литра бензин.... Съответно, като започне да мига предупреждението за резервата, знам, че ми остават около 200 км автономия .Разбира се, ако успееш да му намериш някакъв ’чалъм’, много ще се радвам да го споделиш...
    Alles in Ordnung

    Коментар


      #3
      Re: Бензиномер

      Mitko написа:
      Zaphod написа:
      И аз се интересувах за същото - говорих с няколко "майстори", всички бяха единодушни, че при всички Типо/Темпра е така и няма оправия - при мен, като изгасне и последната /малка/ чертичка, имам около 10 литра бензин.... Съответно, като започне да мига предупреждението за резервата, знам, че ми остават около 200 км автономия .Разбира се, ако успееш да му намериш някакъв ’чалъм’, много ще се радвам да го споделиш...
      Поплавъка се вади лесно. Руснака казва, че с почистване и контактен спрей се оправя ама при мен не стана. Варианта е цар Симеон и готова 20-чка в джобето.
      И при мен е така - нали правих опт с бензин и га скоро. При празен резервоар, сипвам 12 литра - и ми свети половин-една чертичка... Баси резервата... :D

      Коментар


        #4
        Аз не казвам че не ми показваШЕ вярно просто явно от стоенето 1 година на половин резервоар постоянно нещо се е износило точно на определено мястоИначе да ви кажа на мен ми показваше с 0.5л точностЕдна чертичка ми се равнява на 4.5л и никога не ме е лъгало (до сега)Дори последните 2 малки ми показваха по 2 литра!Ама май ще попитам колко струва ново че на старо не се знае дали не е същото
        A20DTH ЖТД ама не баш
        1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
        Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

        Коментар


          #5
          Аз доколкот ознам просто поплавъка е направен тъпо. Май Митко сподели веднъж.Моето табло не е дигитално, но опитно съм установил че резервоара събира 48 литра, а всяка чертичка ми е 4 литра. Това обаче го показа вярно докато не преминеш границата от 2ра черта надолу. Тогава на всеки завой и рязко спиране показва най различни неща.Аз вече му свикнах, като започне да присветва лампата имам поне за още 100 км градско - пробвал съм.
          Tipo, 1,8 DOHC, 105 hp

          Коментар


            #6
            Re: Бензиномер

            Mitko написа:
            Zaphod написа:
            И аз се интересувах за същото - говорих с няколко "майстори", всички бяха единодушни, че при всички Типо/Темпра е така и няма оправия - при мен, като изгасне и последната /малка/ чертичка, имам около 10 литра бензин.... Съответно, като започне да мига предупреждението за резервата, знам, че ми остават около 200 км автономия .Разбира се, ако успееш да му намериш някакъв ’чалъм’, много ще се радвам да го споделиш...
            Поплавъка се вади лесно. Руснака казва, че с почистване и контактен спрей се оправя ама при мен не стана. Варианта е цар Симеон и готова 20-чка в джобето.
            Какво точно трябва да искам там, че не разбрах? 20-тачката е готова, както и бирата за теб, ако има шанс това да се оправи?
            Alles in Ordnung

            Коментар


              #7
              и при мен на темпрата е същото, особено силно изразено е зимата и при каране по павета, дупки и завои. твърдя го от 4-годишен опит. забелязал съм го и при други марки и модели същия проблем, когато резервоара се поизпразни на 1/2. така че, по-добре не пипайте.
              TEMPRA 2.0 i.e. SW Suite 159A6046

              Коментар


                #8
                И при Ланчия е така

                Коментар


                  #9
                  При мен положението е същото.По едно време карах с малко бензин/10-12 л./ и резервата постоянно светеше.Скоро сипах около 25 л. и всичко си дойде на местото-повече от половин резервоар.Покарах малко така и в един момент пак старото положение-резервата свети и 0 бензин.Само един път при палене видях реалното,но за малко.От това си правя извод,че не сондата създава проблем,а по-скоро връзката с таблото или вътрешните връзки в самото табло.Иначе свалянето на сондата си е главоболие,защото трябва да се вади помпата-говоря за Фиат Темпра 1.8 и.е.Та ако някой е отстранявал такава повреда/връзка между табло и сонда/,моля да сподели опита си!
                  Fiat Tempra 1.8 i.e. DOHC SW

                  Коментар


                    #10
                    ЗА КОЛКО БЕЗИН ИМАМ

                    А КОГАТО ВЪОБЩЕ НЕ РАБОТИ И НЕ МОГА ДА РАЗБЕРА КОЛКО БЕНЗИН ИМАМ ?ДАИТЕ ИДЕЯ КАК СЕ РЕМОНТИРА ИМАМ ТИПО 92 I.E.
                    FIAT TIPO 1.6 I.E. SX

                    Коментар


                      #11
                      Споко момчета, аз съм го РАЗГЛОБЯВАЛ.Ще започна с това че оправия НЯМА!!!Иначе се сваля капака над поплавъка и бензиновата помпа и се вижда тялото на поплавъка завито на кожуха на резервоара. Сваля се с развиване на четвърт оборот но много трудно, а още по-трудно се монтира пак защото лежи на една много дебела гума и иска много натиск, а проблема е че при този натиск пластмасата се чупи и бай-бай бензиномер. Вътре е едно най-просто реостатче което се почиства и му се натягат пластинките и готово....Обаче...НИКАКЪВ ЕФЕКТ. Е временно сякаш е малко по-добре но като имаш 10 литра в резервоара лампата си свети на поразия - просто така е конструиран бензиномера и това е.Иначе в момента на мен (и аз съм на газ и поддържам 10-15литра в резервоара) на ежедневното си положение на моменти дори ми умира стрелката сякаш съм загасил двигателя (хм, просто губи съсвсем контакт).А като сложа повечко бензин доста дълго време се мисли и чак след няколко завоя показва за какво говорим.Моето лично мнение: ПО-ДОБРЕ НЕ СЕ ЗАХВАЩАЙТЕ С ТОВА освен ако не ви гони любопитство - просто няма никакъв краен резултат.
                      Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
                      Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
                      ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

                      Коментар


                        #12

                        Коментар


                          #13
                          Благодаря ти многооооо Най-накрая конкретен отговор какъвто искахИ аз предполагам че няма оправия-я е запечатано или пък както казваш ти-яно ново му е майкатаВече се поинтересувах точната цена е 64лвНезнам дали си заслужава ама ще се види -ако почне съвсем да ме дразни това ще го сменя-ама това към края на годината-по ясни причини Благодаря ти още веднъж
                          A20DTH ЖТД ама не баш
                          1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                          Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                          Коментар


                            #14
                            Както hfhpe беше казал няма нещо по неточно от бензиномера на типотата и това главно идва от факта че формата му е прекалено усложнена за да мине задния мост над него... повярвайте докато сменях моста си правих експерименти с него резервоар на земята и само пълня с бензин и пробвам(е бензина беше само ограничено количество само 20 литра) първата половина е най неточна, като започнем че отчитането става почти на стъпки в зависимоста кое разширение или стеснение в момента стига и до факта че при едно малко ратрисане поне при мене цяла стрелка играе "като колелото на късмета" слиза до макс и се качва на майнуто си... не се пробвайте да го оправяте освен ако не започне да седи на нулата а бензин в колата сте нялали пре достатъчно, това ства ако карата много често в един интервал гориво(че то май всички карем в тесен интервал около 1/4, освен ако не тръгваш на дълъг път) и на това място може или да запече поплавъка с реостата или да се износят пластините в този интервал

                            Коментар


                              #15
                              Напротив-Моети типо е с дигитално тъбло с 12 чертичкиВсяка от чертичките преди да си сложа газ(ако имах достатъчно пари никога няма да карам на газ) отговаряше на 4.5 литра!!!Можеш ли на някоя кола да кажеш до горе-и да кежеш приблизително колко ще побере +-1 литър-аз бях така е да ама вече неА това че е сложен-сложен е- ама за това си има инженери-при различно ниво на подплавъка различно съпротивление-ама то не расте пропорционално!!!Според коефициент на запълваето се мени и съпротивлението!!!Та си има за всичко причина така че май- ще сложа нов ноември-декемвриДо тогава си пожелавам успех
                              A20DTH ЖТД ама не баш
                              1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                              Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                              Коментар

                              Working...
                              X