Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

МП3 и проблеми с шума

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    МП3 и проблеми с шума

    запален е меко казано брато направо съм се побъркал другата седмица един колега ще ми донесе пръчк и ще пробвам анхелските очи .А секга мисля каде другаде по колицата (вътре в копето) да си сложа малко синьо осветление Дори сам решил сега да сменя на всички врътки да ги направя от зелени на сини. Само ме е яд че май ще се наложи да сменям радиото никаде немога да намеря с ЦД. правих какви ли не ъпгрейди на тва но накрая нестана тва което исках направих го мн финно да плейва мп3 от външен плеар изведох си сигнал за усилвател преди крайното стъпало за да няма допълнително кривене и накрая кво , като запаля и на здните колони си чувам ШИБАНИЯ алтернатор (((((((((((( чуствам се мн преебан колко мъки беше да го направя , всичко сам съм си правил дори и усилвателя (можеби това е прблема) , но и познати с копувани уж хубави имат подобни проблеми Засега само вътрешното осветление не ми е изневерило :D сега чакам заплата и ще слага Бели светини (фарове), но както си трябва и габарити и къси и дълги , но искам от тия най-белите дето даже леко на циньо бият (мале кав съм се побъркал с тва синьо ) :P
    Fiat Bravo 1.9 TD100

    #2
    Anaboliy написа:
    ...направих го мн финно да плейва мп3 от външен плеар изведох си сигнал за усилвател преди крайното стъпало за да няма допълнително кривене и накрая кво , като запаля и на здните колони си чувам ШИБАНИЯ алтернатор (((((((((((( чуствам се мн преебан колко мъки беше да го направя , всичко сам съм си правил дори и усилвателя (можеби това е прблема) , но и познати с копувани уж хубави имат подобни проблеми...
    Anaboliy, пробвал ли си да разбереш откъде влиза шума? Ако е в усилвателя, мисля че един филтър на захранването му ще ти реши проблема. Иначе трябва да си смениш кабелите м/у плеъра и усилвателя.
    FIAT Tipo 1,4mi - EX
    Alfa Romeo 146ti - EX
    Alfa Romeo 156 2,4JTD

    Коментар


      #3
      ами мисля че е от усилвателя.Значи попринцип ако слушам на него само с мп3ка няма проблем но сжарйа ли му кабела с изхода дето си пуснах от касетофона и се чува виенето. Нещо масата ли се ебава незнам. Първо мислях да не ми се ебава лбела за сигнала смених го сложих с екраниеовка същата работа. и Сега мисля за филтър но незнам какъв и откаде
      Fiat Bravo 1.9 TD100

      Коментар


        #4
        Anaboliy написа:
        ами мисля че е от усилвателя.Значи попринцип ако слушам на него само с мп3ка няма проблем но сжарйа ли му кабела с изхода дето си пуснах от касетофона и се чува виенето. Нещо масата ли се ебава незнам. Първо мислях да не ми се ебава лбела за сигнала смених го сложих с екраниеовка същата работа. и Сега мисля за филтър но незнам какъв и откаде
        на касетофона ако нямаш филтер ще ти вие и усилвателя се пак тоя усилвател усилва това което е на входа а ти ако му подаваш виещт вход значи усилвателя усилва виещт вход така че си вземи филтерче а самия усилвател си има вътре в него защото е с трансфертер на напрежението .........
        ®Iv4o_M® Fiat Uno Turbo I.E.

        Коментар


          #5
          самия касетофон мисля че си има фабрично.Но интересното е че си вие дори и когато е спрян касетофона само отфакта че са свързани двете. А откаде да взема филтър???
          Fiat Bravo 1.9 TD100

          Коментар


            #6
            Anaboliy написа:
            самия касетофон мисля че си има фабрично.Но интересното е че си вие дори и когато е спрян касетофона само отфакта че са свързани двете. А откаде да взема филтър???
            ако бях от сф да ти кажа точно каде но съм от вд иначе на всеки магазин за говорители и усилватели има филтер за напрежението за MC и CD PLayer за кола така че потарси там около теб неможе да няма и ако те питат какав точно кажи на по голям ампераж че да не изгори иначе мисля че и neomontana.dir.bg или dobrikit.dir.bg предлагаха това устроиство немога да ти кажа точно не си спомням.......иначе за да разбереш каде и защо вие опитаи само касетофона на колоните и ако не вие значи е от усилвателя ако е така опитаи с филтер на усилвателя .... ама там поне 10 ампера не ти мърдат )))))
            ®Iv4o_M® Fiat Uno Turbo I.E.

            Коментар


              #7
              ок 10х а иначе касетофона не вие само задните колони които са вързани към усилвателя и то само когато взимам сигнал от касетофона иначе с cd player няма проблем . Но номера е да слушам на всички колони едно
              Fiat Bravo 1.9 TD100

              Коментар


                #8
                Хора направихте леко лирично отклонение от темата, ако е необходимо да се пусне нова тема...

                Коментар


                  #9
                  me_to_u написа:
                  Хора направихте леко лирично отклонение от темата, ако е необходимо да се пусне нова тема...
                  ами той пита и аз му казах ))) ако искаш премести мненията
                  ®Iv4o_M® Fiat Uno Turbo I.E.

                  Коментар


                    #10
                    Anaboliy написа:
                    ок 10х а иначе касетофона не вие само задните колони които са вързани към усилвателя и то само когато взимам сигнал от касетофона иначе с cd player няма проблем . Но номера е да слушам на всички колони едно
                    Значи ако правилно съм разбрал, усилвателя не вие ако му подаваш сигнал от нещо друго, а в момента в който включиш кабела към касетофона и почва? В талъв случай ме интересива откъде точно си извел сигнала от касетофона. Прилича на проблем с масите
                    FIAT Tipo 1,4mi - EX
                    Alfa Romeo 146ti - EX
                    Alfa Romeo 156 2,4JTD

                    Коментар


                      #11
                      Определено е проблем с масите.Правилно си разбрал. Но идея си нямам как да го отстраня.Ми отзад на самия касетофон си има изходи за усилвател предполагам оригиналното радио на бравото. там взех два канала и маса (буксата дето е най-отгоре има изводи на силовите сигнали/+овете за говорителите/ и има една обща маса) А тока го взимам дирекно от акомулатора за усилвателя.
                      Fiat Bravo 1.9 TD100

                      Коментар


                        #12
                        Подобно нещо ми се е случвало и тогава проблема беше че непонятно как (абе май като съм свързвал чинчовете плеъра е работил и случаино съм дал чинчовете на късо) бях изгорил масите на двата изхода (чинчовете ) на плеъра .Кофти го обясних ама ме мързи сега утре от работа ако не сте разбрали ще се опитам по подробно обяснение

                        Коментар


                          #13
                          Anaboliy написа:
                          ........
                          Не разбрах само изхода за усилвател на касетофона на чинчове ли е, но както и да е. Първото което може да направиш е да провериш масата на усилвателя. Трябва да е с дебел кабел, поне толкова колкото и +12. Ако масата е директно на шасито виж дали контактува добре, зачисти мн хубаво в точките на контакт. Също така, опитай да откачиш масата на сигналния кабел откъм касетофона, или откъм усилвателя. За филтър - един голям кондензатор (22000 или 47000uF) върши работа. Слагаш го възможно най-близко до усилвателя. Освен филтриране на захранването, ще подобри и качеството на звучене.
                          Anaboliy написа:
                          А тока го взимам дирекно от акомулатора за усилвателя.
                          Не е лошо да сложиш едно бушонче, ако не си го направил вече.
                          FIAT Tipo 1,4mi - EX
                          Alfa Romeo 146ti - EX
                          Alfa Romeo 156 2,4JTD

                          Коментар


                            #14
                            да определено не е лошо 1 бушон да не окъси и да букнеш някаде по пътищата
                            ®Iv4o_M® Fiat Uno Turbo I.E.

                            Коментар


                              #15
                              преди около 7 години когато бях мишок имах такав проблем.Праих си усилвател от тия направи си сам 2х20 и така ми виешекато е запалена колата.Това се казва шум на Брум.Ораих го като си направих импедансно/съгласуващо/ стъпало праих го 2 месеца много сметки има за него ако не разбираш нищо се откажи да го правиш.А сега само Сони зимам вичко от до.ти оригиналния касетофон ли ползваш ако си с него го махай и сложи една пластмаса струва 20 лева и си сложи един нормален плеър.Препорачвам ти сони,то си е твоя работа де,ако искаш пусни лс да ти обясня защо аз смених сички марки докато разбера че за мене сони ми трябва

                              Коментар

                              Working...
                              X