Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Палиото загрява

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Палиото загрява

    Здравейте имам Palio Weekend 1.2 с ГИ от 3-4 месеца почна да ми загрява повече от нормалното (според мен нормално) понеже нямам термометър а само стрелкови уред- почти до средата и това като беше студено, а идва лято.Като вляза в задръстване и температурата скача бързо.Спомням си че преди стрелката не е минавала 1/4 от скалата. Помагайте
    кара PALIO WEEKEND

    #2
    дай една снимка да ти видим скалата
    Fiat Bravo 1.6 99г. - Г.И.
    Fiat Stilo 1.6 02г. - Г.И.

    Коментар


      #3
      Нямам снимка, но си представяй полукръг разделен на две, сега стрелката стига до средата, а преди на 1/4. При удобен случай ще я снимам, което най-вероятно ще е утре
      кара PALIO WEEKEND

      Коментар


        #4
        Не съм запознат с конкретния модел, но ако си с 1.2 16V то средата на скалата е 90’, което е точно нормалната работма температура на двигателя.
        The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
        Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
        Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

        Коментар


          #5
          Не си първия който ми казва, че е нормално да е към средата т.е 90 градуса, но от две години я карам и никога не стигала стрелката до там.Правиха ми едни настройки на газовия инжекцион и на компа показа температура 75 градуса, която я мери на изпарителя и е нормална.Възможно ли е датчика за температурата да е прецакан, или термостата да прави проблем
          кара PALIO WEEKEND

          Коментар


            #6
            Здравей колега, и аз съм със същото палио 1.2, при мен стрелката стой на средното деление при нормално каране, а в задръстване се качва малко над средата. Скоро сменях термостат и гледах, че перката се включва малко над средата на скалата.

            Коментар


              #7
              Не мисля, че е проблем, откакто го имам, моето Палио работи по същия начин.
              Fiat Palio Weekend 75 - до пролетта на 2013;
              FIAT PUNTO 2 (18

              Коментар


                #8
                Няма място за притеснение колега и при моето Палио е така стрелката е по средата +- 2-3-4 мм според това къде се кара- градско ,градско със задръстване или извънградско. Най-важното е и обърни внимание на това дали се включва перката за охлажданене радиатора. Искам да използвам и случая да те попитам оправи ли се твоята кола с този ГИ (как се държи , разход ,марка) че още се чудя дали да слагам и на моето Палио ГИ (изкушението е голямо 0,71лв литър газ)
                Фиат Палио комби 1.2 73 коня

                Коментар


                  #9
                  Ами да оправиха ми я, вдигнаха малко налягането на газта от изпарителя някъде до 1,3 и сега е като пушка.Пали си на бензин без проблем и си тръгвам без да я чакам да загрява и да ми хълца и т.н. Направо се родих (да чукна на дърво ) Лошото е , че започна да губи антифриз по малко и трябва да я следя, щото на пръв поглед не мога да установя от къде и доливам.Цената на газта си е отлична 0,70 и си заслужава ГИ дори и да не пътуваш много, печелиш по 1 лв. на литър от разликата бензин-газ
                  кара PALIO WEEKEND

                  Коментар


                    #10
                    брачет вчера едно момче с опел кадет и той ми се оплаква че стрелката му стояла на средата 90 ° но тя точно там трябва да седи ако всичко е Ок .перката ако не се включи стрелката ще отиде до МАХ поне от опит го казвам миналото лято имах приключения като отидох на море а то ми се стопила буксата на перката и се чудих що загрява толкова и после се осетих че не се включва перка
                    1.6 16v Abarth

                    Коментар


                      #11
                      при положение че посредата ти е 90 бих се притеснявал ако не стига до там при градско каране особено
                      Fiat Bravo 1.6 99г. - Г.И.
                      Fiat Stilo 1.6 02г. - Г.И.

                      Коментар


                        #12
                        Аз съм с 1,2 75 ПУнто ,мисля същия ДВГ като Палиото, и много др колеги както и на мене стрелката при норм темп. стои малко над 1/4, а вкл перката на или около средата. С нов термостат и радиатор съм! Така че колега няма проблем!
                        Punto 1.2 75 ELX `97 /BRC Lambda Control/-продава се на части!!
                        Втората......пак същата!
                        (_-_)______////_______(_-_)
                        Punto75-Вече на жената!
                        Третата =Ино и шес= LPG POWER STAG Stilo MW 2004

                        Коментар


                          #13
                          Колеги благодаря за отговорите но аз все още не съм убеден, че всичко е наред.Какво имам в предвид: преди 3 дни попаднах в задръстване и като спрях после миришеше на антифриз, вдигнах капака и казанчето ми беше празно, като долях събра около 400-500 грама.Нямам теч от системата, защото от тогава не е губила антифриз, явно е избило от клапана на казанчето.
                          кара PALIO WEEKEND

                          Коментар

                          Working...
                          X