Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

имам 1 въпрос свързан с антифиза и налягането му :)

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    имам 1 въпрос свързан с антифиза и налягането му :)

    имам някъф проблем значи като покарам малко повечко с моито пунто и стрелката за антифиза или там квото е :D отива почти до червеното а преди това съм сипвам антифриз полвин шишле от кво го праи тоя номер някои има ли си на идея ?
    Fiat Punto 1.2 75hp 95.

    #2
    аз така и не разбрах точно въпроса ти антифриза ли ти се губи,че доливаш? доколкото разбирам прегрява колата,може да е както нещо малко-например не си обезвъздушил системата или не ти работи термостата,така може да е и нещо много по-сериозно,като да речем не ти работи водната помпа..."надува" ли ти течността в разширителния съд? Ако не знаеш какво правиш,я закар възможно най-безопасно в сервиз,защото това е сериозен проблем,който може да ти скапе двигателя за отрицателно време!
    ex.Мареа ТД100

    Коментар


      #3
      ем това смятам да направя начи въпроса ми колега не е много ясен защото сипвам антифриз и като покарам 4ас и полвина два и стрелката почва да отива близо до червена лампа а опитах да отворя и антифриза почва да излзиа (нали аз леко развъртам да не избие.. ) и си излиза малко по малко и това ме навежда на мисулта ,че не храрчи антифирз ами загрява баща ми вика ,че може да е от радиатора ама и тои е специялист колкото съм и аз и за това исках от тук компентно менение
      Fiat Punto 1.2 75hp 95.

      Коментар


        #4
        Никога не си и помисляй да развърташ капачката на казанчето за антифриз, когато колата е прегряла! Нека наистина се заеме някой, който разбира от тези работи.
        FIAT Idea 1.9 Multijet 2004 г.
        FIAT Tipo 1.4i.e. 1995 г. - предишен. Служи вярно над 9 години!

        Коментар


          #5
          nikoga написа:
          ем това смятам да направя начи въпроса ми колега не е много ясен защото сипвам антифриз и като покарам 4ас и полвина два и стрелката почва да отива близо до червена лампа а опитах да отворя и антифриза почва да излзиа (нали аз леко развъртам да не избие.. ) и си излиза малко по малко и това ме навежда на мисулта ,че не храрчи антифирз ами загрява баща ми вика ,че може да е от радиатора ама и тои е специялист колкото съм и аз и за това исках от тук компентно менение
          слагано ли е нещо което да спира течове на антифриз от радиатора??? ако са слагани прахчета,течности или каквито още неща се ползват(за боза също съм съм чувал,че се налива) радиатора ти 1000 процента е за смяна ако не си сменял антифризи откак си я купил,разбери преди слагани ли са подобни "чудесии за пушващи дупки",защото може и отпреди теб да е пробема,а досега да не се е появявал!
          ex.Мареа ТД100

          Коментар

          Working...
          X