Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

загрявааааааа над средата - браво 1.6 103кс 97 ПОМОЩ

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    загрявааааааа над средата - браво 1.6 103кс 97 ПОМОЩ

    здравейте, от около месец имам следния проблем, колата ми загрява повече от нормалното (една две черти над средната) и чувам перката твърде често да работи.Първара ми скорост работи.На какво може да се дължи това (термостат, незацепен ремак) ?? Някакви идеи иматели като се има предвид че загрява толкова при нормално метеорологично време 20 градуса някаде и по малко дори?
    Bravo HGT 2.0 20V

    #2
    Днес забелазах че и извън градско каране пак грее над средата охлажда и пада до средата грее една две деленич над средата и може би перката охлажда и пак пада до средата.Е ТОВА вече съм сигурен че не е нормално,нещо го мъчи този двигател.Идеи имате ли колеги ?
    Bravo HGT 2.0 20V

    Коментар


      #3
      Да няма въздух нещо, да не ти капе радиаторчето?

      Коментар


        #4
        Виж тук вече ме накара да се замисля.То радиаторчето беше спукано някъде аз сложих добавка за запушване и всичко си беше наред доста време след това.А сега това греене започна да ми го прави от скоро около 2,3 седмици.Въздух няма проверил съм течноста не мърда.Нямам идеи вече!!
        Bravo HGT 2.0 20V

        Коментар


          #5
          Re: загрявааааааа над средата - браво 1.6 103кс 97 ПОМОЩ

          vintiliran написа:
          здравейте, от около месец имам следния проблем, колата ми загрява повече от нормалното (една две черти над средната) и чувам перката твърде често да работи.Първара ми скорост работи.На какво може да се дължи това (термостат, незацепен ремак) ?? Някакви идеи иматели като се има предвид че загрява толкова при нормално метеорологично време 20 градуса някаде и по малко дори?
          Ремък не е, най-вероятно термостат.Ама не знам дали да си даваш толкова зор да го правиш.Моето Браво държеше 2 чертички над средата, зиме, лете, с 50, със 150,все там. Пък изкара 3 години и половина.
          Ex Fiat 126P
          Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC 1989
          Ex Fiat Bravo 1.6 16V 1997
          Alfa Romeo 147 1.6 TS
          Не ми работи буква Б на лаптопа, изпи 1 бира. Затова я пиша с 6.

          Коментар


            #6
            М/у другото - нали не търиш под вола теле? Все пак времето се стопли, а бензиновият двигател като такъв отделя доста топлина. Твоята охладителна система е от този тип, при който стрелката подминава средата, и тогаава заработват перките, и докато работят - стрелката слиза. Не е от този модел при който стрелката стои закотвена в средата, каквато е моята да речем. Виж - ако моята отиде една-две черти нагоре, имам сериозно основание да се притеснявам. Случайно се сетих че от около 1 месец времето се затопли, и вече не е достатъчно само термостатът да се отвори за да охлади системата, ами се налага и перки. А пперките се вкл. при по-висока темп-ра, а при по-висока - и стрелката ходи нагоре. Все пак следи го непрекъснато, въпреки че ти се струва че не намалява водата, а ако имаш достъп до проПките - пусни малко, може пък някое балонче да види свет.

            Коментар


              #7
              миналото лято и аз бях сложил добавки и моята кола почна да грее и стрелката заставаше точно като твоята.незнам радиатора ли се запуши нещо от тогава но най-вероятно да защото сега като съм с нов радиатор стрелката извън града ми седи 2 черти под средата а в града си е на средата точно.радиаторчето на парното ми беше избушило и то и можеби и за това ми грееше преди толкова,сега съм с ново и незнам защо извън града не ми качва 90 ° но в жегите ще видим.според мен от добавката е станал фала но виж и радиаторчето на парното как е
              1.6 16v Abarth

              Коментар


                #8
                а може и да му е поистекал антифриза на мен миналата година така не бях затегмал капачката на радиатора и ето ти беля колата яко загрява спряхи то си цика и така
                Фиат Пунто 1.2 8в 60 кончета

                Коментар


                  #9
                  не съм много компетентен по въпроса но в доста теми се оплакват от тея добавки за запушване на теч и най вече тея дето са прахообразните.. запушвали радиатори и прочиетвоята на прах ли беше или течна
                  Fiat Bravo 1.6 99г. - Г.И.
                  Fiat Stilo 1.6 02г. - Г.И.

                  Коментар


                    #10
                    моята беше от течните и пак същия *уй.колега иначе имаш ли антофриз и губи ли се ?доливаш ли на колата или не
                    1.6 16v Abarth

                    Коментар


                      #11
                      Да и мен това ме съмнява- Да не ти се е запушил радиатора от тия добавки?
                      Fiat Bravo - 1.8GT /115hp 1997г.
                      Audi A4 - 1.9TDi /110hp 1998г.
                      Mazda 121 - 1.3GLX / 75hp 1994г.

                      Коментар


                        #12
                        сменяй радиатора докато е време,не си първия който с тия чудесии е запушил радиатора,зимата като си на парно няма да го забележиш толкова,но сега ще си личи,наскоро един колега ми писа за същия проблем,че грее и се оказало същото,сменил радиатора и всичко е ОК
                        ex.Мареа ТД100

                        Коментар

                        Working...
                        X