Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с радиатора на парното на Типо 1.6. i.e.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с радиатора на парното на Типо 1.6. i.e.

    Здравейте колеги! Имам въпрос касаещ радиаторчето за парното на Типото. Ако някой го е разглобявал, може ли да ми каже капакът му, върху който се монтира кранчето на парното, декоративен ли е или зад него си тече охлаждащата течност. Като гледам моя, макар и да е захванат само с три винта, явно си е преградата за антифриза. Проблемът е, че в най-долния му край започна да прокапва течност и ще трябва да сменям някаква гарнитура може би, преди да е шурнал яко :D .
    Fiat Tipo 1.6 i.e. 1992 г.
    Suzuki GSX 1100 E 1985 г.

    #2
    този капак е част от самия радиатор
    FIAT TEMPRA 1.6IE HSD 1994

    Коментар


      #3
      Баш самия радиатор е! Но той не протича току-така - в повечето случаи се оказва въпросното кранче!

      Коментар


        #4
        Ясно. Кранчето може да се каже, че не тече. Капакът с какво уплътнение е и има ли го по магазините? И ако се сменя, предполагам няма нужда да се разделят с крана?
        Fiat Tipo 1.6 i.e. 1992 г.
        Suzuki GSX 1100 E 1985 г.

        Коментар


          #5
          За нещастие не се продава такова уплътнение - върви цялото радиаторче!

          Коментар


            #6
            Е това не е истина. Направо гениално. Ще почвам производство значи. Ама на първо време май ще мина със силикон. Благодаря за помощта. След ремонта ще пиша за резултата.
            Fiat Tipo 1.6 i.e. 1992 г.
            Suzuki GSX 1100 E 1985 г.

            Коментар


              #7
              То на всяка една кола е така! Става и да се разглоби и разкапсулова и после със силикон и да се сглоби, само дано да не се е пробила някоя от тръбичките! Само като инфо - по спомен мисля, че ново беше нещо около 60 лева ми се върти в главата!

              Коментар


                #8
                За какъв дявол са тогава тези винтове на капака, ако е капсулован? Иначе в сайта на АХМ са между 65 и 75 лв, но не са проблем парите. Като го гледам как е сложен радиаторът, ми се струва по-лесно да се отремонтира на място капакът, отколкото да се сваля целия радиатор. Може и да бъркам, ама ще ми е за първи път. Аз и за това търся мнението на човек, дето се е сблъсквал с проблема.
                Fiat Tipo 1.6 i.e. 1992 г.
                Suzuki GSX 1100 E 1985 г.

                Коментар


                  #9
                  Тези три болта държат целия радиатор към кутията на парното! Отвиваш ги и го издърпваш към педалите! Аз под разкапсуловка имах напредвид да се разглоби радиаторчето, а не просто да се демонтира от мястото му!

                  Коментар


                    #10
                    Ок. След вчерашното поредно махане на корите стигнах до същия извод. Щом прокапва от капака, явно има спукана някоя тръбичка. Като спрях крана и май спря да капе. Ще се сменя май радиатор. Ами благодаря на всички за помощта и весели празници!
                    Fiat Tipo 1.6 i.e. 1992 г.
                    Suzuki GSX 1100 E 1985 г.

                    Коментар

                    Working...
                    X