Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос за неупотребявани стари гуми.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Въпрос за неупотребявани стари гуми.

    Колеги, предлагат ми едни гуми,които са чисто нови ,но са с ДОТ 96 година на добра цена.Гумите са Мишлен и са чисто нови.Изглеждат добре и не са твърди.Каучука е мек. Дали ще се износят бързо? Един комшия ме наплаши,че за 2 месеца щели да се износят.
    Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
    Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

    #2
    96???няма да се износят бързо, но са загубили другите си качества
    2015 Renault Megane Expression GT
    2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
    Всичко за FIAT Bravo 2007

    Коментар


      #3
      Колко време траят гумите?Средната продължителност на живот на една гума възлиза десет години. Една до десет години подходящо съхранявана гума съответства на спецификацията на нова гума. Гумите стареят поради физични и химични процеси. това важи за малко или ползвани гуми. За да се противодейства на стареенето, към смесите се прибавят субстанции, които възпрепятстват химични реакции, намаляващи постиженията, чрез кислород и озон. С това се гарантира, че и много години подходящо съхранявана гума съответства на спецификацията на нова гума и не се възпрепятства годността и за употреба. Обърнете внимание на пробега на гумите. При среден пробег от 44.000 км / годишно летните гуми не трябва да се ползват повече от 3,5 години, а зимните максимално 7 години (при условие, че ги ползвате само през зимата).
      Нямам идея колко е достоверно, но все пак е нещо.
      Marea Weekend HLX Jtd 110

      oO(_)____////____(_)Oo

      Коментар


        #4
        Тея гуми не стават за нищо, не се лъжи.
        ex. Fiat Marea 1.6 16 - 1999
        Mazda 6 2.0 Petrol GY 2006

        Коментар


          #5
          BobyK написа:
          Тея гуми не стават за нищо, не се лъжи.
          Защо?
          Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
          Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

          Коментар


            #6
            Найстина не стават, освен ако не са били държани във вакум на хладно. Материала си е изживял живота.
            The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
            Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
            Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

            Коментар


              #7
              Re: Въпрос за неупотребявани стари гуми.

              dudulia написа:
              Колеги, предлагат ми едни гуми,които са чисто нови ,но са с ДОТ 96 година на добра цена.Гумите са Мишлен и са чисто нови.Изглеждат добре и не са твърди.Каучука е мек. Дали ще се износят бързо? Един комшия ме наплаши,че за 2 месеца щели да се износят.
              с тоз DOT 96, единствения път с тези гуми е към гробищатав първата дъпка и балона е сигурен
              Fiat Bravo 1.6, 16V, 103 к.с.,
              182A4.000, 1998г.

              Коментар


                #8
                колега поне били ли са на джанти и надути ??????? абе и да са били то тва е мн време Yellow_Flash_Colorz_PDT_17 ако ти ги дават за 50-тина лева ги вземи ама е рисковано не само, че може да изгориш с парите ,но и има опасност както казаха вече колеги през дупка и да се скъса или балон и от там зависи от скороста и коя гума иде и може да стане голяма беля недай си боже .за това по добре пари за нови гуми отколкото за др. по-лоши работи

                Коментар


                  #9
                  Принципно на ЧИСТО новите гуми има слой протектор който пази гумата докато се съхранява!! И ако найстина са съхранявани добре може и да стават за нещо! За карани гуми обаче периода на годност е 6 години и след това свойствата на гумата са коренно различни!!
                  ||El Paso Performance|| Мойте обяви ||
                  // Fiat Tipo 5-door 1.4 SOHC // Fiat Tipo 1.6 DOHC 3-door Trackday project // Lancia Dedra HF Turbo // Fiat Tempra SW 4x4 //

                  Коментар


                    #10
                    .

                    Кото взех предната кола ми ,подариха, едни мишелинки с ДОТ 92 г.Значи вече бяха на 10г Врътках ги още няколко години и ги свърших до край.Без лепенка дори.

                    Коментар


                      #11
                      Re: Въпрос за неупотребявани стари гуми.

                      martez написа:
                      в първата дъпка и балона е сигурен
                      То и с новите е така
                      Ex Fiat 126P
                      Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC 1989
                      Ex Fiat Bravo 1.6 16V 1997
                      Alfa Romeo 147 1.6 TS
                      Не ми работи буква Б на лаптопа, изпи 1 бира. Затова я пиша с 6.

                      Коментар


                        #12
                        Re: Въпрос за неупотребявани стари гуми.

                        martez написа:
                        dudulia написа:
                        Колеги, предлагат ми едни гуми,които са чисто нови ,но са с ДОТ 96 година на добра цена.Гумите са Мишлен и са чисто нови.Изглеждат добре и не са твърди.Каучука е мек. Дали ще се износят бързо? Един комшия ме наплаши,че за 2 месеца щели да се износят.
                        с тоз DOT 96, единствения път с тези гуми е към гробищатав първата дъпка и балона е сигурен
                        и аз съм на това мнение, въпреки че балон може да направи и гума произведена миналата седмица, вече си мисля че единствения изход с тези наши пътища е да се предвижваме с верижни машини Yellow_Flash_Colorz_PDT_05

                        Коментар

                        Working...
                        X