Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Водна помпа - проблем?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Водна помпа - проблем?

    Здравейте колеги,моля за съвет по следния въпрос - направи ми впечатление следния факт: отвъртам капачката на разширителния съд (там дето се сипва антифриза) и гледам, че антифриза не циркулира изобщо, а двигателя работи и температурата е достигнала оптимума - 90 градуса. Стрелката на температурата достига средата (90 градуса) и не мърда и с милиметър нагоре или надолу, т.е. проблем с охлаждането няма. Перката на радиатора обаче се включва много често. Не трябва ли при работещ двигател антифриза да циркулира постоянно? Пипнах и маркуча дето влиза откъм горната страна на разширителния съд и ми се стори доста студен... Възможно ли е да има някакъв проблем с водната помпа? Колата е Брава 1,2.
    Brava 1.2, 16V, 2000
    Ex: Golf 2, 1.3

    #2
    Не го мисли толкова! Щом колата не преграва значи водната помпа работи добре!
    Frontera Sport, X20SE март 1998

    Коментар


      #3
      Според мен системата си работи екстра!!! И при мен н се вижда движение във разширителния съд
      Fiat Bravo 1.2 16v
      http://www.spritmonitor.de/en/detail/298072.html

      Коментар


        #4
        bochi написа:
        Според мен системата си работи екстра!!! И при мен н се вижда движение във разширителния съд
        Аз пък съм си вързал редуктора на газовия инжекцион там и ако няма циркулация ще ям дръвчето. Отоплява се от този кръг :D Не съм го направил от мързел да хвана отопление от кръг с по-голяма циркулация , така прецених че това му стига и досега нямам проблем няма и да имам
        Фиат Мареа Уикенд 1.6 16В спортни валове , оригинален италиански софтуер,всмукателни колектори ф52, дросел ф68, генерация ф60,инжектори незнайни. Резултат - 16.670 сек 400м.

        Коментар


          #5
          Vladim написа:
          Не го мисли толкова! Щом колата не преграва значи водната помпа работи добре!
          Охлаждането е перфектно, защото стрелката не помръдва от средата, там дето са 90 градуса. Просто ми стана чудно защо няма циркулация на вода (антифриз), поне видимо де... и дали охлаждането при мен не се дължи на перката, която забелязвам често се включва?Вижте и вие вашите коли - забелязвате ли циркулацията в казанчето ви?
          Brava 1.2, 16V, 2000
          Ex: Golf 2, 1.3

          Коментар


            #6
            циркулацията в казанчето е минималнаособено при празен годдай малко газ, ще видиш че има леко раздвижване
            2015 Renault Megane Expression GT
            2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
            Всичко за FIAT Bravo 2007

            Коментар


              #7
              Я, форсирай до 3-4000 оборота докато гледаш.
              Когда мне становится скучно, я отправляю сообщение на случайный номер: "Я спрятал тело... Что дальше?"

              Коментар


                #8
                Ако е заминала водната помпа- ще прегрее на 2- рия километър, щом не прегрява- не се занимавай с нея.Ако перката се включва по- рано и по- често- тогава смени датчика за включване на перката,като имаш в предвид, че ако е включен компресора на климатика- тя се включва по- често. :D
                Brava 1.2 16V 82 к.с. 2000г.

                Коментар


                  #9
                  Прави сте колеги, като задържах газта над 2000 оборота и се вижда ясно как водата си циркулира в разширителния съд, идвайки от маркуча дето влиза от горната страна. При ниските обороти това изобщо не се забелязва.Благодаря на всички за компетентните мнения и умната по пътищата
                  Brava 1.2, 16V, 2000
                  Ex: Golf 2, 1.3

                  Коментар

                  Working...
                  X