Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Спирачен маркуч за Брава

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Спирачен маркуч за Брава

    Днес видях, че ми се е пукнал предния ляв спирачен маркуч.И ме интересува горе-долу каква им е цената, както и лесна ли е смяната или да ходя в сервиз?Има ли нещо специално, освен че трябва после да се обезвъздуши системата?Както и вярно ли е, че течността не трябва да се ползва втори път - т.е. след обезвъздушаването не може пак да се долее в казанчето?Четох ча за Темпра са около 10-на лева, сигурно и за Брава ще са толкова.Мерси!
    2015 Renault Megane Expression GT
    2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
    Всичко за FIAT Bravo 2007

    #2
    няма нищо сложно в смяната стига да не се закучи гайката към трръбичката но ако имаш хубав инструмент няма проблем наистина не е добре да се ползва старата течност но ако я прецедиш хубаво да няма боклуци не е чак толкова фатално все пак тази течност която е в системата ти е същата
    TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
    UNO 1.0 FIRE

    Коментар


      #3
      Скоро и аз имах проблем с маркучетата, че в някои сервизи "майсторите" изкараха че не работи сервото. Просто запушен маркуч.Цена на маркуча - 9лв. в Бургас - Александър Кар. Спирачната течност е евтина, задължително си купи поне DOT-4. Аз си взех 250мл на BOSCH за цена 4.50лв. Оригиналната спирачна течност поне на моя модел е Tutela.
      Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

      Коментар


        #4
        spark написа:
        Скоро и аз имах проблем с маркучетата, че в някои сервизи "майсторите" изкараха че не работи сервото. Просто запушен маркуч.Цена на маркуча - 9лв. в Бургас - Александър Кар. Спирачната течност е евтина, задължително си купи поне DOT-4. Аз си взех 250мл на BOSCH за цена 4.50лв. Оригиналната спирачна течност поне на моя модел е Tutela.
        то може само с DOT 4аз имам Tutela TOP 4, защото доливах един пъттия дни ще трябва да ги сменям
        2015 Renault Megane Expression GT
        2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
        Всичко за FIAT Bravo 2007

        Коментар

        Working...
        X