Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Хаос и безумие на АМ"Хемус"

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Хаос и безумие на АМ"Хемус"

    Тази вечер на магистрала "Хемус" малко преди влизането в Богров беше нек’ъв ужас-нек’ъв ад, ако мога да употребя заглавие на албум на "Контрол"... Около 8-9 верижни катастрофи, няколко от които - на тарикатите профучаващи в аварийната лента със 80-100км/ч. Доста помляни коли... Имаше една Брава (номера беше СА, само това видях) с разбита предница, забила се в джип Нисан... Малко по-нататък видях (вече по-лек случай) една Ланча, Алфа и още един автомобил... Имаше огромна колона, която пъплеше бавно, и както отбелязах - най-много ме хвана яд на всички тарикати, използващи аварийната лента, и то с доста голяма скорост, в това число и няколко автобуса и камиони! По радиото разни умници говореха "къде била полицията да контролира и насочва движението"... Движението си беше ясно, нямаше нужда някой да го насочва! Това от което има нужда е, да имаме малко повече култура и да не се мислим за големите герои на пътя! При положение, че вали дъжд и има огромен поток от коли, прибиращи се в София, налудничаво е да караш със 160-200км/ч и всички да са длъжни да ти правят път! Преди две седмици един такъв "герой" с БМВ щеше да ме отнесе на магистралата, движейки се с около 200 (по моя преценка). Пожелах му най-искрено, колкото и зле да звучи за мен, първото голямо дърво по пътя да е негово! Защото предпочитам да се убие той, отколкото да убие някой друг! И нека Бог ме накаже, но го пожелавам на всички убийци на пътя!Поместено в неподходящ раздел. Модерирано.Модераторски екип на fiat-bg.org
    Fiat Marea Weekend 1.9TD 100 SX '98
    Peugeot 308 1.6HDI 90кс 2008

    #2
    Просто е модерно да се бърза колега.Това ,че застрашваш живота на околните в автомобил или джип над 200 к.с не се усеща.
    Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
    Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

    Коментар


      #3
      така е и аз се прибрах по хемус ранния следобяд, луда работа
      Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
      Fiat Bravo'97 1,6 16v
      Fiat Tempra'91 1,6 mono

      Коментар


        #4
        Тамън се прибирам и аз от там....беше меко казано ад....до сега такова нещо не бях виждал....сигурно имаше 40-50 катастрофирали коли, от които някои доста тежко....за съжаление най-зле беше фиата, ударил се отзад в Нисана, за който спомена колегата....просто не знам как карат тия кора...или не внимават или нямат никаква преценка за скоростта...просто съм потресен.....Тук май е мястото на нахокам един колега от форума, който профуча покрай мен в аварийната лента - мисля че ники се казваше с една Видинска Брава със големи надписи отстрани
        Ex: Fiat Bravo 1,9TD100; Alfa Romeo 147 JTD; Audi A3 1.6, Audi A3 1,9TDI 131, Audi A6 3,0TDI, Alfa Romeo GT JTD, Audi A4 B7 1.9TDI

        Коментар


          #5
          ...

          Tornado написа:
          Просто е модерно да се бърза колега.Това ,че застрашваш живота на околните в автомобил или джип над 200 к.с не се усеща.
          Е, преди време компанията в един "Туарег" разбраха, че не са безсмъртни в тунела на Дупница (ако не се лъжа за мястото), както и преди 3 години един "Кайен" на път за Банско...Аз предпочетох да стигна от Плевен до София за 3 часа вместо за 2... И пристигнах... А бързащите вероятно още се разправят с КАТ, с Пътна помощ и впоследствие - с майстори и сервизи... Дано да е само това.
          Fiat Marea Weekend 1.9TD 100 SX '98
          Peugeot 308 1.6HDI 90кс 2008

          Коментар


            #6
            И аз пътувах 3 часа и половина от Плевен....но колата ми все още е цяла!
            Ex: Fiat Bravo 1,9TD100; Alfa Romeo 147 JTD; Audi A3 1.6, Audi A3 1,9TDI 131, Audi A6 3,0TDI, Alfa Romeo GT JTD, Audi A4 B7 1.9TDI

            Коментар


              #7
              И аз минах преди 2 часа оттам.... едвам, едвам... Беше кошмар наистина. Първата катастрофа беше брутална - сребрист форд мисля беше без предница и мисля че голф беше другото (без задница) На стъклата се виждаха само напуквания от 2 глави съответно.... Представям си кво е било. А по нататък както каза колегата Бравата също беше се ударила супер брутално.... Коли в канавката, автобуси ударени, просто лудница и всичкото на едно и също място. Не можеш да разбереш кой в кого се е ударил, но явно всички са тръгнали рязко да спират на това място... Дано хората са ОК и по-малко такива неща и повече разумни шофьори. Времето поднесе неприятна изненада днес...
              Fiat Brava 1.4 12V

              Коментар


                #8
                Тая магистрала е голяма работа. Най ми е интересно в тунелите като вземат да карат и не знам някакси нямат никаква представа къде им е колата. Изпреварват и не могат да държат своята си лента, не могат да направят завой като следват платното, смях голям. А скоростта се усеща както всички знаят като трябва да спреш
                Fiat Punto ELX 1.9 JTD 80 к.с.
                Fiat Brava SX 1.4 12V - много хубава кола беше

                Коментар


                  #9
                  нека бързат и аз семеиство храня даи да умра гладен а :D
                  fiat bravo 16_16v 103hp

                  Коментар


                    #10
                    едно така и не мога да разбера,каква е тая мания или аз не знам как да го нарека,да се кара бързо и то като казвам бързо,говорим за скорости над 130км/ч едно,че пътищата ни не го позволяват(туй дето му викате магистрала,на запад му казват второстепенен път ) второ,че малко хора могат да си позволят подобна скорост и най-често карайки с толкова трябва да слаломираш между доста коли...трето,че вероятността да изтървеш управлението(било то по твоя вина или не) се увеличава рязко...четвърто,че с тая скорост,блъснеш ли се най-често последствията за фатални???????Е да но не,всички карат така,днес дори се чудех да се смея ли,да плача ли-честн глътнах си граматиката... На излизане от Търново със скорост 80 при ограничение 60 бях изпреварен от над 50 годишна жена с Вартбург Останах втрещен в първия миг,като я видях,после подадох газ,да се изравня със нейната скорост и да ви кажа,беше малко над 100 !?!?!? Как може такова безумие,да караш картонена кутийка със сто при ограничение 60...И не бях единствената "жертва" на тая роднина на Шумахер.... след топва тая пача "взе" една корса ,а на влизане в шереметя в забраненото задмина един Туарег Накрая и премигнаха ,защото имаше патрулка и бабата мина като на парад край тях с 60 в селото Е как да не слезеш и да не забиеш някой на такава пъстърма?
                    ex.Мареа ТД100

                    Коментар


                      #11
                      Хе хе това с Вартбурга е готино Може да е била баба му на Михаел със двигател от Ферари, втора употреба от внука и Състезатели много.
                      Fiat Punto ELX 1.9 JTD 80 к.с.
                      Fiat Brava SX 1.4 12V - много хубава кола беше

                      Коментар


                        #12
                        "Накрая и премигнаха ,защото имаше патрулка и бабата мина като на парад край тях с 60 в селото Е как да не слезеш и да не забиеш някой на такава пъстърма?" Ето за това аз никога не премигвам за полицаи,то вече все по-рядко и другите мигат.

                        Коментар


                          #13
                          Чак сега виждам темата. И аз минах по Хемус на 20-ти - беше страшно. Абе колко точно време ще спестиш с такова каране не е ясно. Между София и Плевен разликата между разумното шофиране (130 на магистрала и 90/100 на пътя) и лудите изпълнения (160+ на магистралата и 120+ на пътя) е не повече от 25-30 мин. За това време и 1 бира не може да се изпие, но спокойно може да се размажеш някъде...
                          Fiat Bravo TD 100, 1998 г.
                          Ауди 80 1.6, 101 кс, 1994 г.

                          Коментар


                            #14
                            kosta84bg написа:
                            Чак сега виждам темата. И аз минах по Хемус на 20-ти - беше страшно. Абе колко точно време ще спестиш с такова каране не е ясно. Между София и Плевен разликата между разумното шофиране (130 на магистрала и 90/100 на пътя) и лудите изпълнения (160+ на магистралата и 120+ на пътя) е не повече от 25-30 мин. За това време и 1 бира не може да се изпие, но спокойно може да се размажеш някъде...
                            е това никой не го разбира,а и не бързат за никъде,просто да си покажат какво им могат таралясниците...е някой виждат как могат да се размажат в някой дърво
                            ex.Мареа ТД100

                            Коментар


                              #15
                              Ето това е малоумното шофиране ! И за кво ... да се напрайш на гъзар пред гаджето или приятелите Лятото на път за морето се возех с един откачалник.Колата октавия комби на метанче пича спокойно от Стара Загора до Нова Загора с 130-140 си кара,след това от Сливен някъде до Ямболско под 150 не падна а на участъка дето напрайха магистрала под 200 също не падна.По едно време не се стърпях и казах да намали малко че ми се живее още и веднагически последва отговора:Хубава ми е колата,спирачките също не се притеснявай ! При 200 км/ч ми е много чудно как така ще спре А още по-чудно ми е как има хора дето с лади и жигули карат 120-140
                              Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm 200 hp Q-tronic + Alfa Romeo 156 1.9 JTD 1++ hp 2003,Inside Facelift. - Now.
                              Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 150 - The beautiful devil. - еx. // Stilo 1.9 JTD 1++ hp - еx
                              Вълкът е по-слаб от лъвът и от мечката, но никога не играе в цирка !!!

                              Коментар

                              Working...
                              X