Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Дебелина на спирачните дискове

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Дебелина на спирачните дискове

    Ей сега се връщам от преглед в КАТ, и оня ми каза, че задните спирачки не спират, и то почти не спират. Предните перфектни. Отзад съм с почти нови накладки, не са гадни или ментета. Дисковете са обаче леко вълнообразни и са с дебелина около 9 мм. Нови са 11мм. Някой може ли да ми каже допустимата дебелина?

    #2
    Да, тъкмо се разрових и открих същата цифра. Ще ги сменям значи...Препоръки за марки?П.С. чак сега видях, че съм постнал в грешен раздел

    Коментар


      #3
      me_to_u написа:
      ...Препоръки за марки?...
      Някой?

      Коментар


        #4
        Погледни тези модели-http://www.kanex.bg/shop/fa1a6db292084620e158b8f3a2e050b3/. Аз не сам ги използвал но може да са ти от полза
        COUPE 1.8 16V
        Volvo XC90 T6

        Коментар


          #5
          me_to_u написа:
          me_to_u написа:
          ...Препоръки за марки?...
          Някой?
          За задните няма значение щото не са под натоварване,нема смисъл да се хвърляш на БРЕМБО или ОМР
          _______________________________________
          0885261834

          Коментар


            #6
            За задните спирачки

            Колега не ги слушай тези малоумници от КАТ ,пробвай в някой сервиз на валовете с натоварена кола (някой на задната седалка) за да се задейства кантара на задния мост и да предаде повече усилие на задните спирачки и тогава ще видиш дали наистина имаш проблем. Никой от тези дето проверяват не отчита че фиатите са с разпределение на усилието за задния мост в зависимост от натоварването. Износените дискове нямат решаващо значение за да нямаш спирачки отзад. Възможно е този регулатор за който говоря да е блокирал сега от студовете и мръсотията.

            Коментар


              #7
              Колегата ККК е прав. Или опитай с натоварен автомобил или пък трябвамного рязко и силно да натиснеш спирачният педал. Ама като казвам рязко и силно означава точно това. И при мен валците показаха, ченямам спирачки, но след като скочих на педала стана.
              PUNTO Selecta

              Коментар


                #8
                Благодаря за отговорите на всички! KKK,mi_ho, благодаря за съветите. Това го направих обаче, резултата беше с около 50-55 кг. в багажника. Дисковете наистина са за смяна, дори вече ме насочиха към подходящите.
                KKK написа:
                Възможно е този регулатор за който говоря да е блокирал сега от студовете и мръсотията
                Това си заслужава да се провери. Благодаря!

                Коментар

                Working...
                X