Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

прибор за отчитане температурата на охлаждащата течност Фиат

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    прибор за отчитане температурата на охлаждащата течност Фиат

    Колеги, дайте мнение за следният бъзик, който ми прави прибора за отчитане температурата на охлаждащата система на иначе доброто ми Фиатче Браво 1.6/16v 103к.с И така както си карах и стрелката на прибора се бе заковала в средата на уреда, изведнъж почна да играе произволно нагоре надолу в диапазона от 0 до до средата на прибора където и си беше- на моменти като че ли се оправяше и заставаше там където си беше , само за 10/20сек. след което пак започваше свойта бесцелна игра надолу нагоре. Загряването на охл. течност си е в нормални граници иначе- пипах маркучите- нормално топли както и преди да започне бъзика. Лампата за нал. масло ми е исправна и не е индикирала за слабо налягане.Според вас откъде идва проблема.......................................... ..................................................

    #2
    незнам дали не може да си е заминал датчика ?
    1.6 16v Abarth

    Коментар


      #3
      xtry написа:
      незнам дали не може да си е заминал датчика ?
      Колега, май и аз така мисля, но има и един друг варинт-лоша маса или връзки от датчика към прибора или плюсовата верига, но най вероятно е датчика

      Коментар


        #4
        Датчика за таблото е отделен и се намира на термостата (те са общо три) Този, който ти трябва е син.Поне при мен и при повечето колеги е с такъв цвят
        == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

        На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

        Коментар


          #5
          Слав написа:
          Датчика за таблото е отделен и се намира на термостата (те са общо три) Този, който ти трябва е син.Поне при мен и при повечето колеги е с такъв цвят
          А за какви други два пишеш- доколкото знам за температурата на охл. течност е един но не ми се е налагало досега да се занимавам с него- Сяната на този датчик сложен проблем ли е

          Коментар


            #6
            1.Датчик - за уреда на таблото2.Датчик - за информация на "компютъра"3.Датчик - за активиране перката на радиатора
            == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

            На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

            Коментар


              #7
              Слав написа:
              1.Датчик - за уреда на таблото2.Датчик - за информация на "компютъра"3.Датчик - за активиране перката на радиатора
              4.Датчик - за форума5.Дачик - за всеки случай....Откъде си сигурен че колата на човека не е с 1 датчик, както казва колегата Ewing? Ако е така, то пробелмът може да е в самия уред на таблото, а не в датчика.

              Коментар

              Working...
              X