Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблеми с светлините Фиат Пунто 94г.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблеми с светлините Фиат Пунто 94г.

    Имам много станни проблеми с светлините на моята кола. Когато се включи мигач задните мигачи не мигат а мигат стоповете. Копгато натисна спирачка(и едновреммено с това е бил пуснат мигач) мигача спира да мига. Също така лампичката на бутона за фаровете за магла при пуснат мигач мига сащо. Ако са пуснати авариините мигачи (без да е даден контакат) и натисна копчето за фаровете за магла се дава контакт и таблото светва. Моля ако някои знае решението на проблема или има сьема на светлините да ми пише БЛАГОДАРЯ ВИ!!!

    #2
    Проблема е контактен - има загуба на маса или утечка. Решава се с разглабяне на стоповете, проверка и почистване на клемите.
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
    Fiat Linea 1.3 Multijet'08
    Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
    http://forum.fiat-bg.org

    Коментар


      #3
      zgabrovski написа:
      Проблема е контактен - има загуба на маса или утечка. Решава се с разглабяне на стоповете, проверка и почистване на клемите.
      Вярно е ....
      Tempra 1.6 i.e. S Lybra 1.8 vvt lx 088 9 242 369

      Коментар


        #4
        Благодаря ви,ще направя профилактика на задните светлини( когато се постопли)Колега,във форума използваме кирилица...vesko.t

        Коментар


          #5
          светлини на пунто

          и аз имам същия проблем.почиствам,зачиствам, всичко е до седмица и отново същата цветомузика отзад.явно има нещо друго което ни се подиграва

          Коментар


            #6
            Напръскай с WD 40
            Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
            Fiat Linea 1.3 Multijet'08
            Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
            http://forum.fiat-bg.org

            Коментар


              #7
              Mitko написа:
              zgabrovski написа:
              Напръскай с WD 40
              WD40 не е контактен
              Предполагам искаше да каже да напръска след почистване и затягане. Така мазнотията отвън ще пречи да влезе вода към контакните повърхности, аз лично така правя с клемите на акумулатора... WD 40 съкс. Ползвал съм го, но съм ползвал още 2-3 други от същия тип "течна смазка" и винаги съм оставал по-доволен. А и не евтин да му се не види, за същите пари (5 лв) в момента имам в колата си 2 пъти по-голям спрей...
              Антверп, Аалст, Люцерн, Слован, Олимпия, Беверен, Публикум, Тампере, БАТЕ (Борисов), ЖИЛИНА и Дебрецен ... следва продължение...

              Коментар


                #8
                ivo написа:
                zgabrovski написа:
                Проблема е контактен - има загуба на маса или утечка. Решава се с разглабяне на стоповете, проверка и почистване на клемите.
                Вярно е ....
                Трябва да се намери главната маса, която се използва за стоповете и тя да се зачисти.Друг вариант е да се пусне маса (допълнително).И аз зачиствах на Уно-то ми, но докато не направих първото се оправяше само за седмица-две
                http://free.bol.bg/dodo155/AlfaRomeo/Punto_JTD_all.JPG
                Alfa Romeo 147 07' 1.9 JTDm Q2
                FIAT Punto 02' 1.9 JTD
                FIAT Punto 99' 1.7 TD

                Коментар


                  #9
                  Проблеми с светлините Фиат Пунто 94г. заден ляв стоп

                  Аз имам сащия проблем със светлините. като дам мигач и едновременно натисна спирачката отзад става дискотека, свети не мигачът, а стопа и светлините за фаровете. Според отговорите тук е добре да се свали стопа и да се почистят клемите, но как да си сваля стопа, ако може някой да ми помогне. С Пунтото сам от няколко месеца и ще сам много благодарен за малко допалнителна информация. Благодаря предварително.

                  Коментар


                    #10
                    Re: Проблеми с светлините Фиат Пунто 94г. заден ляв стоп

                    Hio написа:
                    Аз имам сащия проблем със светлините. като дам мигач и едновременно натисна спирачката отзад става дискотека, свети не мигачът, а стопа и светлините за фаровете. Според отговорите тук е добре да се свали стопа и да се почистят клемите, но как да си сваля стопа, ако може някой да ми помогне. С Пунтото сам от няколко месеца и ще сам много благодарен за малко допалнителна информация. Благодаря предварително.
                    В купето вътре зад стоповете има две пластмасови тапи,вадят се,развива се със специалния ключ при рез.гума,ако го няма,става и с камък от гедоре.Провери си и масата /отделни са за ляво и дясно,намират се отдолу под стоповете-под мокетената облицовка...Успех !
                    Ex. Grande Punto Driver

                    Коментар


                      #11
                      Друг вариант е да се пусне маса (допълнително).
                      В повечето случаи е единствен вариант!

                      Коментар


                        #12
                        Bobywm написа:
                        Друг вариант е да се пусне маса (допълнително).
                        В повечето случаи е единствен вариант!
                        Особено при Уно

                        Коментар


                          #13
                          Я ме осветлете как може да стане това, щото моето Уно, направо ме побърква. Отзад е нещо страшно!
                          FIAT Uno 45 FIRE

                          Коментар


                            #14
                            Аз днес смених целия ляв панел на светлините, защото имах същия проблем. Предполагам съм вкарвал вода като мия със силна струя вода и вкарвам в светлините. Отзад беше дискотека и коледна окраса едновременно. Засега всичко е наред.

                            Коментар


                              #15
                              проблем със светлините

                              здравейте имам проблем със светлините на фиат пунто 1.9jtd ,единият ми фар свети малко мъгливо а на другия габарита ми е мъглив и общо взето на къси фарове ми е много трудно почти нищо не виждам ако някой може да ми помогне трябва да сменя целите фарове или само крушките на фаровете
                              zdrdavei ani

                              Коментар

                              Working...
                              X