Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с компресора на климатика

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с компресора на климатика

    Здравейте колеги, проблема е следния вчера ходих да ми напълнят климатика, майстора си го вакумира и започна да го пълни. Първоначално пое само 200 гр. и спря, след което направихме втори опит и си събра всичките 600 гр. и изненада, започна да пуши съединителя на компресора. И сега се чудя дали се е износил лъединителя или е затегнал компресора, който при изгасен мотор се върти на ръка.Благодаря предварително!
    ex. Tipo 1.6 i.e DOHC
    ex. Marea Weekend HLX TD100

    ex. Nissan Primastar 1,9 dci
    Mercedes Vito W447
    Skoda Rapid 1.2 110ps

    #2
    На изгасен мотор въртите само шайбата на компресора. Пробвайте ръчно да включите съединитела на компресора и тогава да пробвате да го завъртите.

    Коментар


      #3
      Колега,и на мен миналата година един "майстор" на климатици над техническия в София до автомивката ми прави диагностика.По същия начин малко след стартирането на компресора изпуши и се чу стържещ звук."Майстора" се произнесе:"Компресора замина."И взе да ми обяснява че при Италианеца имало по 150 лв. втора ръка и т.н.Занесох го в Перник на едни момчета и им казах че компресора е изгорял,изсмяха ми се!Как така гори компресор ... Понеже съединителя е на електромагнит и сработва само ако в системата се образува налягане,то ще ти е малко трудно да го пробваш автоматично.При мен се оказа че е имало мизерии между ролката на компресора задвижвана от ремъка и съединителя на компресора,които са изпушили ...Сега всичко е 6 и климата работи. Успех,колега п.п. Ако има проблем с компресора,колегата trace продава за 130 лв.,човека е много точен!
      Seat Altea XL 1.4/16v 92kW '14
      ex:Astra H 1.4/16v 66 kW '08
      ex:Brava 1.6/16v klima, LPG Lovato, 76 kW '96
      ex:Astra 1.7 D, 42 kW-мъртвец '93

      Коментар


        #4
        Значи самата ос ма компресора се върти на ръка в шайбата, но ще пробвам още 1 - 2 пъти и ако пак пуши ще го свалям.
        ex. Tipo 1.6 i.e DOHC
        ex. Marea Weekend HLX TD100

        ex. Nissan Primastar 1,9 dci
        Mercedes Vito W447
        Skoda Rapid 1.2 110ps

        Коментар


          #5
          Щом ти пртиплъзва шайбата и свири и пуши определено са износени феродовите пластини. Сваля се само електро муфата и се разглобява може да се сложат нови съединители продават се. Или си вземи друга муфа от някоя морга може и от блокирал компресор дори.
          Обичам си работата.

          Коментар


            #6
            Ми да, компресорът е с бутална група. Няма как да изгори. Все едно да ти изгори ДВГ -то. Аман от "майстори". Обаче ако буталната група затяга, то като го включиш, електросъединителят ще стегне шайбата за да предаде въртеливото движение от ДВГ на вала на компресора. И понеже вдигателят е по-як, нормално е заради затегнал компресор да изпуши съединителят му.
            Fiat Tipo 1.6 i.e. 1992 г.
            Suzuki GSX 1100 E 1985 г.

            Коментар

            Working...
            X