Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Гадна миризма в купето

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Гадна миризма в купето

    Колеги дайте ми съвет как да си дезинфекцирам тръбите на парнотоКато го пусна и отначало издухва много гадна миризма на мухъл и след това не мирише.Вече ми писна да сменям филтри. Купих си един спрей за дезинфекция на климатици само искам да разбера как точно да извърша процедурата.Ако пусна парното и отида да напръскам от външна страна където е филтъра на купето само,че да го махна докато пръскам няма ли да стане?Ще се разнесе ли така препарата по тръбите навсякъде?Ако някой има други идеи да се изкаже! Очаквам вашите съвети.[/b]
    FIAT BRAVA 1.6 16v

    #2
    Пробвай на този линк: http://www.google.com/cse?cx=0085674...EC%F3%F5%FA%EB

    Коментар


      #3
      Какъв вид ти е спрея, ако има шлаухка да се бръкне надълбоко става идеално, просто пъхаш в един от вентилационните отвори и пръскаш.
      --Старата ръжда любов не хваща!--
      156 sportwagon 1,9 jtd 115
      ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

      Коментар


        #4
        Спрея е японски(не китайски)Струва 14лв. и по принцип е за домашни климатици на които се пръска питата на вътрешното тяло (а на колата се пръска радиаторчето на парното) и убива всички налепи,бактерии,образува защитен слой,предотвратява следваща поява на такива,като оставя след себе си приятен аромат на Лавандула,океан или зелен бор.Мога ли да стигна лесно до радиаторчето на парното по някакъв начин?А тази идея дето ми се върти в главата да си махна филтъра на климатика,да пусна парното да смуче въздух от вън и да пръскам със флакона ще се разнесе ли добре препарата из тръбите навсякъде?
        FIAT BRAVA 1.6 16v

        Коментар


          #5
          Я да дресна малко по темата,че не е писано скоро и да питам нещо.Забелязах,че тази гадна миризма се появявя само,когато съм пуснал да духа топло.Независимо дали с пуснат климатик или с пуснато парно и изключен климатик.С няколко думи: Замирисва отвратително за няколко секунди (които са достатъчни да повърна) само,когато съм пуснал да духа топло.Как да го оправя?
          FIAT BRAVA 1.6 16v

          Коментар


            #6
            Подозирам,че това се дължи на незначителен теч от о пръстените между тръбите и радиатора на парното.Провери там.И при мен меришеше много смених гумичките ,миризмата намаля.После смених и радиаторчето,защото и от него сълзеше.А миризмата е на гадния италиянски антифриз с който дойде колата и в сервиза го замериха и казаха перфектен е него сменяй.Неми е първа кола, но по гадно меришещ антифриз несъм помирисвал.
            FIAT Brava 1.6 16v 1996г.
            FIAT Doblo 1.2 8v 2001г.

            Коментар


              #7
              Колега как да се оттървеш от миризмата ли? ......И при мен го имаше този проблем със застоелият и неприятен мирис от климатика. След като си смених поленовият филтър- (филтъра на климатика) и после си купих от тези ароматизираните капсули дето се слагат в контейнера на прахосмукачките,сега го няма вече този неприятен мирис и в колата ухае фрешш... П.П. Тези ароматизирани капсули можеш да намериш във всеки магазин за домашни потреби или кадето продават почистващи препарати за дома.А иначе се слага по една или две капсули,колкото ти си решиш директно в самият филтър.
              Уважавам тези,които ме уважават!
              Clube do Marea!

              Коментар


                #8
                V.Vencislavov написа:
                Колега как да се оттървеш от миризмата ли? ......И при мен го имаше този проблем със застоелият и неприятен мирис от климатика. След като си смених поленовият филтър- (филтъра на климатика) и после си купих от тези ароматизираните капсули дето се слагат в контейнера на прахосмукачките,сега го няма вече този неприятен мирис и в колата ухае фрешш... П.П. Тези ароматизирани капсули можеш да намериш във всеки магазин за домашни потреби или кадето продават почистващи препарати за дома.А иначе се слага по една или две капсули,колкото ти си решиш директно в самият филтър.
                Аз също бях така и се съгласявам с колегата защото това е решението!
                FIAT Punto 1.6 GOLF`S KILLER
                FIAT Bravo 1.6 16v моят домашен любимец
                LANCIA Ypsilon Elefantino blu
                http://fiat-bravo.oneinform.com/teh.html
                http://automedia.investor.bg/catalog.../cartech_4479/

                Коментар


                  #9
                  Да се справите със следствието от проблема, не е решение Решението е да отстраните причините за проблема.

                  Коментар


                    #10
                    ogi28b написа:
                    Да се справите със следствието от проблема, не е решение Решението е да отстраните причините за проблема.
                    Ами то е ясно че първо трябва да се отстрани причината допринасяща за този проблем и после да се заемеш с последствията.Колега чети по подробно,моля . Bлагата в поленовият филтър и натрупването на прах в тръбите на климатичната инсталация допринасят най- вече за този проблем.
                    Уважавам тези,които ме уважават!
                    Clube do Marea!

                    Коментар


                      #11
                      Като говориме за поленов филтър искам да попитам на Бравото има ли си капак под тази пластмасовата лайсна която го покрива (отдолу е само с 4 щипки) или си влиза директно прахта...
                      FIAT Punto 1.6 GOLF`S KILLER
                      FIAT Bravo 1.6 16v моят домашен любимец
                      LANCIA Ypsilon Elefantino blu
                      http://fiat-bravo.oneinform.com/teh.html
                      http://automedia.investor.bg/catalog.../cartech_4479/

                      Коментар


                        #12
                        Под този пластмасовия капак на поленовия филтър няма друг. Въздухът и боклуците влизат директно. Това е при моята кола, де. Не знам, как е по принцип.
                        Fiat Bravo 11'97
                        1.4 12V A/C

                        Коментар

                        Working...
                        X