Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Лагер на шаибата на компресора.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Лагер на шаибата на компресора.

    Колеги някои да е сменял тва лагерче на шаибата на компресора на климатика ? и да каже сложнотия ли е трябва ли да се свали компресора или си може и на място???
    Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
    Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
    Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

    #2
    http://mbw126.com/compressor.aspx - това е за пример. Повечето компресори са Denso поне на 10 италянки които съм виждал, също така са и бутални .. абе върши работа манюала .

    Коментар


      #3
      Виж тази тема http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=38115Беше ми много полезна, там има номера на лагера. Смениха ми го без да свалят компресора, и без да източват системата. А може и да не са ми го сменили, кой знае.... Не знам обаче дали си със същия компресор. Моя май e ... не знам какъв, но е с голямата шайба 115 мм, има и по-малка, 105 мм (или 100 май беше)Виж и тук от този пост надолу, се оформи дискусия дали е добре да се смени на място, или да се източи системата:http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?p=424960#424960

      Коментар


        #4
        Миро този линк нещо не ме води където трябва отваря саита на дензо но после нищо или аз немога да се оправя но благодаря ти!Оги да благодаря и на тебе, беше ми много полезен с линковете сега ми се изясни каква е хватката с компресора и един майстор ще остане гладен Искаше ми 60 лева за труд колкото смяна за ангренаж. Мушенник е ся кат го награбя тоя компресор само на компресор ша ми стане. Аз не знаех как се сваля тая шаиба и какво ще изпадне из под нея това ме притесняваше но сега вече знама какво ме чака и ще се справям сам. Още веднъж благодаря ОГИ помогна ми много а и чичо манчо щом го е правил (Red storm) също ще удари едно рамо ако се запъна нещо Другото което искам да кажа, шибаната ролка е на няма и 1000 км и се клати аксиално да си ебе мамата, може и тя да тропа. Бреда е никога не си купуваите бреда, и един съвет които Сашо ми даде (pakumba) маи така беше ника , ролките на тези два ремъка задължително с капачки там при дъжд пръска много вода особено ако нямаш и кора и ролките заминават за броени километри.МИРООО отвори се ама с IE
        Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
        Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
        Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

        Коментар


          #5
          С ИЕ де с ИЕ . Предполагам забеляза "супер сложните специални" инструменти нужни ти за разглабянето на компресора. Опитах се да ти кача един каталог с резервни части, включително с размери на лагери по модели на компресори, но е близо 4мб. пдф и не става.

          Коментар


            #6
            Мерси Миро ще се справя само да видим кога ще се заема с него. И ако не ме домързи ще направя поетапни снимки, по точно ако има някои до мен да снима щото аз омазан така не стааа
            Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
            Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
            Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

            Коментар


              #7
              Ползването на ръкавици много ще те улесни, хем няма да се цапаш, хем снимки ще направиш

              Коментар


                #8
                На италианка не съм ,но миналата седмица смених на Сузукито си .Смениха го на място ,но със някакви специални скоби извадиха шайбата иначе лагерчето ми струваше 22 лева,работата не знам колко беше щото правих много неща.Ако ме питаш мен трябва си някой да му разбира.Става бързо като се знае какво да се направи.
                MULTIPLA 1.6 16V BIPOWER 2005-вече бивша
                "Пари,пари,пари....какво са парите?.Тор, от която никнат КРАСИВИ ЦВЕТЯ !!!
                R.I.P РОНИ: http://vbox7.com/play:79085d12

                Коментар


                  #9
                  kik73bg написа:
                  Ако ме питаш мен трябва си някой да му разбира.
                  Аз де аз, вече му разбирам, и ще го правя бавно понеже сефте го правя и не знам какво правя
                  Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                  Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
                  Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

                  Коментар


                    #10
                    Slavi_Lancia написа:
                    Мерси Миро ще се справя само да видим кога ще се заема с него. И ако не ме домързи ще направя поетапни снимки, по точно ако има някои до мен да снима щото аз омазан така не стааа
                    Може ли аз-по желание. Ще ти струва 7(седем) кИфтета (от големите) и 3(три) кутии натурален сок портокал.(Портокал,щото от кайсията ми се припива вода).
                    Octavia RS
                    Evo 10-служебната играчка.

                    Коментар

                    Working...
                    X