Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Перката на радиатора ....

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Перката на радиатора ....

    Колеги, можели да се направи перката на Браво 1.6 97 година да не се пуска, като се загаси двигатела.Имали някакъв начин, защото много дразни пък и акомулатора си отива много бързо.Моля помогнете!Ще съм Ви много благодарен!

    #2
    За да работи перката колега, значи колата е достигнала определена по-викочка температура. Като нама обдухване като спреш колата и ти като спреш перката и какво става?

    Коментар


      #3
      При мен като загася двигателя и перката спира- като дам контакт пак започва да се върти.
      SEAT Leon Cupra 300
      Triumph Street Triple 765 R

      Коментар


        #4
        VooDoo написа:
        При мен като загася двигателя и перката спира- като дам контакт пак започва да се върти.
        Не трябва да е така колега.

        Коментар


          #5
          naskobg написа:
          VooDoo написа:
          При мен като загася двигателя и перката спира- като дам контакт пак започва да се върти.
          Не трябва да е така колега.
          Може си прав- не знам. При много коли даже има предупреждение изписано в моторния отсек, че е възможно внезапно включване на перката на радиатора дори когато двигателя е загасен. Но пък нямам проблем с охлаждането и двете степени си работят.
          SEAT Leon Cupra 300
          Triumph Street Triple 765 R

          Коментар


            #6
            фиат мареа 1.6 и при мен като загася двигателя перката спира като дам на контакт или запаля пак започва да работи ако е нужно.Та тука е и въпроса кой вариант всъщност е правилния?
            Marea Wekeend 1999 1.6 16V

            Коментар


              #7
              naskobg написа:
              VooDoo написа:
              При мен като загася двигателя и перката спира- като дам контакт пак започва да се върти.
              Не трябва да е така колега.
              Така е на по-старите охлаждания - перките са захранени от акумулатора, а масата им - от датчика на радиатора. Той не се влияе дали колата работи , или не. Когато водата е гореща, датчика превключва, перката се върти. На по новите, каквито са например 1.9 ЖТД - захранването на перките е през релета, а на релетата - идва от контактния ключ, а масата им - от ЕКУ. Така че когато изгасиш контктния ключ, релетата ввече не са захранени, и перките спират. Има Брава/о 1.6 изпълнено и по двата начина. PB 5976 BC - Не е възможно акумулаторът да ти пада от това, все пак перката се върти съвсем малко. Измий хубаво радиатора, провеи за обезвъздушаване, и все пак ако искаш - за един жичкаджия няма да е трудно да прекара управлението на перките през контактния ключ, и като изгасиш - да спират.

              Коментар


                #8
                Няма правилно и неправилно - и двата варианта ги има заводски на нашите коли. Според мен на спрения двигател му е все тая дали върти перка или не.
                Когда мне становится скучно, я отправляю сообщение на случайный номер: "Я спрятал тело... Что дальше?"

                Коментар


                  #9
                  Перката ми вкючва точно малко над средата на уреда и ми сваля 3 черти надоло.Защото аз като я вземах отиваше горе в небесите чак до 3-та черта на уреда и ме беше шубе, то верно италианките работят на по-високи температури, ама чак толкова не бива и затова смених датчика който е на радиатора за градусите 1-ва степен и 2-ра степен с по ниска температура.Ама аз като се замисля то ма нем никога не съм виждал перката да се върти по-слабо на първа степен или по-силно на 2-ра, или върти яко или изобщо не се включва.Незнам ко да праа ... бахму мамата

                  Коментар


                    #10
                    PB 5976 BC написа:
                    Перката ми вкючва точно малко над средата на уреда и ми сваля 3 черти надоло.Защото аз като я вземах отиваше горе в небесите чак до 3-та черта на уреда и ме беше шубе, то верно италианките работят на по-високи температури, ама чак толкова не бива и затова смених датчика който е на радиатора за градусите 1-ва степен и 2-ра степен с по ниска температура.Ама аз като се замисля то ма нем никога не съм виждал перката да се върти по-слабо на първа степен или по-силно на 2-ра, или върти яко или изобщо не се включва.Незнам ко да праа ... бахму мамата
                    Като за начало - да възстановиш датчика и да е с такива стойности, които отговарят на предписаните. Едновременно с това да възстановиш бавната скорост на перката, ако има. Ако не си с климатик, може и да няма бавна скорост. За бавната скорост - потърси теми в които се коментира охлаждането на 1.6, резистор за бавна степен, и ще видиш кой е най-честият проблем, а отстраняването му е "бързо, лесно и евтино" както каза един колега наскоро.

                    Коментар


                      #11
                      А можеш ли да ми кажеш какво е релето къв тип , колко ампера е бушона и схема за да го направя ....За което много ще съм благодарен на всички!

                      Коментар


                        #12
                        Не съм сигурен за мощността на перката, но ако вземеш реле за 60 ампера (мисля е е достатъчно, и се намират почти навсякъде). За схема - мога да ти драсна принципна, но ако имах възможност да видя колата ти и да се "ориентирам в ситуацията", щеше да е най-добре.Схемата представлява следното нещо: релето се казва "реле с нормално отворен контакт", има крачета, номерирани както следва : 30, 87; 85, 86. 85 и 86 е управлението на бобината. свързваш 85 към маса, а 86 свързваш към който и да е кабел, на който имаш +12 при контакт (по номерация се води "15" ) на 30 и 87 трябва да свържеш главния захранващ кабел на перката, преди да влезе в нея. Намираш го, режеш го, ако трябва удължаваш, и единия край - на номер 30, другия - на номер 87.Задължително е връзките да са здрави, стабилни, и да има хубава контактна площ, защото токът не е малък! Преди кабела да влезе в релето, задължително се монтира предпазител който е малко по-мощен, или = на оригиналния предпазител на колата, но в никакъв случай да не е по-мощен от самото реле. Ако има неясно питай, надявам се и колегите да се включат с някой съвет. Утре ако не забравя ще ти го начертая това което написах сега, но на схмеа.

                        Коментар


                          #13
                          До една степен разбрах, за което много благодаря.Но ако ти се занимава ще е хубаво да пуснеш една схема, ще е още по-хубаво.Отново много ти благодаря.

                          Коментар


                            #14
                            Ето ти схема към описанието на Оги,малко нескопосано се получи,но мисля,че се разбира
                            Прикачени файлове
                            Fiat Punto 1.1 6Speed

                            Коментар


                              #15
                              Re: Перката на радиатора ....

                              PB 5976 BC написа:
                              Колеги, можели да се направи перката на Браво 1.6 97 година да не се пуска, като се загаси двигатела.Имали някакъв начин, защото много дразни пък и акомулатора си отива много бързо.Моля помогнете!Ще съм Ви много благодарен!
                              Доди и изгасен двигателя все пак се обдухва. А за акумолатора не си прав, при мен перката работи доста след като е изгасена колата (особенно лятото в града), а акумолатора вече пета година си работи без проблем
                              FIAT Marea ex
                              FIAT Cinquecento 0.9i.e.S ex
                              Alfa Romeo 147 1.9 JTDm

                              Коментар

                              Working...
                              X